Natten Vannverk AS
Aktiv- Org.nr.991 934 952
- Aksjeselskap
- Energi, vann og avfall
- Nesbyen
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Del av Nesbyen Fjellandsby AS
Natten Vannverk AS er et aksjeselskap i Nesbyen, stiftet 15. oktober 2007. Selskapet driver med uttak fra kilde, rensing og distribusjon av vann. Styrets leder er Olav Erik Tandberg.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Nye vedtekter · Endring av vedtektsdato
- Endring av kapital · Kapital 100 000 kr → 2 000 000 kr
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
Lignende bedrifter
Energi, vann og avfall i Nesbyen, nærmest i omsetning
- Trollset Va-Drift ASEnergi, vann og avfall · Nesbyen511 820 kromsetning 2025
- Synstevassåsen Vann og Avløp ASEnergi, vann og avfall · Nesbyen270 816 kromsetning 2025
- Lyserstølen Renseanlegg ASEnergi, vann og avfall · Nesbyen177 600 kromsetning 2025
- Lyserhøgda Renseanlegg DAEnergi, vann og avfall · Nesbyen176 000 kromsetning 2021
- Nesbyen Bioenergi ASEnergi, vann og avfall · Nesbyen802 485 kromsetning 2025
- Fjelltjernlia Drift ASEnergi, vann og avfall · Nesbyen35 567 kromsetning 2025
- Myking Avløpsanlegg ASEnergi, vann og avfall · Nesbyen0 kromsetning 2025
- Kloakkrenseanlegget Mykingområdet SAEnergi, vann og avfall · Nesbyen1,3 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 434 | 460 | 409 | 384 | 363 | 340 | |
| −46 | 59 | −260 | −561 | −562 | −404 | |
| Resultat før skatt | −145 | −256 | −627 | −891 | −636 | −674 |
| −113 | −199 | −489 | −695 | −496 | −526 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| Balanse | ||||||
| 7 730 | 9 927 | 8 271 | 8 760 | 8 320 | 7 687 | |
| 6 838 | 6 952 | −4 849 | −4 360 | −3 862 | −3 365 | |
| 892 | 2 975 | 13 120 | 13 120 | 12 182 | 11 052 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | −10,6 % | 12,9 % | −63,5 % | −146,1 % | −154,8 % | −118,8 % |
| Egenkapitalandel | 88,5 % | 70 % | −58,6 % | −49,8 % | −46,4 % | −43,8 % |
| Likviditetsgrad 1 | 21,33 | 5,7 | 23,76 | 24,26 | 59,33 | 32,02 |
| Totalkapitalrentabilitet | −0,5 % | 0,7 % | −3 % | −6,5 % | −7 % | −5,9 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler7,7 mill. kr
Anleggsmidler94 %7,3 mill. kr
Omløpsmidler6 %469 217 kr
Egenkapital og gjeld7,7 mill. kr
Innskutt egenkapital157 %12 mill. kr
Opptjent egenkapital−68 %−5,3 mill. kr
Kortsiktig gjeld0 %22 001 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 434 | 460 |
| Sum driftskostnader | 480 | 401 |
| Driftsresultat | −46 | 59 |
| Finansinntekter | 4 | 2 |
| Finanskostnader | 103 | 317 |
| Netto finans | −99 | −315 |
| Resultat før skatt | −145 | −256 |
| Årsresultat | −113 | −199 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Styret | |||
| Styrets leder | Olav Erik Tandberg | 1975 | |
| Styremedlem | John Fredrik Nordby | 1966 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Sparebank 1 Regnskapshuset Valhall AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Nesbyen Fjellandsby AS | 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetNatten Vannverk AS991 934 952
- Forretningsadresse
- c/o Nesbyen Alpinsenter, 3540 Nesbyen
Underenheter1
- Sted
- Nesbyen
Historikk
33 hendelser siden 2007
- 2026
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3040 Nesbyen → 3322 Nesbyen
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021