Sarens AS
Sarens AS er et aksjeselskap i Steinkjer, stiftet 25. september 2007. Selskapet driver med andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass og har 24 ansatte. Daglig leder er Roger Hågensen, og styrets leder er Carl Sarens.
Fakta om Sarens AS
- Daglig leder
- Roger Hågensen (f. 1970)
- Styreleder
- Carl Sarens (f. 1973)
- Stiftet
- Kommune
- Steinkjer
- Største eiere (2025)
- Sarens NV100 %
Regnskap og nøkkeltall
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 142 761 | 96 463 |
| Driftsresultat | 8 244 | 25 497 |
| Resultat før skatt | 14 814 | 29 558 |
| Årsresultat | 12 915 | 29 558 |
| Sum eiendeler | 160 463 | 82 304 |
| Egenkapital | 57 299 | 44 384 |
| Gjeld | 103 164 | 37 920 |
Hva som har skjedd
- Færre ansatte · 25 → 24
- Flere ansatte · 22 → 24
- Nytt årsregnskap · 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
Offisiell foretaksinformasjon
Entreprenørvirksomhet innenfor løfte- og transportteknikk, samt handel og hva dermed står i forbindelse, herunder ved aksjeinnskudd eller på annen måte delta i andre foretak. Samt å kunne yte administrative tjenester til selskaper i samme konsern.
- Juridisk navn
- SARENS AS
- Org.nr.
- 991 786 783
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 25.09.2007
- Registrert
- 09.10.2007
- Bransje
- Andre tjenester tilknyttet utvinning av råolje og naturgass 09.109
- Daglig leder
- Roger Hågensen (f. 1970)
- Ansatte
- 24
- Aksjekapital
- 4 000 000 kr
- Tidligere navn
- Sarens Norge AS
- Forretningsadresse
- Hamnegata 20, 7714 SteinkjerÅpne i kart
- Kommune
- Steinkjer
- Telefon
- 74 04 65 80
- Nettsted
- sarens.no
- Status
- Aktiv
- Foretaksregisteret
- MVA-registeret
- Frivillighetsregisteret
- Stiftelsesregisteret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 142 761 | 96 463 | 46 335 | 132 915 | 122 714 | 109 746 | 47 979 | 85 415 | 140 264 | 137 580 |
| Driftsresultat | 8 244 | 25 497 | 1 136 | 11 547 | −1 314 | −4 715 | −7 065 | 146 | 5 149 | 4 737 |
| EBITDA | 11 811 | −803 | −4 115 | −6 457 | 822 | 8 530 | 5 679 | |||
| Resultat før skatt | 14 814 | 29 558 | 1 783 | 7 969 | −407 | −3 847 | −6 389 | −1 304 | 7 168 | −1 044 |
| Årsresultat | 12 915 | 29 558 | 1 783 | 7 969 | −407 | −3 847 | −6 389 | −1 304 | 7 177 | −1 837 |
| Sum eiendeler | 160 463 | 82 304 | 23 651 | 55 224 | 87 480 | 72 687 | 93 231 | 84 906 | 140 088 | 114 281 |
| Egenkapital | 57 299 | 44 384 | 14 825 | 13 042 | 5 073 | 5 480 | 9 313 | 15 702 | −22 225 | 4 246 |
| Gjeld | 103 164 | 37 920 | 8 826 | 42 182 | 82 407 | 67 207 | 83 918 | 69 205 | 162 313 | 110 034 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2024
Balanse 2024
Resultatdetaljer 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 142 761 | 96 463 |
| Sum driftskostnader | 134 517 | 70 965 |
| Lønnskostnader | 23 390 | 19 549 |
| Driftsresultat | 8 244 | 25 497 |
| Finansinntekter | 6 712 | 5 201 |
| Finanskostnader | 142 | 1 140 |
| Netto finans | 6 571 | 4 061 |
| Resultat før skatt | 14 814 | 29 558 |
| Årsresultat | 12 915 | 29 558 |
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,8 % | 26,4 % | 2,5 % |
| Egenkapitalandel | 35,7 % | 53,9 % | 62,7 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,53 | 2,03 | 2,13 |
| Totalkapitalrentabilitet | 12,3 % | 58 % | 6,8 % |
Roller
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Roger Hågensen | 1970 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Carl Sarens | 1973 |
| Styremedlem | Pieter Johan G Augustyns | 1979 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | KPMG AS |
Aksjonærer
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Sarens NV | 20 000 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
- Forretningsadresse
- Hamnegata 20, 7714 Steinkjer
- Sted
- Steinkjer
- Ansatte
- 24
Støtte og tilskudd
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | NORGES FORSKNINGSRÅD | Støtte til forsknings- og utviklingsprosjekter | Tilskudd | 1,2 mill. kr |
| 2011 | Skatteetaten | Utvikling av løfteoperasjoner til bruk i offshore vind installasjon | Ikke oppgitt |
Historikk
- 2026
Færre ansatteNy
25 → 24
Flere ansatte
22 → 24
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
Endring av forretningsadresse
Finstadgården, 7650 Verdal → Hamnegata 20, 7714 Steinkjer
Hele kunngjøringen
- 2021
- 2020
- 2019
- 2018
Endring av styre
Styret: leder Carl Sarens, 3 medlemmer
Hele kunngjøringen
Endring av forretningsadresse
Kommune 1721 Verdal → 5038 Verdal
Hele kunngjøringen