Fyr & Flamme AS
Fagernesveien 3, 8514 Narvik
Fyr & Flamme AS er et aksjeselskap i Narvik, stiftet 22. mai 2008. Selskapet driver med rørleggerarbeid. Daglig leder er Kurt Eilertsen, og styrets leder er Kurt Eilertsen.
Fakta om Fyr & Flamme AS
- Daglig leder
- Kurt Eilertsen (f. 1959)
- Styreleder
- Kurt Eilertsen (f. 1959)
- Stiftet
- Bransje
- Rørleggere i Narvik
- Kommune
- Narvik
- Største eiere (2025)
- Kurt Eilertsen100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning4,6 mill. kr+20,1 % mot 2024
Driftsresultat688 828 kr−17,2 % mot 2024
Årsresultat769 581 kr−24,3 % mot 2024
Egenkapital6 mill. kr+14,7 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 4 553 | 3 790 |
| Driftsresultat | 689 | 831 |
| Resultat før skatt | 927 | 1 237 |
| Årsresultat | 770 | 1 017 |
| Sum eiendeler | 6 799 | 5 809 |
| Egenkapital | 6 019 | 5 250 |
| Gjeld | 780 | 559 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen økte · 3 790 369 kr → 4 552 931 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Ny bransje · Rørleggerarbeid → 43.220
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Rørleggervirksomhet i sin helhet, herunder, installasjon, reparasjon og vedlikehold av sentralvarmeanlegg, fyringssystemer mv samt hva hermed står i forbindelse. Selskapet kan delta i annen økonomisk virksomhet.
- Juridisk navn
- FYR & FLAMME AS
- Org.nr.
- 992 825 928
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 22.05.2008
- Registrert
- 27.06.2008
- Bransje
- Rørleggerarbeid 43.221
- Daglig leder
- Kurt Eilertsen (f. 1959)
- Aksjekapital
- 100 000 kr
- Forretningsadresse
- Fagernesveien 3, 8514 NarvikÅpne i kart
- Kommune
- Narvik
- Status
- Aktiv
Registrert i
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 4 553 | 3 790 | 2 180 | 3 184 | 3 228 | 4 615 | 2 598 | 3 191 | 2 071 | 2 084 |
| Driftsresultat | 689 | 831 | 144 | 802 | 376 | 770 | 438 | 464 | 224 | 322 |
| EBITDA | 438 | 532 | 295 | 369 | ||||||
| Resultat før skatt | 927 | 1 237 | 532 | 729 | 867 | 797 | 450 | 465 | 220 | 320 |
| Årsresultat | 770 | 1 017 | 494 | 542 | 783 | 625 | 351 | 358 | 165 | 239 |
| Sum eiendeler | 6 799 | 5 809 | 4 665 | 4 704 | 4 328 | 4 146 | 2 795 | 2 501 | 2 074 | 1 984 |
| Egenkapital | 6 019 | 5 250 | 4 233 | 3 876 | 3 684 | 2 901 | 2 276 | 1 925 | 1 568 | 1 402 |
| Gjeld | 780 | 559 | 432 | 828 | 643 | 1 244 | 519 | 576 | 506 | 582 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler6,8 mill. kr
Anleggsmidler5 %322 784 kr
Omløpsmidler95 %6,5 mill. kr
Egenkapital og gjeld6,8 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %100 000 kr
Opptjent egenkapital87 %5,9 mill. kr
Langsiktig gjeld0 %197 kr
Kortsiktig gjeld11 %779 796 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 4 553 | 3 790 |
| Sum driftskostnader | 3 864 | 2 959 |
| Lønnskostnader | 989 | 914 |
| Driftsresultat | 689 | 831 |
| Finansinntekter | 241 | 1 193 |
| Finanskostnader | 4 | 788 |
| Netto finans | 238 | 406 |
| Resultat før skatt | 927 | 1 237 |
| Årsresultat | 770 | 1 017 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 15,1 % | 21,9 % | 6,6 % |
| Egenkapitalandel | 88,5 % | 90,4 % | 90,7 % |
| Likviditetsgrad 1 | 8,31 | 9,66 | 9,79 |
| Totalkapitalrentabilitet | 14,8 % | 38,7 % | 11,4 % |
Roller
Nå · 4
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kurt Eilertsen | 1959 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Kurt Eilertsen | 1959 |
| Varamedlem | Inger Johanne Dalheim | 1962 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Økoråd Narvik AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Kurt Eilertsen (født 1959) | 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetFyr & Flamme AS992 825 928
- Forretningsadresse
- Fagernesveien 3, 8514 Narvik
Underenheter1
- Sted
- Narvik
Støtte og tilskudd
9 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 2 449,44 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 2 449,44 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 2 449,44 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 7 269,65 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 7 269,65 kr |
Historikk
28 hendelser siden 2008
- 2026
Ny bransje
Rørleggerarbeid → 43.220
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
Endring av forretningsadresse
Fagernesveien 3 → Fagernesveien 3, Narvik
Hele kunngjøringen
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 1805 Narvik → 1806 Narvik
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
- 2017
- 2016
Lignende bedrifter
Rørleggere i Narvik, nærmest i omsetning
Bergesen Rør AS4,9 mill. kromsetning 2025ASLTP Holding AS5,6 mill. kromsetning 2025ASFrivåg AS2,2 mill. kromsetning 2025ASNystad VVS AS1,6 mill. kromsetning 2025ASMaz Service AS1,1 mill. kromsetning 2025ASMortensen Spyleservice AS806 251 kromsetning 2025ASRørlegger1 Narvik AS324 725 kromsetning 2025ASVVS Huset Ballangen AS9,1 mill. kromsetning 20256ansatteAS
Rørleggere i NarvikAlle selskaper i Narvik