Rømma Invest AS
Tokenesveien 12, 3143 Kjøpmannskjær
Rømma Invest AS er et aksjeselskap i Kjøpmannskjær i Færder, stiftet 22. september 2006. Selskapet driver med kjøp og salg av egen fast eiendom. Styrets leder er John Olaf Rømma.
Fakta om Rømma Invest AS
- Styreleder
- John Olaf Rømma (f. 1970)
- Stiftet
- Bransje
- Eiendomsutvikling i Færder
- Kommune
- Færder
- Største eiere (2025)
- John Olaf Rømma100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning1,7 mill. kr+151 % mot 2024
Driftsresultat−119 531 kr+82 % mot 2024
Årsresultat120 155 kr+123 % mot 2024
Egenkapital3,5 mill. kr+3,6 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 743 | 694 |
| Driftsresultat | −120 | −665 |
| Resultat før skatt | 120 | −527 |
| Årsresultat | 120 | −527 |
| Sum eiendeler | 6 026 | 6 086 |
| Egenkapital | 3 479 | 3 359 |
| Gjeld | 2 547 | 2 727 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen økte · 693 909 kr → 1 742 840 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg og forvaltning av verdipapirer og fast eiendom, og hva som står i forbindelse, herunder eie selskaper som har slikt formål, samt selskap med andre formål.
- Juridisk navn
- RØMMA INVEST AS
- Org.nr.
- 990 583 145
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 22.09.2006
- Registrert
- 30.11.2006
- Bransje
- Kjøp og salg av egen fast eiendom 68.110
- Aksjekapital
- 105 262,50 kr
- Forretningsadresse
- Tokenesveien 12, 3143 KjøpmannskjærÅpne i kart
- Kommune
- Færder
- Status
- Aktiv
Registrert i
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 743 | 694 | 110 | 38 | 68 | 129 | 259 | 0 | 0 | |
| Driftsresultat | −120 | −665 | 48 | 10 | 35 | 101 | 238 | −6 | −24 | −30 |
| EBITDA | −24 | −30 | ||||||||
| Resultat før skatt | 120 | −527 | −1 325 | −342 | 85 | 233 | 565 | 161 | 141 | 136 |
| Årsresultat | 120 | −527 | −1 341 | −342 | 66 | 182 | 487 | 124 | 107 | 102 |
| Sum eiendeler | 6 026 | 6 086 | 6 387 | 6 420 | 7 114 | 6 654 | 7 972 | 9 424 | 10 299 | 10 124 |
| Egenkapital | 3 479 | 3 359 | 4 076 | 5 684 | 6 251 | 6 347 | 7 699 | 9 185 | 10 061 | 9 953 |
| Gjeld | 2 547 | 2 727 | 2 312 | 736 | 863 | 307 | 273 | 239 | 238 | 170 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler6 mill. kr
Anleggsmidler95 %5,7 mill. kr
Omløpsmidler5 %321 358 kr
Egenkapital og gjeld6 mill. kr
Innskutt egenkapital2 %105 263 kr
Opptjent egenkapital56 %3,4 mill. kr
Kortsiktig gjeld42 %2,5 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 743 | 694 |
| Sum driftskostnader | 1 862 | 1 358 |
| Lønnskostnader | 1 574 | 1 233 |
| Driftsresultat | −120 | −665 |
| Finansinntekter | 241 | 138 |
| Finanskostnader | 2 | 0 |
| Netto finans | 240 | 138 |
| Resultat før skatt | 120 | −527 |
| Årsresultat | 120 | −527 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −6,9 % | −95,8 % | 43,5 % |
| Egenkapitalandel | 57,7 % | 55,2 % | 63,8 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,13 | 0,04 | 0,12 |
| Totalkapitalrentabilitet | 2 % | −8,4 % | 3,9 % |
Roller
Nå · 3 · Tidligere · 1
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | John Olaf Rømma | 1970 |
| Varamedlem | Line Høyem Rømma | 1969 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Stico Consult AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Kontaktperson | John Olaf Rømma | 1970 | til 09.03.2026 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| John Olaf Rømma (født 1970) | 8 421 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetRømma Invest AS990 583 145
- Forretningsadresse
- Tokenesveien 12, 3143 Kjøpmannskjær
Underenheter1
- Sted
- Kjøpmannskjær
Historikk
35 hendelser siden 2006
- 2026
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3811 Færder → 3911 Færder
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0729 Færder → 3811 Færder
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
Endring av forretningsadresse
Kommune 0722 Nøtterøy → 0729 Færder
Hele kunngjøringen
- 2017
Revisjon av årsregnskap
Hele kunngjøringen
Endring av revisor
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Eiendomsutvikling i Færder, nærmest i omsetning
Norges Eiendom AS1,8 mill. kromsetning 2025ASSør Anker Eiendom AS1,9 mill. kromsetning 2025ASGaustatoppen Utvikling AS1,5 mill. kromsetning 2025ASVangen Utvikling AS1,4 mill. kromsetning 2025ASMolvig Eiendom AS2,2 mill. kromsetning 2025ASRetiro AS1,3 mill. kromsetning 2025ASØstveien 529 AS1,1 mill. kromsetning 2025ASHøgefjell AS1,1 mill. kromsetning 2025AS
Eiendomsutvikling i FærderAlle selskaper i Færder