Enten Eller AS
Strandgata 27, 9600 Hammerfest
Enten Eller AS er et aksjeselskap i Hammerfest, stiftet 1. januar 2008. Selskapet driver med frisering og barbering. Daglig leder er Beate Mølmann, og styrets leder er Beate Mølmann.
Fakta om Enten Eller AS
- Daglig leder
- Beate Mølmann (f. 1965)
- Styreleder
- Beate Mølmann (f. 1965)
- Stiftet
- Bransje
- Frisører i Hammerfest
- Kommune
- Hammerfest
- Største eiere (2025)
- Beate Mølmann100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning2,3 mill. kr+1,7 % mot 2024
Driftsresultat−142 110 kr+6,2 % mot 2024
Årsresultat−126 441 kr−10,1 % mot 2024
Egenkapital149 147 kr−45,9 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 349 | 2 310 |
| Driftsresultat | −142 | −151 |
| Resultat før skatt | −126 | −115 |
| Årsresultat | −126 | −115 |
| Sum eiendeler | 548 | 725 |
| Egenkapital | 149 | 276 |
| Gjeld | 399 | 449 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Endring av forretningsadresse · Kommune 5406 Hammerfest → 5603 Hammerfest
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Hår og skjønnhetspleie samt salg av tilhørende produkter. Selskapet kan også delta i annen virksomhet med økonomisk formål.
- Juridisk navn
- ENTEN ELLER AS
- Org.nr.
- 992 250 356
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 01.01.2008
- Registrert
- 30.01.2008
- Bransje
- Frisering og barbering 96.210
- Daglig leder
- Beate Mølmann (f. 1965)
- Aksjekapital
- 180 000 kr
- Forretningsadresse
- Strandgata 27, 9600 HammerfestÅpne i kart
- Kommune
- Hammerfest
- Telefon
- 78 41 42 20
- Status
- Aktiv
Registrert i
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 349 | 2 310 | 2 817 | 3 724 | 3 668 | 3 168 | 2 464 | 2 728 | 2 390 | 2 323 |
| Driftsresultat | −142 | −151 | −377 | 336 | 500 | 442 | 85 | −21 | −320 | −31 |
| EBITDA | 357 | 552 | 492 | 135 | 31 | −268 | −27 | |||
| Resultat før skatt | −126 | −115 | −355 | 336 | 495 | 422 | 25 | −72 | −350 | −50 |
| Årsresultat | −126 | −115 | −355 | 262 | 437 | 422 | 25 | −72 | −350 | −50 |
| Sum eiendeler | 548 | 725 | 870 | 1 532 | 1 194 | 728 | 376 | 571 | 719 | 737 |
| Egenkapital | 149 | 276 | 390 | 746 | 484 | 47 | −375 | −401 | −329 | 22 |
| Gjeld | 399 | 449 | 480 | 787 | 710 | 681 | 751 | 972 | 1 048 | 715 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler547 753 kr
Anleggsmidler4 %20 000 kr
Omløpsmidler96 %527 753 kr
Egenkapital og gjeld547 753 kr
Innskutt egenkapital33 %180 000 kr
Opptjent egenkapital−6 %−30 853 kr
Kortsiktig gjeld73 %398 606 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 349 | 2 310 |
| Sum driftskostnader | 2 491 | 2 461 |
| Lønnskostnader | 1 579 | 1 712 |
| Driftsresultat | −142 | −151 |
| Finansinntekter | 18 | 39 |
| Finanskostnader | 2 | 3 |
| Netto finans | 16 | 37 |
| Resultat før skatt | −126 | −115 |
| Årsresultat | −126 | −115 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −6,1 % | −6,6 % | −13,4 % |
| Egenkapitalandel | 27,2 % | 38 % | 44,9 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,32 | 1,57 | 1,77 |
| Totalkapitalrentabilitet | −19,6 % | −14,1 % | −29,3 % |
Roller
Nå · 4
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Beate Mølmann | 1965 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Beate Mølmann | 1965 |
| Varamedlem | Therese Nilsen Mølmann | 1987 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Sparebank 1 Regnskapshuset Nord-Norge AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Beate Mølmann (født 1965) | 180 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetEnten Eller AS992 250 356
- Forretningsadresse
- Strandgata 27, 9600 Hammerfest
Underenheter1
- Sted
- Hammerfest
Støtte og tilskudd
9 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 15 543,14 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 16 566,65 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 16 976,96 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 15 518,60 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 17 559,72 kr |
Historikk
25 hendelser siden 2008
- 2026
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 5406 Hammerfest → 5603 Hammerfest
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 2004 Hammerfest → 5406 Hammerfest
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
- 2017
- 2016
- 2015
- 2014
Lignende bedrifter
Frisører i Hammerfest, nærmest i omsetning
Hairdate AS2,3 mill. kromsetning 2025ASTimeout Frisør AS2,3 mill. kromsetning 2025ASAnkas Frisør AS1,4 mill. kromsetning 2025ASIras Frisør AS1,4 mill. kromsetning 2025ASSalsa Salong AS1,3 mill. kromsetning 2025ASDus Hammerfest AS1,3 mill. kromsetning 2025ASStep In Frisør Hammerfest AS1,2 mill. kromsetning 2025ASMartine Langseth Holding AS0 kromsetning 2025AS
Frisører i HammerfestAlle selskaper i Hammerfest