Sykkelhuset Levanger AS
Halsanvegen 2C, 7600 Levanger
Sykkelhuset Levanger AS er et aksjeselskap i Levanger, stiftet 14. november 2007. Selskapet driver med detaljhandel med sportsvarer og har 5 ansatte. Daglig leder er Roar Skjei, og styrets leder er Sverre Rødal.
Fakta om Sykkelhuset Levanger AS
- Daglig leder
- Roar Skjei (f. 1965)
- Styreleder
- Sverre Rødal (f. 1965)
- Stiftet
- Kommune
- Levanger
- Største eiere (2025)
- Sverre Rødal50 %
- Roar Skjei50 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning5,7 mill. kr−2,1 % mot 2024
Driftsresultat−132 704 kr+15,7 % mot 2024
Årsresultat−292 635 kr−140 % mot 2024
Egenkapital423 090 kr−40,9 % mot 2024
Ansatte5
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 5 739 | 5 859 |
| Driftsresultat | −133 | −157 |
| Resultat før skatt | −158 | −156 |
| Årsresultat | −293 | −122 |
| Sum eiendeler | 1 419 | 1 397 |
| Egenkapital | 423 | 716 |
| Gjeld | 996 | 681 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Revisjon av årsregnskap
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Salg, reparasjon/vedlikehold av sykler og sportsutstyr som naturlig hører til dette
- Juridisk navn
- SYKKELHUSET LEVANGER AS
- Org.nr.
- 991 997 172
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 14.11.2007
- Registrert
- 27.11.2007
- Bransje
- Detaljhandel med sportsvarer 47.631
- Daglig leder
- Roar Skjei (f. 1965)
- Ansatte
- 5
- Aksjekapital
- 100 000 kr
- Forretningsadresse
- Halsanvegen 2C, 7600 LevangerÅpne i kart
- Kommune
- Levanger
- Status
- Aktiv
Registrert i
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 5 739 | 5 859 | 4 705 | 5 888 | 6 641 | 6 394 | 4 906 | 4 865 | 4 462 | 3 540 |
| Driftsresultat | −133 | −157 | −422 | 169 | 421 | 620 | 285 | 274 | 39 | 8 |
| EBITDA | 39 | 8 | ||||||||
| Resultat før skatt | −158 | −156 | −455 | 164 | 415 | 559 | 249 | 219 | 0 | −23 |
| Årsresultat | −293 | −122 | −355 | 127 | 323 | 436 | 194 | 168 | −1 | −19 |
| Sum eiendeler | 1 419 | 1 397 | 1 491 | 1 661 | 2 024 | 1 758 | 1 309 | 1 248 | 1 167 | 1 162 |
| Egenkapital | 423 | 716 | 837 | 1 192 | 1 125 | 1 002 | 666 | 552 | 444 | 445 |
| Gjeld | 996 | 681 | 654 | 469 | 899 | 756 | 643 | 696 | 723 | 716 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler1,4 mill. kr
Omløpsmidler100 %1,4 mill. kr
Egenkapital og gjeld1,4 mill. kr
Innskutt egenkapital7 %100 000 kr
Opptjent egenkapital23 %323 090 kr
Kortsiktig gjeld70 %995 805 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 5 739 | 5 859 |
| Sum driftskostnader | 5 871 | 6 017 |
| Lønnskostnader | 2 135 | 2 185 |
| Driftsresultat | −133 | −157 |
| Finansinntekter | 2 | |
| Finanskostnader | 25 | 1 |
| Netto finans | −25 | 1 |
| Resultat før skatt | −158 | −156 |
| Årsresultat | −293 | −122 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −2,3 % | −2,7 % | −9 % |
| Egenkapitalandel | 29,8 % | 51,2 % | 56,2 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,42 | 1,85 | 2,13 |
| Totalkapitalrentabilitet | −9,4 % | −10,8 % | −31,1 % |
Roller
Nå · 6
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Roar Skjei | 1965 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Sverre Rødal | 1965 |
| Styremedlem | Roar Skjei | 1965 |
| Varamedlem | Laila Pålsdatter Fjerdingen | 1965 |
| Varamedlem | Mari Østborg | 1969 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | NLR Regnskap AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Sverre Rødal (født 1965) | 50 | |
| Roar Skjei (født 1965) | 50 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetSykkelhuset Levanger AS991 997 172
- Forretningsadresse
- Halsanvegen 2C, 7600 Levanger
Underenheter1
- Sted
- Levanger
- Ansatte
- 5
Historikk
27 hendelser siden 2007
- 2026
- 2025
- 2024
- 2023
Revisjon av årsregnskap
Hele kunngjøringen
Endring av revisor
Hele kunngjøringen
- 2022
- 2021
- 2020
- 2019
- 2018
Endring av forretningsadresse
Kommune 1719 Levanger → 5037 Levanger
Hele kunngjøringen
- 2017
- 2016
- 2015
Lignende bedrifter
Annen detaljhandel i Levanger, nærmest i omsetning
Markhusan Jakt AS5,3 mill. kromsetning 2025ASDyrebutikken Næbb & Klør AS6,3 mill. kromsetning 20256ansatteASHelse og Glede AS7 mill. kromsetning 20258ansatteASHusby Optikk Levanger AS3,9 mill. kromsetning 20256ansatteASGalleri Fenka AS3 mill. kromsetning 2025ASMoan Stasjonsdrift AS8,7 mill. kromsetning 202514ansatteASLevanger Specsavers AS8,9 mill. kromsetning 20255ansatteASGråmyra Bil og Fritid AS8,9 mill. kromsetning 20256ansatteAS
Annen detaljhandel i LevangerAlle selskaper i Levanger