Vaaler Samdrift DA
AktivVaaler Samdrift DA er et selskap med delt ansvar i Dal i Eidsvoll, stiftet 1. juli 2006. Selskapet driver med oppdrett av annet storfe til kjøttproduksjon og sædproduksjon og har 6 ansatte.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025 · Omsetningen økte 14 586 731 kr → 17 688 138 kr
- Færre ansatte · 7 → 5
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
- Endring av forretningsadresse · Kommune 3035 Eidsvoll → 3240 Eidsvoll
Lignende bedrifter
Jordbruk i Eidsvoll, nærmest i omsetning
- Minne Gård ASJordbruk · Minnesund, Eidsvoll32 mill. kromsetning 2025
- Nødslakt Øst ASJordbruk · Råholt, Eidsvoll2,7 mill. kromsetning 2025
- Wolfram ASJordbruk · Eidsvoll2 mill. kromsetning 2025
- Hjera Gård ASJordbruk · Dal, Eidsvoll1,2 mill. kromsetning 2025
- Eidsvoll Mosteri ASJordbruk · Eidsvoll Verk, Eidsvoll649 957 kromsetning 2025
- Axel Dønnum ASJordbruk · Minnesund, Eidsvoll393 543 kromsetning 2025
- Finnsflaen Gårdsdrift ASJordbruk · Eidsvoll389 989 kromsetning 2025
- Minneregn I SAJordbruk · Minnesund, Eidsvoll226 971 kromsetning 2024
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 17 688 | 14 587 | 13 532 | 13 705 | 10 624 | 10 715 | |
| 13 | 200 | −103 | 1 842 | 437 | 188 | |
| EBITDA | 2 963 | 1 723 | 1 377 | |||
| Resultat før skatt | −398 | −354 | −584 | 1 496 | 172 | −161 |
| −398 | −354 | −584 | 1 496 | 172 | −161 | |
| 2 | ||||||
| Balanse | ||||||
| 12 830 | 12 923 | 14 668 | 13 238 | 12 872 | 14 246 | |
| 1 123 | 1 522 | 1 876 | 2 460 | 963 | 1 062 | |
| 11 706 | 11 401 | 12 792 | 10 779 | 11 909 | 13 184 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 0,1 % | 1,4 % | −0,8 % | 13,4 % | 4,1 % | 1,8 % |
| Egenkapitalandel | 8,8 % | 11,8 % | 12,8 % | 18,6 % | 7,5 % | 7,5 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,91 | 0,9 | 0,82 | 0,77 | 0,62 | 0,58 |
| Totalkapitalrentabilitet | 0,2 % | 1,5 % | −0,7 % | 14,1 % | 3,3 % | 1,4 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler13 mill. kr
Anleggsmidler56 %7,2 mill. kr
Omløpsmidler44 %5,6 mill. kr
Egenkapital og gjeld13 mill. kr
Innskutt egenkapital17 %2,2 mill. kr
Opptjent egenkapital−8 %−1 mill. kr
Langsiktig gjeld43 %5,5 mill. kr
Kortsiktig gjeld49 %6,2 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 17 688 | 14 587 |
| Sum driftskostnader | 17 675 | 14 387 |
| Lønnskostnader | 3 258 | 2 734 |
| Driftsresultat | 13 | 200 |
| Finansinntekter | 10 | 4 |
| Finanskostnader | 421 | 558 |
| Netto finans | −411 | −554 |
| Resultat før skatt | −398 | −354 |
| Årsresultat | −398 | −354 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Deltaker med delt ansvar | Trygve Asbjørn Holdhus | 1962 | |
| Deltaker med delt ansvar | Jon Harald Løken | 1961 | |
| Deltaker med delt ansvar | Jorunn Hinnaland Sundby | 1960 | |
| Deltaker med delt ansvar | Anton Kristoffer Sundby | 1956 | |
| Deltaker med delt ansvar | Vegard Wenger | 1964 | |
| Deltaker med delt ansvar | Kjell Oddvin Wardrum | 1934 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Lokal Revisjon AS | ||
| Regnskapsfører | Vorma Økonomi og Regnskap SA | ||
Organisasjon
Enheter
HovedenhetVaaler Samdrift DA990 131 244
- Forretningsadresse
- Trollerud, 2072 Dal
Underenheter1
- Sted
- Dal
- Ansatte
- 6
Historikk
26 hendelser siden 2006
- 2026
Nytt årsregnskap
2024 → 2025 · Omsetningen økte 14 586 731 kr → 17 688 138 kr
Hele kunngjøringen
Færre ansatte
7 → 5
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3035 Eidsvoll → 3240 Eidsvoll
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020