Persistence AS
Aktiv- Org.nr.991 679 774
- Aksjeselskap
- IT-konsulenter og IT-drift
- Nordre Follo
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Under 5 ansatte
- persistence.no
Persistence AS er et aksjeselskap i Ski i Nordre Follo, stiftet 24. mai 2007. Selskapet driver med konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer. Styrets leder er Lars Ivar Almli.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
- Endring av forretningsadresse · Kommune 3020 Nordre Follo → 3207 Nordre Follo
- Nytt årsregnskap · 2021 → 2022
Lignende bedrifter
IT-konsulenter og IT-drift i Nordre Follo, nærmest i omsetning
- Bjerkeskaug Consulting ASIT-konsulenter og IT-drift · Sofiemyr, Nordre Follo2,7 mill. kromsetning 2025
- Trætteberg Rådgivning ASIT-konsulenter og IT-drift · Ski, Nordre Follo2,7 mill. kromsetning 2025
- Mijo Consulting ASIT-konsulenter og IT-drift · Oppegård, Nordre Follo2,8 mill. kromsetning 2025
- Runwith ASIT-konsulenter og IT-drift · Langhus, Nordre Follo2,6 mill. kromsetning 2025
- Code17 ASIT-konsulenter og IT-drift · Oppegård, Nordre Follo2,6 mill. kromsetning 2025
- Inet Media ASIT-konsulenter og IT-drift · Oppegård, Nordre Follo2,6 mill. kromsetning 2025
- Borkris ASIT-konsulenter og IT-drift · Sofiemyr, Nordre Follo2,6 mill. kromsetning 2025
- Tiebreak Consulting ASIT-konsulenter og IT-drift · Langhus, Nordre Follo2,5 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 2 753 | 2 530 | 2 640 | 2 550 | 2 319 | 2 587 | |
| 1 571 | 1 245 | 1 410 | 1 330 | 1 216 | 1 232 | |
| EBITDA | 1 457 | 1 256 | ||||
| Resultat før skatt | 3 509 | 4 623 | 1 691 | 1 340 | 1 215 | 1 237 |
| 2 696 | 3 595 | 1 319 | 1 046 | 948 | 964 | |
| Balanse | ||||||
| 8 784 | 6 502 | 3 925 | 3 284 | 2 519 | 3 545 | |
| 6 427 | 4 730 | 2 935 | 2 217 | 1 771 | 2 023 | |
| 2 357 | 1 771 | 990 | 1 067 | 748 | 1 522 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 57,1 % | 49,2 % | 53,4 % | 52,2 % | 52,4 % | 47,6 % |
| Egenkapitalandel | 73,2 % | 72,8 % | 74,8 % | 67,5 % | 70,3 % | 57,1 % |
| Likviditetsgrad 1 | 3,69 | 3,56 | 3,62 | 2,67 | 2,68 | 2,33 |
| Totalkapitalrentabilitet | 51,2 % | 88,7 % | 50,2 % | 46,3 % | 40,1 % | 38,9 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler8,8 mill. kr
Anleggsmidler1 %80 514 kr
Omløpsmidler99 %8,7 mill. kr
Egenkapital og gjeld8,8 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %100 000 kr
Opptjent egenkapital72 %6,3 mill. kr
Kortsiktig gjeld27 %2,4 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 753 | 2 530 |
| Sum driftskostnader | 1 181 | 1 285 |
| Lønnskostnader | 895 | 908 |
| Driftsresultat | 1 571 | 1 245 |
| Finansinntekter | 2 344 | 3 381 |
| Finanskostnader | 407 | 3 |
| Netto finans | 1 937 | 3 378 |
| Resultat før skatt | 3 509 | 4 623 |
| Årsresultat | 2 696 | 3 595 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Styret | |||
| Styrets leder | Lars Ivar Almli | 1973 | |
| Varamedlem | Simen Andreas Sjetne | 1971 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Spjudvik Regnskap AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Lars Ivar Almli (født 1973) | 100 000 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetPersistence AS991 679 774
- Forretningsadresse
- Ellingsrudlia 33, 1424 Ski
Underenheter1
- Sted
- Ski
- Ansatte
- Under 5
Historikk
37 hendelser siden 2007
- 2026
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3020 Nordre Follo → 3207 Nordre Follo
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0213 Ski → 3020 Nordre Follo
Hele kunngjøringen
- 2019
Endring av forretningsadresse
Ellingsrudlia 33 → Ellingsrudlia 33, Ski
Hele kunngjøringen