Hammer & Eliassen VVS AS
Aktiv- Org.nr.991 937 528
- Aksjeselskap
- Rørleggere
- Stavanger
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- 5 ansatte
- Sentral godkjenning
Hammer & Eliassen VVS AS er et aksjeselskap i Stavanger, stiftet 29. oktober 2007. Selskapet driver med rørleggerarbeid og har 5 ansatte. Daglig leder er Stig Hammer Larsen, og styrets leder er Stig Hammer Larsen.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Omsetningen økte · 11 960 817 kr → 14 442 407 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Ny bransje · Rørleggerarbeid → 43.220
- Omsetningen økte · 10 631 120 kr → 11 960 817 kr
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024
Tillatelser og godkjenninger
Sentral godkjenning
- Status
- Godkjent
Lignende bedrifter
Rørleggere i Stavanger, nærmest i omsetning
- Alfa Rør ASRørleggere · Stavanger12 mill. kromsetning 2025
- Kalle og Kjetils Rør ASRørleggere · Hafrsfjord, Stavanger17 mill. kromsetning 2025
- Rørleggerfirma Stølsvik ASRørleggere · Stavanger11 mill. kromsetning 2025
- Ragnar Svensen ASRørleggere · Stavanger18 mill. kromsetning 2025
- Rør-Service ASRørleggere · Stavanger18 mill. kromsetning 2025
- Ivan & Kjetil Rør ASRørleggere · Rennesøy, Stavanger20 mill. kromsetning 2025
- Finnøy Rør ASRørleggere · Finnøy, Stavanger8,6 mill. kromsetning 2025
- Flipp Eiendomstjenester ASRørleggere · Stavanger8,2 mill. kromsetning 2024
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 14 442 | 11 961 | 10 631 | 11 040 | 9 404 | 7 405 | |
| 1 366 | 939 | 1 247 | 1 764 | 1 527 | 797 | |
| EBITDA | 1 768 | 797 | ||||
| Resultat før skatt | 1 374 | 942 | 1 246 | 1 772 | 1 531 | 792 |
| 1 070 | 733 | 969 | 1 382 | 1 194 | 624 | |
| Balanse | ||||||
| 4 574 | 3 286 | 3 977 | 4 277 | 3 411 | 2 695 | |
| 1 608 | 1 138 | 1 205 | 836 | 1 321 | 1 128 | |
| 2 966 | 2 148 | 2 772 | 3 441 | 2 089 | 1 567 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 9,5 % | 7,9 % | 11,7 % | 16 % | 16,2 % | 10,8 % |
| Egenkapitalandel | 35,2 % | 34,6 % | 30,3 % | 19,6 % | 38,7 % | 41,9 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,45 | 1,38 | 1,28 | 1,23 | 1,62 | 1,78 |
| Totalkapitalrentabilitet | 35 % | 26 % | 30,2 % | 46,2 % | 50,2 % | 37,3 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler4,6 mill. kr
Anleggsmidler6 %259 106 kr
Omløpsmidler94 %4,3 mill. kr
Egenkapital og gjeld4,6 mill. kr
Innskutt egenkapital5 %220 000 kr
Opptjent egenkapital30 %1,4 mill. kr
Kortsiktig gjeld65 %3 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 14 442 | 11 961 |
| Sum driftskostnader | 13 076 | 11 022 |
| Lønnskostnader | 4 278 | 3 310 |
| Driftsresultat | 1 366 | 939 |
| Finansinntekter | 9 | 5 |
| Finanskostnader | 1 | 2 |
| Netto finans | 7 | 4 |
| Resultat før skatt | 1 374 | 942 |
| Årsresultat | 1 070 | 733 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Stig Hammer Larsen | 1976 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Stig Hammer Larsen | 1976 | |
| Styremedlem | Morten Eliassen | 1985 | |
| Styremedlem | Synnøve Hammer Larsen | 1978 | |
| Styremedlem | Siren Røyrøy Eliassen | 1987 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Revisjon Vest AS | ||
| Regnskapsfører | Aider AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Morten Eliassen (født 1985) | 1 000 | |
| Stig Hammer Larsen (født 1976) | 1 000 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetHammer & Eliassen VVS AS991 937 528
- Forretningsadresse
- Dusavikmarka 7, 4029 Stavanger
Underenheter1
- Sted
- Stavanger
- Ansatte
- 5
Historikk
38 hendelser siden 2007
- 2026
Ny bransje
Rørleggerarbeid → 43.220
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022