Sebsy Holding AS
v/John-Arne Vestre, Vassetgjerdet 7, 6030 Langevåg
Sebsy Holding AS er et aksjeselskap i Langevåg i Sula, stiftet 17. august 2006. Selskapet driver med avvirkning. Daglig leder er John Arne Vestre, og styrets leder er John Arne Vestre.
Fakta om Sebsy Holding AS
- Daglig leder
- John Arne Vestre (f. 1968)
- Styreleder
- John Arne Vestre (f. 1968)
- Stiftet
- Bransje
- Skogbruk i Sula
- Kommune
- Sula
- Største eiere (2025)
- John Arne Vestre100 %
Regnskap og nøkkeltall
Driftsresultat−32 014 kr−97,6 % mot 2024
Årsresultat821 581 kr−19,4 % mot 2024
Egenkapital5,5 mill. kr+15,8 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 10 | |
| Driftsresultat | −32 | −16 |
| Resultat før skatt | 837 | 1 167 |
| Årsresultat | 822 | 1 020 |
| Sum eiendeler | 5 701 | 4 903 |
| Egenkapital | 5 485 | 4 735 |
| Gjeld | 216 | 168 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2022
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Investering og deltakelse i andre selskaper og virksomheter, samt produksjon og salg av ved.
- Juridisk navn
- SEBSY HOLDING AS
- Org.nr.
- 990 305 641
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 17.08.2006
- Registrert
- 11.10.2006
- Bransje
- Avvirkning 02.200
- Daglig leder
- John Arne Vestre (f. 1968)
- Aksjekapital
- 100 000 kr
- Forretningsadresse
- v/John-Arne Vestre, Vassetgjerdet 7, 6030 LangevågÅpne i kart
- Kommune
- Sula
- Status
- Aktiv
Registrert i
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 10 | 116 | 1 402 | 897 | 248 | 233 | 250 | 153 | 233 | |
| Driftsresultat | −32 | −16 | −26 | −78 | 63 | −16 | −95 | −58 | −79 | −113 |
| EBITDA | −16 | −86 | −45 | −64 | −89 | |||||
| Resultat før skatt | 837 | 1 167 | 905 | −391 | 573 | −153 | 392 | 124 | 234 | 105 |
| Årsresultat | 822 | 1 020 | 899 | −391 | 573 | −153 | 392 | 124 | 234 | 105 |
| Sum eiendeler | 5 701 | 4 903 | 4 199 | 3 381 | 4 047 | 3 143 | 3 308 | 2 935 | 3 416 | 2 727 |
| Egenkapital | 5 485 | 4 735 | 3 716 | 3 216 | 3 608 | 3 084 | 3 238 | 2 845 | 2 867 | 2 633 |
| Gjeld | 216 | 168 | 484 | 165 | 440 | 59 | 71 | 90 | 548 | 94 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler5,7 mill. kr
Anleggsmidler0 %19 457 kr
Omløpsmidler100 %5,7 mill. kr
Egenkapital og gjeld5,7 mill. kr
Innskutt egenkapital2 %104 000 kr
Opptjent egenkapital94 %5,4 mill. kr
Langsiktig gjeld3 %167 713 kr
Kortsiktig gjeld1 %48 516 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 10 | |
| Sum driftskostnader | 32 | 26 |
| Lønnskostnader | 0 | 0 |
| Driftsresultat | −32 | −16 |
| Finansinntekter | 3 667 | 3 432 |
| Finanskostnader | 2 798 | 2 249 |
| Netto finans | 869 | 1 183 |
| Resultat før skatt | 837 | 1 167 |
| Årsresultat | 822 | 1 020 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −162 % | −22,3 % | |
| Egenkapitalandel | 96,2 % | 96,6 % | 88,5 % |
| Likviditetsgrad 1 | 117,1 | 311,18 | 8,73 |
| Totalkapitalrentabilitet | 68,6 % | 75,1 % | 66,7 % |
Roller
Nå · 5
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | John Arne Vestre | 1968 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | John Arne Vestre | 1968 |
| Varamedlem | Tove Anita Garte Vestre | 1971 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | View Group AS | |
| Regnskapsfører | Regnskapshjelp AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| John Arne Vestre (født 1968) | 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetSebsy Holding AS990 305 641
- Forretningsadresse
- v/John-Arne Vestre, Vassetgjerdet 7, 6030 Langevåg
Underenheter1
- Sted
- Langevåg
Historikk
25 hendelser siden 2006
- 2026
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
- 2019
- 2018
- 2017
- 2016
Revisjon av årsregnskap
Hele kunngjøringen
Endring av revisor
Hele kunngjøringen
- 2015
Lignende bedrifter
Skogbruk i Sula