Gare Gård AS
Gareveien, 3760 Neslandsvatn
Gare Gård AS er et aksjeselskap i Neslandsvatn i Drangedal, stiftet 4. april 2008. Selskapet driver med tjenester tilknyttet husdyrhold. Daglig leder er Maylen Gare, og styrets leder er Maylen Gare.
Fakta om Gare Gård AS
- Daglig leder
- Maylen Gare (f. 1980)
- Styreleder
- Maylen Gare (f. 1980)
- Stiftet
- Bransje
- Jordbruk i Drangedal
- Kommune
- Drangedal
- Største eiere (2025)
- Maylen Gare100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning984 187 kr+24,7 % mot 2024
Driftsresultat132 352 kr+17,8 % mot 2024
Årsresultat48 776 kr+380 % mot 2024
Egenkapital−422 023 kr+10,4 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 984 | 789 |
| Driftsresultat | 132 | 112 |
| Resultat før skatt | 49 | 10 |
| Årsresultat | 49 | 10 |
| Sum eiendeler | 833 | 848 |
| Egenkapital | −422 | −471 |
| Gjeld | 1 255 | 1 319 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Endring av forretningsadresse · Kommune 3815 Drangedal → 4016 Drangedal
Verdt å merke seg
- Negativ egenkapital i 2025: −422 023 kr
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Dyrehotell med utsalg av hundeutstyr og det som naturlig faller innunder hundehold, hundekurs, opplæring og trening av spesialsøkhunder og transport av hund.
- Juridisk navn
- GARE GÅRD AS
- Org.nr.
- 992 550 899
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 04.04.2008
- Registrert
- 15.04.2008
- Bransje
- Tjenester tilknyttet husdyrhold 01.620
- Daglig leder
- Maylen Gare (f. 1980)
- Aksjekapital
- 100 000 kr
- Forretningsadresse
- Gareveien, 3760 NeslandsvatnÅpne i kart
- Kommune
- Drangedal
- Status
- Aktiv
Registrert i
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 984 | 789 | 860 | 974 | 770 | 811 | 705 | 581 | 581 | 498 |
| Driftsresultat | 132 | 112 | 89 | 57 | −47 | 47 | 143 | 125 | 1 | 62 |
| EBITDA | 123 | 3 | 92 | 205 | 175 | 70 | 105 | |||
| Resultat før skatt | 49 | 10 | −14 | −13 | −98 | −24 | 39 | 32 | −92 | −38 |
| Årsresultat | 49 | 10 | −14 | −13 | −98 | −24 | 39 | 32 | −92 | −38 |
| Sum eiendeler | 833 | 848 | 957 | 1 083 | 1 023 | 1 158 | 1 054 | 1 084 | 1 075 | 1 217 |
| Egenkapital | −422 | −471 | −481 | −467 | −454 | −356 | −332 | −371 | −403 | −310 |
| Gjeld | 1 255 | 1 319 | 1 438 | 1 550 | 1 477 | 1 513 | 1 386 | 1 455 | 1 478 | 1 528 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler832 940 kr
Anleggsmidler80 %663 009 kr
Omløpsmidler20 %169 930 kr
Egenkapital og gjeld832 939 kr
Innskutt egenkapital12 %100 000 kr
Opptjent egenkapital−63 %−522 023 kr
Kortsiktig gjeld26 %217 789 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 984 | 789 |
| Sum driftskostnader | 852 | 677 |
| Lønnskostnader | 20 | 7 |
| Driftsresultat | 132 | 112 |
| Finansinntekter | 1 | 0 |
| Finanskostnader | 85 | 102 |
| Netto finans | −84 | −102 |
| Resultat før skatt | 49 | 10 |
| Årsresultat | 49 | 10 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 13,5 % | 14,2 % | 10,4 % |
| Egenkapitalandel | −50,7 % | −55,5 % | −50,3 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,78 | 0,86 | 1,15 |
| Totalkapitalrentabilitet | 15,9 % | 12,5 % | 8,7 % |
Roller
Nå · 3
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Maylen Gare | 1980 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Maylen Gare | 1980 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Topconsult AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Maylen Gare (født 1980) | 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetGare Gård AS992 550 899
- Forretningsadresse
- Gareveien, 3760 Neslandsvatn
Underenheter1
- Sted
- Neslandsvatn
Støtte og tilskudd
6 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 259 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 126 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 280 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 66,50 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 182 kr |
Historikk
39 hendelser siden 2008
- 2026
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3815 Drangedal → 4016 Drangedal
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
Endring av formål
Formål: Dyrehotell med utsalg av hundeutstyr og det som naturlig faller innunder hundehold, hundekurs, opplæring og trening av spesialsøkhunder og transport av hund.
Hele kunngjøringen
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0817 Drangedal → 3815 Drangedal
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
Lignende bedrifter
Jordbruk i Drangedal, nærmest i omsetning
Åge Blomstadli136 122 kromsetning 2022ENKØvre Bråten Gård AS90 667 kromsetning 2025ASMellifera AS22 884 kromsetning 2025ASHolte Grassfed AS3,9 mill. kromsetning 2025ASHolte Øko Egg AS6,1 mill. kromsetning 2024ASDrangedal And AS18 mill. kromsetning 2024ASHolte Gård Drangedal AS68 mill. kromsetning 202559ansatteAS
Jordbruk i DrangedalAlle selskaper i Drangedal