Bmo Tunnelsikring AS
Aktiv- Org.nr.995 288 621
- Aksjeselskap
- Andre byggfag
- Bergen
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- 35 ansatte
- Del av Bever Holding AS
- Ny revisor
Bmo Tunnelsikring AS er et aksjeselskap i Arnatveit i Bergen, stiftet 22. februar 2010. Selskapet driver med annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted og har 35 ansatte. Daglig leder er Vidar Pettersen, og styrets leder er Mikael André Kro.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Ny bransje · Bygging av andre anlegg ikke nevnt annet sted → 43.990
- Ny revisor · CEDRA NORGE BOREALIS AS → CEDRA NORGE AS
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025 · Omsetningen falt 257 814 272 kr → 165 904 178 kr
- Ny revisor · ERNST & YOUNG AS → CEDRA NORGE BOREALIS AS
- Færre ansatte · 60 → 39
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 35,7 % i 2025
Lignende bedrifter
Andre byggfag i Bergen, nærmest i omsetning
- Kranproffen ASAndre byggfag · Paradis, Bergen164 mill. kromsetning 2025
- Sjøentreprenøren ASAndre byggfag · Bergen200 mill. kromsetning 2025
- Pilar Bergen Stillas ASAndre byggfag · Hylkje, Bergen95 mill. kromsetning 2025
- Alt Heis ASAndre byggfag · Laksevåg, Bergen94 mill. kromsetning 2026
- W. Giertsen Tunnel ASAndre byggfag · Laksevåg, Bergen84 mill. kromsetning 2025
- Scan Heis ASAndre byggfag · Rådal, Bergen80 mill. kromsetning 2025
- Ateq // Bergen Stillas ASAndre byggfag · Kokstad, Bergen74 mill. kromsetning 2025
- Imc Diving ASAndre byggfag · Bergen73 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 165 904 | 257 814 | 157 476 | 267 555 | 195 909 | 126 401 | |
| −24 859 | 16 648 | −29 032 | 2 733 | 9 508 | 20 909 | |
| EBITDA | 9 441 | 17 248 | 29 330 | |||
| Resultat før skatt | −24 952 | 17 072 | −28 997 | 2 988 | 9 612 | 20 706 |
| −19 465 | 13 293 | −22 645 | 2 302 | 7 473 | 17 777 | |
| 38 | ||||||
| Balanse | ||||||
| 87 790 | 141 629 | 129 937 | 126 458 | 110 203 | 86 467 | |
| 21 244 | 40 177 | 26 884 | 49 207 | 46 455 | 38 981 | |
| 66 546 | 101 453 | 103 053 | 77 250 | 63 748 | 47 486 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | −15 % | 6,5 % | −18,4 % | 1 % | 4,9 % | 16,5 % |
| Egenkapitalandel | 24,2 % | 28,4 % | 20,7 % | 38,9 % | 42,2 % | 45,1 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1 | 1,23 | 1,01 | 1,39 | 1,39 | 1,2 |
| Totalkapitalrentabilitet | −21,8 % | 12,8 % | −22,4 % | 2,7 % | 10,1 % | 20 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler88 mill. kr
Anleggsmidler26 %23 mill. kr
Omløpsmidler74 %65 mill. kr
Egenkapital og gjeld88 mill. kr
Innskutt egenkapital24 %21 mill. kr
Kortsiktig gjeld73 %64 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 165 904 | 257 814 |
| Sum driftskostnader | 190 764 | 241 166 |
| Lønnskostnader | 45 453 | 61 668 |
| Driftsresultat | −24 859 | 16 648 |
| Finansinntekter | 723 | |
| Finanskostnader | 299 | |
| Netto finans | −93 | 424 |
| Resultat før skatt | −24 952 | 17 072 |
| Årsresultat | −19 465 | 13 293 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Vidar Pettersen | 1952 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Mikael André Kro | 1991 | |
| Styremedlem | Magnus Hallingstad | 1991 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Cedra Norge AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Bever Holding AS | 6 816 | |
| Sven Oen (født 1967) | 144 | |
| Tommy Larsen (født 1971) | 144 | |
| Mikael Sagmo (født 1976) | 72 | |
| Sindre Vestbøstad Maraas (født 1994) | 15 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetBmo Tunnelsikring AS995 288 621
- Forretningsadresse
- Magnusvegen 18, 5262 Arnatveit
Underenheter1
- Sted
- Arnatveit
- Ansatte
- 35
Historikk
56 hendelser siden 2010
- 2026
Ny bransje
Bygging av andre anlegg ikke nevnt annet sted → 43.990
Nytt årsregnskap
2024 → 2025 · Omsetningen falt 257 814 272 kr → 165 904 178 kr
Hele kunngjøringen
Færre ansatte
60 → 39
Nytt styremedlem
Mikael André Kro · Nytt styremedlem Mikael André Kro · Styreleder gikk ut Vidar Pettersen
Hele kunngjøringen
- 2025
Nytt årsregnskap
2023 → 2024 · Omsetningen økte 157 475 922 kr → 257 814 272 kr
Hele kunngjøringen
Nytt styremedlem
Vidar Pettersen · Styremedlem gikk ut Pål Øyvind Engebretsen
Hele kunngjøringen
- 2024