Mac Maskiner AS
Aktiv- Org.nr.993 576 700
- Aksjeselskap
- Agentur- og engroshandel
- Steinkjer
- Registrert i MVA-registeret
Mac Maskiner AS er et aksjeselskap i Sparbu i Steinkjer, stiftet 15. januar 2009. Selskapet driver med engroshandel med maskiner og utstyr til jordbruk og skogbruk. Styrets leder er Paul Waadal.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Omsetningen falt · 1 114 534 kr → 176 100 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2022
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 84,2 % i 2025
Lignende bedrifter
Agentur- og engroshandel i Steinkjer, nærmest i omsetning
- Steinkjer Holding ASAgentur- og engroshandel · Steinkjer130 000 kromsetning 2024
- JS Import ASAgentur- og engroshandel · Steinkjer102 012 kromsetning 2025
- Fly1 ASAgentur- og engroshandel · Steinkjer93 611 kromsetning 2025
- Preserve ASAgentur- og engroshandel · Beitstad, Steinkjer86 916 kromsetning 2025
- TS Kontorflyt ASAgentur- og engroshandel · Malm, Steinkjer84 500 kromsetning 2025
- Kjetil Holding ASAgentur- og engroshandel · Steinkjer0 kromsetning 2025
- Roadteknikk ASAgentur- og engroshandel · Steinkjer0 kromsetning 2025
- Fuglvika Holding ASAgentur- og engroshandel · Steinkjer0 kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 176 | 1 115 | 529 | 1 862 | 3 967 | 2 511 | |
| 27 | 104 | −54 | 34 | 987 | 101 | |
| EBITDA | 139 | 1 049 | 243 | |||
| Resultat før skatt | −43 | 70 | −120 | −62 | 967 | 1 |
| −34 | 55 | −94 | −49 | 754 | 1 | |
| Balanse | ||||||
| 889 | 791 | 905 | 3 240 | 2 393 | 1 105 | |
| 130 | 164 | 109 | 203 | 1 280 | 526 | |
| 759 | 627 | 796 | 3 037 | 1 113 | 580 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 15,5 % | 9,3 % | −10,2 % | 1,8 % | 24,9 % | 4 % |
| Egenkapitalandel | 14,6 % | 20,7 % | 12 % | 6,3 % | 53,5 % | 47,6 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,18 | 1,29 | 1,13 | 0,58 | 1,68 | 1,56 |
| Totalkapitalrentabilitet | 3,3 % | 12,3 % | −9 % | 1,2 % | 57,5 % | 5,9 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler889 424 kr
Anleggsmidler0 %0 kr
Omløpsmidler100 %889 424 kr
Egenkapital og gjeld889 424 kr
Innskutt egenkapital4 %31 800 kr
Opptjent egenkapital11 %98 428 kr
Kortsiktig gjeld85 %756 301 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 176 | 1 115 |
| Sum driftskostnader | 149 | 1 011 |
| Lønnskostnader | 62 | 62 |
| Driftsresultat | 27 | 104 |
| Finansinntekter | 0 | 0 |
| Finanskostnader | 70 | 34 |
| Netto finans | −70 | −34 |
| Resultat før skatt | −43 | 70 |
| Årsresultat | −34 | 55 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Styret | |||
| Styrets leder | Paul Waadal | 1965 | |
| Varamedlem | Kari Waadal Hansen | 1963 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Sparebank 1 Regnskapshuset SMN AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Paul Waadal (født 1965) | 1 060 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetMac Maskiner AS993 576 700
- Forretningsadresse
- c/o Paul Waadal, Vådal, 7710 Sparbu
Underenheter1
- Sted
- Sparbu
Historikk
34 hendelser siden 2009
- 2026
Omsetningen falt
1 114 534 kr → 176 100 kr
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
Kreditorvarsel
Hele kunngjøringen
- 2021