Oslo Skiskytterlag
Aktiv- Org.nr.991 634 258
- Forening/lag/innretning
- Idrett og trening
- Oslo
- Ikke registrert i MVA-registeret
- Ikke registrert i Foretaksregisteret
- ossl.no
Oslo Skiskytterlag er en forening i Oslo, stiftet 18. juni 1985. Selskapet driver med aktiviteter i idrettslag og -klubber. Styrets leder er Marko Wendler.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Ny adresse · Skogvollveien 22, 0580, Oslo → Skogvollveien 22, 0580 Oslo, Bjerke
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
- Nytt årsregnskap · 2021 → 2022
Lignende bedrifter
Idrett og trening i Oslo, nærmest i omsetning
- Rådtassene - Forskningsrådets BedriftsidrettslagIdrett og trening · Oslo
- Lillomarka SkiklubbIdrett og trening · Oslo
- Saenkosik Konyupha HavikhagenIdrett og trening · Oslo
- SvømmetrenerorganisasjonenIdrett og trening · Oslo
- Christiania SvømmeklubbIdrett og trening · Oslo
- Spekters BedriftsidrettslagIdrett og trening · Oslo
- Bella Invest ASIdrett og trening · Oslo
- Edvald Boasson HagenIdrett og trening · Oslo
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 1 002 | 725 | 587 | 600 | 492 | 571 | |
| 36 | −100 | −123 | 92 | 156 | 142 | |
| Resultat før skatt | 65 | −71 | −103 | 98 | 157 | 155 |
| 65 | −71 | −103 | 98 | 157 | 155 | |
| Balanse | ||||||
| 1 455 | 1 365 | 1 401 | 1 467 | 1 371 | 1 178 | |
| 1 296 | 1 231 | 1 302 | 1 404 | 1 306 | 994 | |
| 160 | 134 | 99 | 62 | 65 | 184 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 3,6 % | −13,8 % | −21 % | 15,3 % | 31,7 % | 24,9 % |
| Egenkapitalandel | 89,1 % | 90,2 % | 92,9 % | 95,7 % | 95,3 % | 84,4 % |
| Likviditetsgrad 1 | 8,42 | 9,18 | 12,43 | 20,71 | 18,92 | 5,66 |
| Totalkapitalrentabilitet | 4,6 % | −5,1 % | −7,2 % | 6,9 % | 12,3 % | 14,7 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler1,5 mill. kr
Anleggsmidler7 %108 000 kr
Omløpsmidler93 %1,3 mill. kr
Egenkapital og gjeld1,5 mill. kr
Opptjent egenkapital89 %1,3 mill. kr
Kortsiktig gjeld11 %160 000 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 002 | 725 |
| Sum driftskostnader | 966 | 825 |
| Driftsresultat | 36 | −100 |
| Finansinntekter | 29 | 29 |
| Netto finans | 29 | 29 |
| Resultat før skatt | 65 | −71 |
| Årsresultat | 65 | −71 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Styret | |||
| Styrets leder | Marko Wendler | 1975 | |
| Styremedlem | Espen Berg-Knutsen | 1969 | |
| Styremedlem | Kerstin Bätz | 1976 | |
| Styremedlem | Ingvild Rytter | 1977 | |
| Styremedlem | Tore Magnus Trosdahl Oraug | 1975 | |
| Styremedlem | Ivar Ternsell Torgersen | 1969 | |
| Styremedlem | Jane Kristiansen | 1975 | |
| Styremedlem | Lea Cordier Svendsen | 2007 | |
| Varamedlem | Stig Arild Grani | 1970 | |
| Varamedlem | Even Dombu Sangnes | 1983 | |
Organisasjon
Enheter
HovedenhetOslo Skiskytterlag991 634 258
- Forretningsadresse
- c/o Marko Wendler, Skogvollveien 22, 0580 Oslo
Underenheter1
- Sted
- Oslo
Historikk
18 hendelser siden 1985
- 2026
Ny adresse
Skogvollveien 22, 0580, Oslo → Skogvollveien 22, 0580 Oslo, Bjerke
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
- 2019
- 2018