Vinterlandbruksskulen i Ryfylke Sti
Aktiv- Org.nr.991 673 032
- Stiftelse
- Skoler og høyere utdanning
- Vindafjord
- Ikke registrert i MVA-registeret
- Ikke registrert i Foretaksregisteret
- 6 ansatte
- vlr.no
Vinterlandbruksskulen i Ryfylke Sti er en stiftelse i Ølen i Vindafjord, stiftet 1. januar 2007. Selskapet driver med videregående opplæring innenfor yrkesfaglige utdanningsprogram og har 6 ansatte. Daglig leder er Ingvild Steinnes Luteberget, og styrets leder er Tårn Sigve Schmidt.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025 · Omsetningen økte 4 398 525 kr → 5 510 440 kr
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024 · Omsetningen økte 3 659 435 kr → 4 398 525 kr
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
- Nytt årsregnskap · 2021 → 2022
- Nytt årsregnskap · 2020 → 2021
Lignende bedrifter
Skoler og høyere utdanning i Vindafjord, nærmest i omsetning
- Vindafjord Montessoriskule ASSkoler og høyere utdanning · Bjoa, Vindafjord35 855 kromsetning 2025
- Lundeneset VGS ASSkoler og høyere utdanning · Ølensvåg, Vindafjord54 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 5 510 | 4 399 | 3 659 | 3 424 | 3 281 | 3 172 | |
| 960 | 59 | 116 | −244 | −128 | −482 | |
| EBITDA | −128 | −478 | ||||
| Resultat før skatt | 1 167 | 253 | 260 | −192 | −83 | −391 |
| 1 167 | 253 | 260 | −192 | −83 | −391 | |
| Balanse | ||||||
| 6 303 | 5 334 | 5 195 | 4 560 | 4 669 | 4 769 | |
| 5 658 | 4 491 | 4 238 | 3 978 | 4 181 | 4 264 | |
| 645 | 843 | 957 | 583 | 488 | 505 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 17,4 % | 1,3 % | 3,2 % | −7,1 % | −3,9 % | −15,2 % |
| Egenkapitalandel | 89,8 % | 84,2 % | 81,6 % | 87,2 % | 89,6 % | 89,4 % |
| Likviditetsgrad 1 | 9,74 | 6,3 | 5,41 | 7,66 | 9,27 | 9,15 |
| Totalkapitalrentabilitet | 20,1 % | 4,8 % | 5,4 % | −4,1 % | −1,7 % | −8 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler6,3 mill. kr
Anleggsmidler0 %20 000 kr
Omløpsmidler100 %6,3 mill. kr
Egenkapital og gjeld6,3 mill. kr
Innskutt egenkapital2 %100 000 kr
Opptjent egenkapital88 %5,6 mill. kr
Kortsiktig gjeld10 %645 205 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 5 510 | 4 399 |
| Sum driftskostnader | 4 551 | 4 339 |
| Lønnskostnader | 2 915 | 2 752 |
| Driftsresultat | 960 | 59 |
| Finansinntekter | 210 | 195 |
| Finanskostnader | 2 | 1 |
| Netto finans | 207 | 194 |
| Resultat før skatt | 1 167 | 253 |
| Årsresultat | 1 167 | 253 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Ingvild Steinnes Luteberget | 1988 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Tårn Sigve Schmidt | 1970 | |
| Styremedlem | Leidulf Sigmundstad | 1964 | |
| Styremedlem | Jan Egil Austerheim | 1989 | |
| Styremedlem | Amalie Våga | 1994 | |
| Styremedlem | Askild Eggebø | 1958 | |
| Styremedlem | Laila Espedal | 1963 | |
| Styremedlem | Geir Ove Løland | 1973 | |
| Styremedlem | Siv Hege Lund | 1983 | |
| Styremedlem | Geir Magne Gjerde | 1967 | |
| Styremedlem | Henrik Nerheim | 1968 | |
| Varamedlem | Kjell Helland | 1949 | |
| Varamedlem | Per Mæhle | 1961 | |
| Varamedlem | Rolv Egelandsdal | 1995 | |
| Varamedlem | Sissel Marie Bjerga | 1981 | |
| Varamedlem | Ida Schmeichler Grønnestad | 1994 | |
| Varamedlem | Ola Magnar Birkeland | 1969 | |
| Varamedlem | Kari Vaage Gjuvsland | 1961 | |
| Varamedlem | Karl Olav Hodnefjell | 1983 | |
| Varamedlem | Lena Johansen | 1990 | |
| Varamedlem | Trygve Espevold | 1995 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Ullensvang Revisjon AS | ||
| Regnskapsfører | 5-Pluss AS | ||
Organisasjon
Enheter
HovedenhetVinterlandbruksskulen i Ryfylke Sti991 673 032
- Forretningsadresse
- Dreganesvegen 36, 5580 Ølen
Underenheter1
- Sted
- Ølen
- Ansatte
- 6
Historikk
20 hendelser siden 2007
- 2026
Nytt årsregnskap
2024 → 2025 · Omsetningen økte 4 398 525 kr → 5 510 440 kr
Hele kunngjøringen
- 2025
Nytt årsregnskap
2023 → 2024 · Omsetningen økte 3 659 435 kr → 4 398 525 kr
Hele kunngjøringen
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
- 2019
- 2018
- 2017