Nesbyen Golf AS
Rukkedalsvegen 71, 3540 NesbyenDel av Arnegård Holding AS
Nesbyen Golf AS er et aksjeselskap i Nesbyen, stiftet 21. november 2007. Selskapet driver med drift av idrettsanlegg. Styrets leder er Bernhard Tandberg.
Fakta om Nesbyen Golf AS
- Styreleder
- Bernhard Tandberg (f. 1985)
- Stiftet
- Bransje
- Idrett og trening i Nesbyen
- Kommune
- Nesbyen
- Største eiere (2025)
- Arnegård Holding AS100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning4,6 mill. kr+19 % mot 2024
Driftsresultat813 861 kr−16,5 % mot 2024
Årsresultat523 075 kr−37,1 % mot 2024
Egenkapital1,2 mill. kr+80,5 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 4 643 | 3 904 |
| Driftsresultat | 814 | 975 |
| Resultat før skatt | 646 | 977 |
| Årsresultat | 523 | 832 |
| Sum eiendeler | 5 413 | 5 661 |
| Egenkapital | 1 173 | 650 |
| Gjeld | 4 240 | 5 011 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen økte · 3 903 633 kr → 4 643 450 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
Konsernstruktur
Del av et konsern: Arnegård Holding AS eier 100 %.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Drift av golfanlegg, samt all annen virksomhet som hermed står i forbindelse.
- Juridisk navn
- NESBYEN GOLF AS
- Org.nr.
- 992 017 392
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 21.11.2007
- Registrert
- 13.12.2007
- Bransje
- Drift av idrettsanlegg 93.110
- Aksjekapital
- 100 000 kr
- Forretningsadresse
- Rukkedalsvegen 71, 3540 NesbyenÅpne i kart
- Kommune
- Nesbyen
- Status
- Aktiv
Registrert i
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 4 643 | 3 904 | 3 095 | 3 846 | 4 266 | 4 444 | 2 926 | 3 074 | 1 643 | 1 588 |
| Driftsresultat | 814 | 975 | −657 | −469 | −380 | 418 | −1 156 | −1 700 | −1 446 | −506 |
| EBITDA | −185 | −100 | 707 | −891 | −1 453 | −1 250 | −308 | |||
| Resultat før skatt | 646 | 977 | −654 | −467 | −381 | 416 | −1 164 | −1 707 | −1 511 | −525 |
| Årsresultat | 523 | 832 | −666 | −365 | −299 | 320 | −917 | −1 337 | −1 165 | −398 |
| Sum eiendeler | 5 413 | 5 661 | 6 989 | 6 594 | 6 882 | 6 243 | 5 838 | 6 903 | 7 889 | 7 291 |
| Egenkapital | 1 173 | 650 | −182 | 483 | 247 | 546 | 226 | 335 | 308 | 359 |
| Gjeld | 4 240 | 5 011 | 7 171 | 6 111 | 6 635 | 5 697 | 5 612 | 6 568 | 7 581 | 6 932 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler5,4 mill. kr
Anleggsmidler92 %5 mill. kr
Omløpsmidler8 %440 691 kr
Egenkapital og gjeld5,4 mill. kr
Innskutt egenkapital170 %9,2 mill. kr
Opptjent egenkapital−149 %−8 mill. kr
Langsiktig gjeld65 %3,5 mill. kr
Kortsiktig gjeld14 %747 510 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 4 643 | 3 904 |
| Sum driftskostnader | 3 830 | 2 929 |
| Lønnskostnader | 743 | 62 |
| Driftsresultat | 814 | 975 |
| Finansinntekter | 5 | 3 |
| Finanskostnader | 173 | 1 |
| Netto finans | −168 | 2 |
| Resultat før skatt | 646 | 977 |
| Årsresultat | 523 | 832 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 17,5 % | 25 % | −21,2 % |
| Egenkapitalandel | 21,7 % | 11,5 % | −2,6 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,59 | 1,13 | 0,76 |
| Totalkapitalrentabilitet | 14,8 % | 15,5 % | −9,6 % |
Roller
Nå · 3 · Tidligere · 2
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Bernhard Tandberg | 1985 |
| Styremedlem | Hans Andreas Tandberg | 1949 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Mgi Regnskap AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Kontaktperson | Bernhard Tandberg | 1985 | til 09.03.2026 |
| Regnskapsfører | Sparebank 1 Regnskapshuset Valhall AS | til 07.10.2025 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Arnegård Holding AS | 1 000 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetNesbyen Golf AS992 017 392
- Forretningsadresse
- Rukkedalsvegen 71, 3540 Nesbyen
Underenheter1
- Sted
- Nesbyen
Støtte og tilskudd
2 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 44,82 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 1 714,78 kr |
Historikk
44 hendelser siden 2007
- 2026
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3040 Nesbyen → 3322 Nesbyen
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
Revisjon av årsregnskap
Hele kunngjøringen
Endring av revisor
Hele kunngjøringen
- 2021
Endring av forretningsadresse
Rukkedalsvegen 71 → Rukkedalsvegen 71, Nesbyen
Hele kunngjøringen
- 2020
Endring av forretningsadresse
Arnegård → Rukkedalsvegen 71, Nesbyen
Hele kunngjøringen
Endring av forretningsadresse
Kommune 0616 Nes → 3040 Nesbyen
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Idrett og trening i Nesbyen, nærmest i omsetning
Naturens Kilde AS5,7 mill. kromsetning 202519ansatteASLie Løypelag AS0 kromsetning 2025ASNesfjellet Alpin AS34 mill. kromsetning 202585ansatteAS
Idrett og trening i NesbyenAlle selskaper i Nesbyen