Rauma Treningssenter AS
Parkvegen 22, 6300 Åndalsnes
Rauma Treningssenter AS er et aksjeselskap i Åndalsnes i Rauma, stiftet 1. desember 2009. Selskapet driver med treningssentervirksomhet og har 11 ansatte. Daglig leder er Bendik Sørli, og styrets leder er Jorid Sætre.
Fakta om Rauma Treningssenter AS
- Daglig leder
- Bendik Sørli (f. 1990)
- Styreleder
- Jorid Sætre (f. 1981)
- Stiftet
- Bransje
- Idrett og trening i Rauma
- Kommune
- Rauma
- Største eiere (2025)
- Bendik Sørli50 %
- Jorid Sætre50 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning2,5 mill. kr+10,5 % mot 2024
Driftsresultat3 726 kr+102 % mot 2024
Årsresultat3 689 kr+102 % mot 2024
Egenkapital918 114 kr+0,4 % mot 2024
Ansatte11
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 529 | 2 289 |
| Driftsresultat | 4 | −152 |
| Resultat før skatt | 4 | −152 |
| Årsresultat | 4 | −152 |
| Sum eiendeler | 1 098 | 1 172 |
| Egenkapital | 918 | 914 |
| Gjeld | 180 | 258 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen økte · 2 288 710 kr → 2 528 788 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Færre ansatte · 14 → 11
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Drift av treningssenter og alt som står i forbindelse med dette, herunder deltakelse i andre selskaper i tilsvarende bransje.
- Juridisk navn
- RAUMA TRENINGSSENTER AS
- Org.nr.
- 994 881 930
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 01.12.2009
- Registrert
- 12.12.2009
- Bransje
- Treningssentervirksomhet 93.130
- Daglig leder
- Bendik Sørli (f. 1990)
- Ansatte
- 11
- Aksjekapital
- 30 000 kr
- Forretningsadresse
- Parkvegen 22, 6300 ÅndalsnesÅpne i kart
- Kommune
- Rauma
- Status
- Aktiv
Registrert i
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 529 | 2 289 | 2 392 | 2 465 | 2 214 | 2 096 | 2 283 | 2 216 | 2 031 | 1 999 |
| Driftsresultat | 4 | −152 | −340 | −315 | −165 | −353 | 393 | 519 | 456 | 679 |
| EBITDA | 39 | 190 | 45 | 731 | 826 | 723 | 866 | |||
| Resultat før skatt | 4 | −152 | −341 | −316 | −166 | −353 | 388 | 500 | 430 | 653 |
| Årsresultat | 4 | −152 | −295 | −256 | −139 | −267 | 303 | 392 | 332 | 493 |
| Sum eiendeler | 1 098 | 1 172 | 1 351 | 1 746 | 2 061 | 2 171 | 2 682 | 2 562 | 2 491 | 2 319 |
| Egenkapital | 918 | 914 | 1 066 | 1 361 | 1 618 | 1 756 | 2 023 | 1 720 | 1 329 | 996 |
| Gjeld | 180 | 258 | 285 | 385 | 443 | 414 | 659 | 841 | 1 162 | 1 323 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler1,1 mill. kr
Anleggsmidler32 %355 145 kr
Omløpsmidler68 %742 777 kr
Egenkapital og gjeld1,1 mill. kr
Innskutt egenkapital3 %30 000 kr
Opptjent egenkapital81 %888 114 kr
Kortsiktig gjeld16 %179 807 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 529 | 2 289 |
| Sum driftskostnader | 2 525 | 2 441 |
| Lønnskostnader | 1 323 | 1 273 |
| Driftsresultat | 4 | −152 |
| Finansinntekter | 0 | 0 |
| Finanskostnader | 0 | 0 |
| Netto finans | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | 4 | −152 |
| Årsresultat | 4 | −152 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,2 % | −6,6 % | −14,2 % |
| Egenkapitalandel | 83,6 % | 78 % | 78,9 % |
| Likviditetsgrad 1 | 4,13 | 1,97 | 1,41 |
| Totalkapitalrentabilitet | 0,3 % | −12 % | −22 % |
Roller
Nå · 5
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Bendik Sørli | 1990 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Jorid Sætre | 1981 |
| Styremedlem | Bendik Sørli | 1990 |
| Styremedlem | Wenche Anniken Sørli | 1960 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Sparebank 1 Regnskapshuset SMN AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Bendik Sørli (født 1990) | 1 500 | |
| Jorid Sætre (født 1981) | 1 500 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetRauma Treningssenter AS994 881 930
- Forretningsadresse
- Parkvegen 22, 6300 Åndalsnes
Underenheter1
- Sted
- Åndalsnes
- Ansatte
- 11
Støtte og tilskudd
8 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 3 424,26 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 3 379,43 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 3 750,57 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 4 869,95 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 7 376,16 kr |
Historikk
32 hendelser siden 2009
- 2026
Færre ansatte
14 → 11
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av styre
Styret: leder Jorid Sætre, 2 medlemmer
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
- 2017
Revisjon av årsregnskap
Hele kunngjøringen
Endring av revisor
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Idrett og trening i Rauma, nærmest i omsetning
Albon Racing AS2,5 mill. kromsetning 2025ASRauma Skisenter AS1,1 mill. kromsetning 2025ASIsfjorden og Åndalsnes Skytterlag164 234 kromsetning 2021FLISki Norway AS93 000 kromsetning 2025AS
Idrett og trening i RaumaAlle selskaper i Rauma