PCS Property AS
PCS Property AS er et aksjeselskap i Tomrefjord i Vestnes, stiftet 7. september 2007. Selskapet driver med kjøp og salg av egen fast eiendom. Daglig leder er Jøran Gjelsten Lufall, og styrets leder er Sayed Ryno Yaseen.
Fakta om PCS Property AS
- Daglig leder
- Jøran Gjelsten Lufall (f. 1975)
- Styreleder
- Sayed Ryno Yaseen (f. 1983)
- Stiftet
- Bransje
- Eiendomsutvikling i Vestnes
- Kommune
- Vestnes
- Største eiere (2025)
- Sant Invest Holding AS33,6 %
- Tgir Holding AS32,1 %
- Bajazzo 2.0 Holding AS27,6 %
Regnskap og nøkkeltall
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 19 100 | 18 551 |
| Driftsresultat | 9 663 | 8 310 |
| Resultat før skatt | 5 566 | 4 750 |
| Årsresultat | 4 342 | 3 705 |
| Sum eiendeler | 87 254 | 76 893 |
| Egenkapital | 11 429 | 7 051 |
| Gjeld | 75 826 | 69 842 |
Hva som har skjedd
- Ny bransje · 33.120 → Kjøp og salg av egen fast eiendom
- Fullmakt erverv av egne aksjer
- Nytt årsregnskap · 2025
- Endring av kapital · Kapital 100 000 kr → 136 213 kr
Offisiell foretaksinformasjon
Eie, drifte, vedlikehold og leie ut eiendom, transportmidler og utstyr til industrielle og forretningsmessige aktører.
- Juridisk navn
- PCS PROPERTY AS
- Org.nr.
- 991 704 876
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 07.09.2007
- Registrert
- 03.10.2007
- Bransje
- Kjøp og salg av egen fast eiendom 68.110
- Daglig leder
- Jøran Gjelsten Lufall (f. 1975)
- Aksjekapital
- 136 213 kr
- Tidligere navn
- PCS Construction AS
- Forretningsadresse
- Tomrelia 3, 6393 TomrefjordÅpne i kart
- Kommune
- Vestnes
- Telefon
- 71 18 81 90
- Nettsted
- pcsas.no
- Status
- Aktiv
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 19 100 | 18 551 | 12 550 | 10 510 | 14 588 | 107 192 | 178 977 | 116 483 | 74 733 | 80 224 |
| Driftsresultat | 9 663 | 8 310 | 4 896 | 3 301 | 4 466 | 7 877 | 23 177 | 13 313 | −158 | 3 710 |
| EBITDA | 5 650 | 6 790 | 9 938 | 24 849 | 14 564 | 1 254 | 5 159 | |||
| Resultat før skatt | 5 566 | 4 750 | 2 493 | 3 045 | 3 935 | 7 385 | 23 141 | 12 863 | −377 | 3 461 |
| Årsresultat | 4 342 | 3 705 | 1 943 | 2 375 | 3 069 | 5 722 | 18 032 | 9 889 | −310 | 2 579 |
| Sum eiendeler | 87 254 | 76 893 | 46 198 | 37 075 | 24 768 | 62 740 | 73 223 | 57 007 | 24 692 | 30 394 |
| Egenkapital | 11 429 | 7 051 | 7 909 | 7 655 | 15 151 | 15 973 | 19 635 | 10 369 | 4 480 | 4 790 |
| Gjeld | 75 826 | 69 842 | 38 289 | 29 420 | 9 617 | 46 767 | 53 588 | 46 638 | 20 212 | 25 604 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 19 100 | 18 551 |
| Sum driftskostnader | 0 | 10 240 |
| Driftsresultat | 9 663 | 8 310 |
| Finansinntekter | 0 | 721 |
| Finanskostnader | 0 | 4 282 |
| Netto finans | 0 | −3 560 |
| Resultat før skatt | 5 566 | 4 750 |
| Årsresultat | 4 342 | 3 705 |
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 50,6 % | 44,8 % | 39 % |
| Egenkapitalandel | 13,1 % | 9,2 % | 17,1 % |
| Likviditetsgrad 1 | 12,53 | 2,48 | 0,55 |
| Totalkapitalrentabilitet | 6,8 % | 14,7 % | 6 % |
Roller
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Jøran Gjelsten Lufall | 1975 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Sayed Ryno Yaseen | 1983 |
| Styremedlem | Torgeir Giske | 1965 |
| Styremedlem | Jøran Gjelsten Lufall | 1975 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Moa Revisjon AS | |
| Regnskapsfører | Dalsbø Regnskap AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Regnskapsfører | Sparebank 1 Regnskapshuset SMN AS | til 09.03.2026 |
Aksjonærer
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Sant Invest Holding AS | 45 733 | |
| Tgir Holding AS | 43 696 | |
| Bajazzo 2.0 Holding AS | 37 534 | |
| Nordic Peak AS | 7 000 | |
| PCS Group AS | 2 250 |
Endringer 2024–2025
| Aksjonær | Endring | Aksjer |
|---|---|---|
| Sant Invest Holding AS | Ny eier | 0 → 45 733 |
| Tgir Holding AS | Ny eier | 0 → 43 696 |
| Bajazzo 2.0 Holding AS | Ny eier | 0 → 37 534 |
| Nordic Peak AS | Ny eier | 0 → 7 000 |
| PCS Group AS | Økte | 100 → 2 250 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
- Forretningsadresse
- Tomrelia 3, 6393 Tomrefjord
- Sted
- Tomrefjord
Støtte og tilskudd
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2017 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfordel | 0 EUR–499 999 EUR |
Historikk
- 2026
Ny bransjeNy
33.120 → Kjøp og salg av egen fast eiendom
Fullmakt erverv av egne aksjerNy
Hele kunngjøringen
- 2025
Endring av signatur
Signatur: Daglig leder eller styrets leder hver for seg.
Hele kunngjøringen
Endring av signatur
Signatur: To styremedlemmer i fellesskap.
Hele kunngjøringen
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
Endring av formål
Formål: Eie, drifte, vedlikehold og leie ut eiendom, transportmidler og utstyr til industrielle og forretningsmessige aktører.
Hele kunngjøringen
Endring av styre
Styret: leder Sayed Ryno Yaseen, 2 medlemmer
Hele kunngjøringen