Jon Haanshus AS
Aktiv- Org.nr.996 347 796
- Aksjeselskap
- Bilverksteder
- Nord-Fron
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
Jon Haanshus AS er et aksjeselskap i Vinstra i Nord-Fron, stiftet 15. desember 2010. Selskapet driver med reparasjon og vedlikehold av motorvogner. Daglig leder er Jon Haanshus, og styrets leder er Jon Haanshus.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025 · Omsetningen falt 443 347 kr → 292 164 kr
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024 · Omsetningen økte 265 827 kr → 443 347 kr
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023 (ny versjon)
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
- Nytt årsregnskap · 2021 → 2022
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 34,1 % i 2025
Lignende bedrifter
Bilverksteder i Nord-Fron, nærmest i omsetning
- Kork Holding ASBilverksteder · Vinstra, Nord-Fron0 kromsetning 2025
- Ikd Invest ASBilverksteder · Vinstra, Nord-Fron1 mill. kromsetning 2025
- Dokken Eiendom ASBilverksteder · Vinstra, Nord-Fron1,8 mill. kromsetning 2025
- Øvregata Auto Senter ASBilverksteder · Vinstra, Nord-Fron2,4 mill. kromsetning 2025
- Lomoen Bil ASBilverksteder · Vinstra, Nord-Fron2,8 mill. kromsetning 2025
- Bilmekaniker 1 Fron ASBilverksteder · Vinstra, Nord-Fron8,2 mill. kromsetning 2025
- Vinstra Bil-Demontering ASBilverksteder · Vinstra, Nord-Fron11 mill. kromsetning 2025
- Vinstra Karosseri ASBilverksteder · Vinstra, Nord-Fron21 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 292 | 443 | 266 | 1 010 | 1 045 | 1 227 | |
| −234 | −296 | −225 | 229 | 46 | 294 | |
| EBITDA | 311 | 128 | 368 | |||
| Resultat før skatt | 1 | −141 | −221 | 97 | 48 | 214 |
| 1 | −141 | −195 | 48 | 37 | 149 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | |||
| Balanse | ||||||
| 689 | 813 | 1 041 | 1 288 | 1 644 | 1 406 | |
| 660 | 660 | 801 | 996 | 948 | 989 | |
| 29 | 153 | 241 | 291 | 695 | 417 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | −80,3 % | −66,8 % | −84,6 % | 22,7 % | 4,4 % | 24 % |
| Egenkapitalandel | 95,8 % | 81,2 % | 76,9 % | 77,3 % | 57,7 % | 70,3 % |
| Likviditetsgrad 1 | 18,66 | 4,17 | 3,29 | 3,6 | 1,67 | 0,54 |
| Totalkapitalrentabilitet | 0,1 % | −15,2 % | −18,9 % | 61,1 % | 3,2 % | 19,8 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler689 431 kr
Anleggsmidler22 %149 535 kr
Omløpsmidler78 %539 896 kr
Egenkapital og gjeld689 431 kr
Innskutt egenkapital15 %100 000 kr
Opptjent egenkapital81 %560 498 kr
Kortsiktig gjeld4 %28 933 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 292 | 443 |
| Sum driftskostnader | 527 | 740 |
| Lønnskostnader | 11 | 11 |
| Driftsresultat | −234 | −296 |
| Finansinntekter | 235 | 155 |
| Finanskostnader | 0 | 0 |
| Netto finans | 235 | 155 |
| Resultat før skatt | 1 | −141 |
| Årsresultat | 1 | −141 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Jon Haanshus | 1970 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Jon Haanshus | 1970 | |
| Varamedlem | Mona Iren Haanshus | 1973 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Azets Insight AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Jon Haanshus (født 1970) | 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetJon Haanshus AS996 347 796
- Forretningsadresse
- Høglia 1, 2640 Vinstra
Underenheter1
- Sted
- Vinstra
Historikk
24 hendelser siden 2010
- 2026
Nytt årsregnskap
2024 → 2025 · Omsetningen falt 443 347 kr → 292 164 kr
Hele kunngjøringen
- 2025
Nytt årsregnskap
2023 → 2024 · Omsetningen økte 265 827 kr → 443 347 kr
Hele kunngjøringen
- 2024
Godkjent årsregnskap
Årsregnskap for 2023 (ny versjon)
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
Revisjon av årsregnskap
Hele kunngjøringen
Ny adresse
Nedregata 13, 2640 VINSTRA → Høglia 1, 2640 VINSTRA
Hele kunngjøringen