Sømåen Tradisjonshandverk AS
Aktiv- Org.nr.992 206 950
- Aksjeselskap
- Byggentreprenører
- Engerdal
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- 7 ansatte
- Sentral godkjenning
Sømåen Tradisjonshandverk AS er et aksjeselskap i Sømådalen i Engerdal, stiftet 8. desember 2007. Selskapet driver med oppføring av bygninger og har 7 ansatte. Daglig leder er Henning Søndmør, og styrets leder er Karl Ove Søndmør.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Færre ansatte · 10 → 7
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024 · Omsetningen falt 6 016 085 kr → 5 384 142 kr
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
- Nytt årsregnskap · 2021 → 2022
Tillatelser og godkjenninger
Sentral godkjenning
- Status
- Godkjent
Støtte og tilskudd
9 tildelinger
| År | Giver | Formål | Beløp |
|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 11 579,41 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 8 411,48 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 30 821,33 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 8 081,07 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | 10 950,48 kr |
Lignende bedrifter
Byggentreprenører i Engerdal, nærmest i omsetning
- Solheimshytta ASByggentreprenører · Engerdal5,3 mill. kromsetning 2025
- 3-Visjon ASByggentreprenører · Drevsjø, Engerdal1,3 mill. kromsetning 2025
- Hilton Hus & Hytte ASByggentreprenører · Drevsjø, Engerdal581 358 kromsetning 2025
- Engerdal Østfjell ASByggentreprenører · Engerdal0 kromsetning 2025
- Femund Hytter ASByggentreprenører · Engerdal31 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 5 444 | 5 384 | 6 016 | 3 736 | 4 013 | 3 600 | |
| 208 | −127 | 164 | 270 | 416 | 150 | |
| EBITDA | 403 | 532 | 266 | |||
| Resultat før skatt | 206 | −127 | 169 | 260 | 397 | 112 |
| 161 | −100 | 132 | 203 | 309 | 88 | |
| Balanse | ||||||
| 3 432 | 2 910 | 3 432 | 2 544 | 2 919 | 2 345 | |
| 2 055 | 1 895 | 1 994 | 1 862 | 1 660 | 1 350 | |
| 1 376 | 1 016 | 1 438 | 682 | 1 259 | 995 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 3,8 % | −2,4 % | 2,7 % | 7,2 % | 10,4 % | 4,2 % |
| Egenkapitalandel | 59,9 % | 65,1 % | 58,1 % | 73,2 % | 56,9 % | 57,6 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,86 | 1,33 | 1,3 | 1,54 | 1,21 | 1,42 |
| Totalkapitalrentabilitet | 6,7 % | −3,9 % | 5,7 % | 9,9 % | 15,8 % | 6,7 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler3,4 mill. kr
Anleggsmidler54 %1,9 mill. kr
Omløpsmidler46 %1,6 mill. kr
Egenkapital og gjeld3,4 mill. kr
Innskutt egenkapital7 %250 000 kr
Opptjent egenkapital53 %1,8 mill. kr
Kortsiktig gjeld25 %843 065 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 5 444 | 5 384 |
| Sum driftskostnader | 5 236 | 5 511 |
| Lønnskostnader | 2 274 | 2 007 |
| Driftsresultat | 208 | −127 |
| Finansinntekter | 3 | 2 |
| Finanskostnader | 5 | 2 |
| Netto finans | −2 | 1 |
| Resultat før skatt | 206 | −127 |
| Årsresultat | 161 | −100 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Henning Søndmør | 1977 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Karl Ove Søndmør | 1946 | |
| Styremedlem | Henning Søndmør | 1977 | |
| Styremedlem | Svein Joten | 1965 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Økoråd Engerdal - Trysil SA | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Henning Søndmør (født 1977) | 150 | |
| Svein Joten (født 1965) | 50 | |
| Trond Håvard Joten (født 1964) | 50 |
Endringer 2024–2025
| Aksjonær | Endring | Aksjer |
|---|---|---|
| Henning Søndmør | Økte | 50 → 150 |
| Karl Ove Søndmør | Solgte seg ut | 100 → 0 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetSømåen Tradisjonshandverk AS992 206 950
- Forretningsadresse
- Kopparleden 4257, 2448 Sømådalen
Underenheter1
- Sted
- Sømådalen
- Ansatte
- 7
Historikk
29 hendelser siden 2007
- 2026
Færre ansatte
10 → 7
- 2025
Nytt årsregnskap
2023 → 2024 · Omsetningen falt 6 016 085 kr → 5 384 142 kr
Hele kunngjøringen
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0434 Engerdal → 3425 Engerdal
Hele kunngjøringen
- 2019