Salten Drift og Vedlikehold AS
Myrveien 6B, 8206 Fauske
Salten Drift og Vedlikehold AS er et aksjeselskap i Fauske, stiftet 25. januar 2008. Selskapet driver med oppføring av bygninger. Daglig leder er Trygve Hanssen, og styrets leder er Daniel Ellingsen Aasen.
Fakta om Salten Drift og Vedlikehold AS
- Daglig leder
- Trygve Hanssen (f. 1957)
- Styreleder
- Daniel Ellingsen Aasen (f. 1978)
- Stiftet
- Bransje
- Byggentreprenører i Fauske
- Kommune
- Fauske
- Største eiere (2025)
- Trygve Hanssen100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning249 941 kr−34,3 % mot 2024
Driftsresultat−104 223 kr−495 % mot 2024
Årsresultat−104 223 kr−547 % mot 2024
Egenkapital643 510 kr−13,9 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 250 | 380 |
| Driftsresultat | −104 | −18 |
| Resultat før skatt | −104 | −16 |
| Årsresultat | −104 | −16 |
| Sum eiendeler | 728 | 809 |
| Egenkapital | 644 | 748 |
| Gjeld | 85 | 61 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen falt · 380 281 kr → 249 941 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Revisjon av årsregnskap
- Endring av revisor
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 34,3 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Drift, vedlikehold og rehabilitering av bygninger og eiendommer, samt forefallende vaktmestertjenester rettet mot det private og offentlige marked.
- Juridisk navn
- SALTEN DRIFT OG VEDLIKEHOLD AS
- Org.nr.
- 992 248 386
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 25.01.2008
- Registrert
- 31.01.2008
- Bransje
- Oppføring av bygninger 41.000
- Daglig leder
- Trygve Hanssen (f. 1957)
- Aksjekapital
- 100 000 kr
- Forretningsadresse
- Myrveien 6B, 8206 Fauske
- Kommune
- Fauske
- Status
- Aktiv
Registrert i
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 250 | 380 | 270 | 754 | 519 | 299 | 612 | 1 492 | 397 | 986 |
| Driftsresultat | −104 | −18 | −74 | 302 | 108 | −81 | −7 | 216 | −44 | −64 |
| EBITDA | 310 | 117 | −72 | 2 | 221 | −41 | −61 | |||
| Resultat før skatt | −104 | −16 | −75 | 302 | 108 | −81 | −7 | 216 | −44 | −63 |
| Årsresultat | −104 | −16 | −74 | 236 | 106 | −81 | −7 | 216 | −44 | −63 |
| Sum eiendeler | 728 | 809 | 834 | 994 | 667 | 532 | 705 | 781 | 500 | 538 |
| Egenkapital | 644 | 748 | 764 | 837 | 602 | 496 | 577 | 584 | 368 | 412 |
| Gjeld | 85 | 61 | 70 | 157 | 65 | 36 | 128 | 197 | 132 | 126 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler728 370 kr
Anleggsmidler1 %10 900 kr
Omløpsmidler99 %717 470 kr
Egenkapital og gjeld728 370 kr
Innskutt egenkapital15 %110 000 kr
Opptjent egenkapital73 %533 510 kr
Langsiktig gjeld0 %0 kr
Kortsiktig gjeld12 %84 860 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 250 | 380 |
| Sum driftskostnader | 354 | 398 |
| Lønnskostnader | 149 | 157 |
| Driftsresultat | −104 | −18 |
| Finansinntekter | 0 | 1 |
| Finanskostnader | 0 | |
| Netto finans | 0 | 1 |
| Resultat før skatt | −104 | −16 |
| Årsresultat | −104 | −16 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −41,7 % | −4,6 % | −27,5 % |
| Egenkapitalandel | 88,4 % | 92,5 % | 91,6 % |
| Likviditetsgrad 1 | 8,45 | 13,01 | 11,55 |
| Totalkapitalrentabilitet | −13,6 % | −2 % | −8,1 % |
Roller
Nå · 4 · Tidligere · 1
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Trygve Hanssen | 1957 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Daniel Ellingsen Aasen | 1978 |
| Styremedlem | Trygve Hanssen | 1957 |
| Styremedlem | Gretha Hanssen | 1961 |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Revisor | Rognan Revisjon AS | til 09.03.2026 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Trygve Hanssen (født 1957) | 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetSalten Drift og Vedlikehold AS992 248 386
- Forretningsadresse
- Myrveien 6B, 8206 Fauske
Underenheter1
- Sted
- Fauske
Støtte og tilskudd
9 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 979,83 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 979,74 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 981,36 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 2 476,64 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 978,30 kr |
Historikk
26 hendelser siden 2008
- 2026
- 2025
Revisjon av årsregnskap
Hele kunngjøringen
Endring av revisor
Hele kunngjøringen
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
- 2019
- 2018
- 2017
- 2016
Lignende bedrifter
Byggentreprenører i Fauske, nærmest i omsetning
TK Maskiner AS0 kromsetning 2025ASB4 Holding AS0 kromsetning 2025ASUrskog Byggservice AS603 220 kromsetning 2025ASByggmester O.J Wenberg AS713 655 kromsetning 2025ASGundersen Byggservice AS823 747 kromsetning 2025ASFausketakst AS1 mill. kromsetning 2025ASKosmo Bygg og Anlegg AS1,1 mill. kromsetning 2025ASPGH Bygg AS1,3 mill. kromsetning 20256ansatteAS
Byggentreprenører i FauskeAlle selskaper i Fauske