Mangal Invest AS
Aktiv- Org.nr.991 812 946
- Aksjeselskap
- Utleie av fast eiendom
- Bergen
- Ikke registrert i MVA-registeret
Mangal Invest AS er et aksjeselskap i Øvre Ervik i Bergen, stiftet 15. juni 2007. Selskapet driver med utleie av egen eller leid fast eiendom. Styrets leder er Monica Mjøs Lassen.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Endring av forretningsadresse · Lønnevågvegen 151, 5218 Nordstrøno → Åstveitveien 60, 5106 Øvre Ervik
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Endring av forretningsadresse · Gamle Synningavegen 8E, 5259 Hjellestad → Lønnevågvegen 151, 5218 Nordstrøno
Lignende bedrifter
Utleie av fast eiendom i Bergen
- Foreningsgaten 3 Hjemmel ASUtleie av fast eiendom · Bergen
- Samal Invest ASUtleie av fast eiendom · Paradis, Bergen
- Fjøsangerveien 125 ASUtleie av fast eiendom · Laksevåg, Bergen
- Kjeldstad Gullaksen EiendomUtleie av fast eiendom · Øvre Ervik, Bergen
- Kokstadveien 31 Holding ASUtleie av fast eiendom · Kokstad, Bergen
- Lysefjorden Bolig ASUtleie av fast eiendom · Nesttun, Bergen
- TCS ASUtleie av fast eiendom · Rådal, Bergen
- Bergen Invest ASUtleie av fast eiendom · Indre Arna, Bergen
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| −57 | −69 | −86 | −97 | −229 | −77 | |
| EBITDA | −93 | −223 | −66 | |||
| Resultat før skatt | 448 | 323 | 409 | −2 158 | 16 023 | 995 |
| 372 | 249 | 368 | −2 168 | 15 872 | 995 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| Balanse | ||||||
| 15 732 | 15 037 | 15 737 | 15 749 | 19 436 | 4 574 | |
| 14 563 | 14 471 | 15 072 | 15 405 | 18 773 | 3 071 | |
| 1 169 | 566 | 664 | 344 | 663 | 1 502 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Egenkapitalandel | 92,6 % | 96,2 % | 95,8 % | 97,8 % | 96,6 % | 67,1 % |
| Likviditetsgrad 1 | 3,97 | 7,73 | 8,37 | 21,57 | 22,58 | 552,5 |
| Totalkapitalrentabilitet | 2,9 % | 7,4 % | 2,9 % | −9,4 % | 138,8 % | 22,2 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler16 mill. kr
Anleggsmidler71 %11 mill. kr
Omløpsmidler29 %4,6 mill. kr
Egenkapital og gjeld16 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %141 308 kr
Opptjent egenkapital92 %14 mill. kr
Kortsiktig gjeld7 %1,2 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftskostnader | 57 | 69 |
| Driftsresultat | −57 | −69 |
| Finansinntekter | 1 211 | |
| Finanskostnader | 819 | |
| Netto finans | 505 | 392 |
| Resultat før skatt | 448 | 323 |
| Årsresultat | 372 | 249 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Styret | |||
| Styrets leder | Monica Mjøs Lassen | 1968 | |
| Varamedlem | Petter Christian Lassen | 1965 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Complér Accounting AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Petter Christian Lassen (født 1965) | 50 | |
| Monica Mjøs Lassen (født 1968) | 50 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Historikk
26 hendelser siden 2007
- 2026
Endring av forretningsadresse
Lønnevågvegen 151, 5218 Nordstrøno → Åstveitveien 60, 5106 Øvre Ervik
Hele kunngjøringen
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Gamle Synningavegen 8E, 5259 Hjellestad → Lønnevågvegen 151, 5218 Nordstrøno
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 1201 Bergen → 4601 Bergen
Hele kunngjøringen