Enerud Håndverksservice AS
Aktiv- Org.nr.992 548 894
- Aksjeselskap
- Malere og glassmestere
- Eidsvoll
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Under 5 ansatte
Enerud Håndverksservice AS er et aksjeselskap i Dal i Eidsvoll, stiftet 28. februar 2008. Selskapet driver med maler- og glassarbeid. Daglig leder er Henning Enerud, og styrets leder er Henning Enerud.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025 · Omsetningen falt 3 940 388 kr → 2 703 730 kr
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024 · Omsetningen økte 3 207 510 kr → 3 940 388 kr
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
- Endring av forretningsadresse · Kommune 3035 Eidsvoll → 3240 Eidsvoll
- Nytt årsregnskap · 2021 → 2022
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 31,4 % i 2025
Lignende bedrifter
Malere og glassmestere i Eidsvoll, nærmest i omsetning
- Glass-Service ASMalere og glassmestere · Dal, Eidsvoll3,3 mill. kromsetning 2025
- Eco Maler ASMalere og glassmestere · Eidsvoll2 mill. kromsetning 2025
- Malermester Yask ASMalere og glassmestere · Råholt, Eidsvoll1,2 mill. kromsetning 2025
- Høiby Maling ANSMalere og glassmestere · Eidsvoll1,2 mill. kromsetning 2024
- TH Malerservice ASMalere og glassmestere · Råholt, Eidsvoll916 646 kromsetning 2025
- Kristensen Vindusglass ASMalere og glassmestere · Eidsvoll Verk, Eidsvoll586 709 kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 2 704 | 3 940 | 3 208 | 2 517 | 3 738 | 5 152 | |
| 480 | 2 501 | 775 | 771 | 1 280 | 1 919 | |
| EBITDA | 849 | 1 328 | 1 955 | |||
| Resultat før skatt | 675 | 2 657 | 863 | 771 | 1 279 | 1 918 |
| 526 | 2 072 | 677 | 602 | 998 | 1 496 | |
| 1 | ||||||
| Balanse | ||||||
| 10 285 | 10 096 | 9 296 | 8 705 | 8 125 | 8 141 | |
| 9 828 | 9 302 | 7 230 | 8 163 | 7 672 | 6 674 | |
| 457 | 794 | 2 065 | 542 | 454 | 1 467 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 17,8 % | 63,5 % | 24,2 % | 30,6 % | 34,2 % | 37,3 % |
| Egenkapitalandel | 95,6 % | 92,1 % | 77,8 % | 93,8 % | 94,4 % | 82 % |
| Likviditetsgrad 1 | 16,31 | 8,82 | 2,83 | 10,35 | 10,98 | 3,34 |
| Totalkapitalrentabilitet | 6,7 % | 27,4 % | 9,6 % | 9,2 % | 15,7 % | 26,3 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler10 mill. kr
Anleggsmidler34 %3,5 mill. kr
Omløpsmidler66 %6,8 mill. kr
Egenkapital og gjeld10 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %100 000 kr
Opptjent egenkapital95 %9,7 mill. kr
Langsiktig gjeld0 %38 184 kr
Kortsiktig gjeld4 %418 743 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 704 | 3 940 |
| Sum driftskostnader | 2 223 | 1 439 |
| Lønnskostnader | 1 186 | 605 |
| Driftsresultat | 480 | 2 501 |
| Finansinntekter | 202 | 156 |
| Finanskostnader | 8 | 1 |
| Netto finans | 194 | 156 |
| Resultat før skatt | 675 | 2 657 |
| Årsresultat | 526 | 2 072 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Henning Enerud | 1967 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Henning Enerud | 1967 | |
| Varamedlem | Karsten Enerud | 1944 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Allsidig Økonomi AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Henning Enerud (født 1967) | 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetEnerud Håndverksservice AS992 548 894
- Forretningsadresse
- Bjørnsrudskogen 20, 2072 Dal
Underenheter1
- Sted
- Dal
- Ansatte
- Under 5
Historikk
29 hendelser siden 2008
- 2026
Nytt årsregnskap
2024 → 2025 · Omsetningen falt 3 940 388 kr → 2 703 730 kr
Hele kunngjøringen
- 2025
Nytt årsregnskap
2023 → 2024 · Omsetningen økte 3 207 510 kr → 3 940 388 kr
Hele kunngjøringen
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3035 Eidsvoll → 3240 Eidsvoll
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0237 Eidsvoll → 3035 Eidsvoll
Hele kunngjøringen
- 2019