Rafdal Hytter AS
Aktiv- Org.nr.992 846 984
- Aksjeselskap
- Utleie av fast eiendom
- Etne
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
Rafdal Hytter AS er et aksjeselskap i Etne, stiftet 26. juni 2008. Selskapet driver med utleie av egen eller leid fast eiendom. Styrets leder er Tom Stian Rafdal.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt styremedlem · Sigve Kåre Rafdal · Ny styreleder Tom Stian Rafdal
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024 · Omsetningen økte 317 228 kr → 419 233 kr
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
- Nytt årsregnskap · 2021 → 2022
Lignende bedrifter
Utleie av fast eiendom i Etne, nærmest i omsetning
- Flatebø Eiendom ASUtleie av fast eiendom · Etne438 000 kromsetning 2025
- Børretzen Eigedom ASUtleie av fast eiendom · Etne406 732 kromsetning 2025
- Larsen Eiendom 1 ASUtleie av fast eiendom · Skånevik, Etne392 000 kromsetning 2025
- Etne 4 Eiendom ASUtleie av fast eiendom · Etne488 777 kromsetning 2025
- S-Eiendom ASUtleie av fast eiendom · Skånevik, Etne383 369 kromsetning 2025
- Kringlebotten Prosjekt ASUtleie av fast eiendom · Etne370 800 kromsetning 2025
- Fjordabygg ASUtleie av fast eiendom · Etne365 316 kromsetning 2025
- Taraldsøy Eiendom ASUtleie av fast eiendom · Etne360 000 kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 440 | 419 | 317 | 331 | 179 | 186 | |
| 110 | 94 | 1 | 38 | −61 | −14 | |
| EBITDA | 55 | −43 | 3 | |||
| Resultat før skatt | 101 | 59 | −20 | 31 | −65 | −18 |
| 101 | 59 | −20 | 31 | −65 | −18 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Balanse | ||||||
| 1 772 | 1 778 | 1 625 | 1 449 | 1 414 | 1 414 | |
| 1 096 | 994 | 935 | 955 | 925 | 990 | |
| 676 | 784 | 689 | 494 | 489 | 424 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 24,9 % | 22,4 % | 0,3 % | 11,5 % | −34,1 % | −7,5 % |
| Egenkapitalandel | 61,8 % | 55,9 % | 57,6 % | 65,9 % | 65,4 % | 70 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,26 | 0,23 | 0,22 | 0,27 | 0,25 | 0,44 |
| Totalkapitalrentabilitet | 6,2 % | 5,5 % | 0,3 % | 2,9 % | −4,1 % | −0,8 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler1,8 mill. kr
Anleggsmidler90 %1,6 mill. kr
Omløpsmidler10 %179 032 kr
Egenkapital og gjeld1,8 mill. kr
Innskutt egenkapital88 %1,6 mill. kr
Opptjent egenkapital−26 %−455 868 kr
Kortsiktig gjeld38 %676 011 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 440 | 419 |
| Sum driftskostnader | 331 | 325 |
| Driftsresultat | 110 | 94 |
| Finanskostnader | 9 | 35 |
| Netto finans | −9 | −35 |
| Resultat før skatt | 101 | 59 |
| Årsresultat | 101 | 59 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Styret | |||
| Styrets leder | Tom Stian Rafdal | 1976 | |
| Styremedlem | Svein Jarle Rafdal | 1967 | |
| Styremedlem | May Tove Heggebø | 1966 | |
| Styremedlem | Sigve Kåre Rafdal | 1942 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Konti AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Tom Stian Rafdal (født 1976) | 12 218 | |
| Svein Jarle Rafdal (født 1967) | 7 891 | |
| May Tove Heggebø (født 1966) | 7 891 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetRafdal Hytter AS992 846 984
- Forretningsadresse
- Holmaseid, 5590 Etne
Underenheter1
- Sted
- Etne
Historikk
34 hendelser siden 2008
- 2026
Nytt styremedlem
Sigve Kåre Rafdal · Ny styreleder Tom Stian Rafdal
Hele kunngjøringen
- 2025
Nytt årsregnskap
2023 → 2024 · Omsetningen økte 317 228 kr → 419 233 kr
Hele kunngjøringen
- 2024
- 2023
Nytt styremedlem
May Tove Heggebø · Nytt styremedlem Tom Stian Rafdal · Nytt styremedlem Svein Jarle Rafdal · Styremedlem gikk ut Turid Rafdal
Hele kunngjøringen
Endring av formål
Formål: Investering i, og drift av fast eiendom, herunder utleie av fast eiendom til fritids,- og andre formål, samt hva hermed er forbundet og deltagelse i andre virksomheter.
Hele kunngjøringen
Endring av signatur
Signatur: Tre styremedlemmer i fellesskap.
Hele kunngjøringen
- 2022