Molo 1 AS
Aktiv- Org.nr.991 570 632
- Aksjeselskap
- Eiendomsutvikling
- Gjesdal
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Under 5 ansatte
- Del av Molo Holding AS
Molo 1 AS er et aksjeselskap i Ålgård i Gjesdal, stiftet 17. juli 2007. Selskapet driver med utvikling og salg av byggeprosjekter. Styrets leder er Odd Egil Fanuelsen.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024
- Revisor fratrådt · R-NR AS
- Revisjon av årsregnskap
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
Lignende bedrifter
Eiendomsutvikling i Gjesdal, nærmest i omsetning
- RS Investering ASEiendomsutvikling · Ålgård, Gjesdal1,1 mill. kromsetning 2025
- Conamica ASEiendomsutvikling · Ålgård, Gjesdal1,9 mill. kromsetning 2025
- Masiv ASEiendomsutvikling · Ålgård, Gjesdal694 758 kromsetning 2025
- Høiland & Tveit Eiendom ASEiendomsutvikling · Ålgård, Gjesdal2,3 mill. kromsetning 2025
- Rettedalen Bo ASEiendomsutvikling · Ålgård, Gjesdal522 500 kromsetning 2025
- Nest Eiendom ASEiendomsutvikling · Ålgård, Gjesdal519 500 kromsetning 2025
- Boconzept ASEiendomsutvikling · Ålgård, Gjesdal2,7 mill. kromsetning 2025
- Vidden Invest ASEiendomsutvikling · Ålgård, Gjesdal108 600 kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 1 453 | 1 415 | 1 380 | 7 513 | 1 198 | 2 314 | |
| 271 | 233 | 255 | 6 393 | −177 | 579 | |
| EBITDA | 6 420 | −96 | 665 | |||
| Resultat før skatt | 273 | 236 | 257 | 6 394 | −176 | 583 |
| 207 | 171 | 201 | 5 004 | −170 | 453 | |
| Balanse | ||||||
| 1 346 | 1 129 | 970 | 8 120 | 562 | 1 085 | |
| 1 013 | 806 | 635 | 434 | −70 | 100 | |
| 333 | 323 | 335 | 7 686 | 632 | 984 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 18,7 % | 16,5 % | 18,5 % | 85,1 % | −14,8 % | 25 % |
| Egenkapitalandel | 75,3 % | 71,4 % | 65,5 % | 5,3 % | −12,5 % | 9,2 % |
| Likviditetsgrad 1 | 4,04 | 3,5 | 2,9 | 1,06 | 0,85 | 1 |
| Totalkapitalrentabilitet | 22 % | 22,5 % | 5,7 % | 147,3 % | −21,4 % | 54,8 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler1,3 mill. kr
Omløpsmidler100 %1,3 mill. kr
Egenkapital og gjeld1,3 mill. kr
Innskutt egenkapital7 %100 000 kr
Opptjent egenkapital68 %913 132 kr
Kortsiktig gjeld25 %332 841 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 453 | 1 415 |
| Sum driftskostnader | 1 182 | 1 182 |
| Lønnskostnader | 949 | 938 |
| Driftsresultat | 271 | 233 |
| Finansinntekter | 1 | 3 |
| Finanskostnader | 0 | 0 |
| Netto finans | 1 | 3 |
| Resultat før skatt | 273 | 236 |
| Årsresultat | 207 | 171 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Styret | |||
| Styrets leder | Odd Egil Fanuelsen | 1954 | |
| Varamedlem | Torun Fanuelsen | 1956 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Randaberg Regnskap AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Molo Holding AS | 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetMolo 1 AS991 570 632
- Forretningsadresse
- Bjørkeveien 20, 4331 Ålgård
Underenheter1
- Sted
- Ålgård
- Ansatte
- Under 5
Historikk
26 hendelser siden 2007
- 2026
- 2025
- 2024
Revisjon av årsregnskap
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020