Hadeland Stål og Gipsmontasje AS
Aktiv- Org.nr.990 102 600
- Aksjeselskap
- Byggentreprenører
- Lunner
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- 21 ansatte
- Sentral godkjenning
Hadeland Stål og Gipsmontasje AS er et aksjeselskap i Lunner, stiftet 7. juni 2006. Selskapet driver med oppføring av bygninger og har 21 ansatte. Styrets leder er Svein Høiby.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Omsetningen falt · 65 366 546 kr → 35 745 151 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Færre ansatte · 17 → 14
- Færre ansatte · 23 → 17
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 45,3 % i 2025
Tillatelser og godkjenninger
Sentral godkjenning
- Status
- Godkjent
Lignende bedrifter
Byggentreprenører i Lunner, nærmest i omsetning
- M Bygg ASByggentreprenører · Grindvoll, Lunner40 mill. kromsetning 2025
- M3-Bygg ASByggentreprenører · Grua, Lunner28 mill. kromsetning 2025
- Partnerhus ASByggentreprenører · Harestua, Lunner21 mill. kromsetning 2025
- PB Tre ASByggentreprenører · Roa, Lunner19 mill. kromsetning 2025
- Em2 Systemer ASByggentreprenører · Lunner9,1 mill. kromsetning 2025
- Mylsbråten & Berg Bygg ASByggentreprenører · Grua, Lunner7,9 mill. kromsetning 2025
- Knutsen Bygg ASByggentreprenører · Roa, Lunner6,9 mill. kromsetning 2025
- Dbygg ASByggentreprenører · Roa, Lunner6,8 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 35 745 | 65 367 | 59 283 | 40 097 | 37 132 | 44 495 | |
| 492 | 2 481 | 1 717 | 2 237 | 1 478 | 5 527 | |
| EBITDA | 2 321 | 1 554 | 5 596 | |||
| Resultat før skatt | 320 | 2 176 | 1 440 | 2 047 | 1 321 | 5 329 |
| 248 | 1 704 | 1 114 | 1 597 | 1 030 | 4 155 | |
| Balanse | ||||||
| 10 821 | 12 494 | 13 382 | 16 943 | 14 481 | 18 441 | |
| 6 157 | 6 510 | 5 706 | 5 792 | 5 395 | 8 266 | |
| 4 664 | 5 985 | 7 676 | 11 151 | 9 085 | 10 175 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 1,4 % | 3,8 % | 2,9 % | 5,6 % | 4 % | 12,4 % |
| Egenkapitalandel | 56,9 % | 52,1 % | 42,6 % | 34,2 % | 37,3 % | 44,8 % |
| Likviditetsgrad 1 | 2,27 | 2,03 | 1,72 | 1,49 | 1,58 | 1,79 |
| Totalkapitalrentabilitet | 4,3 % | 19,3 % | 7,6 % | 14,3 % | 9 % | 34,4 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler11 mill. kr
Anleggsmidler2 %223 207 kr
Omløpsmidler98 %11 mill. kr
Egenkapital og gjeld11 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %79 000 kr
Opptjent egenkapital56 %6,1 mill. kr
Kortsiktig gjeld43 %4,7 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 35 745 | 65 367 |
| Sum driftskostnader | 35 253 | 62 886 |
| Lønnskostnader | 14 447 | 16 574 |
| Driftsresultat | 492 | 2 481 |
| Finansinntekter | 5 | 9 |
| Finanskostnader | 177 | 314 |
| Netto finans | −172 | −304 |
| Resultat før skatt | 320 | 2 176 |
| Årsresultat | 248 | 1 704 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Styret | |||
| Styrets leder | Svein Høiby | 1966 | |
| Styremedlem | Morten Gårder Antonsen | 1974 | |
| Styremedlem | Frode Eggereide | 1973 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Bdo AS | ||
| Regnskapsfører | Hadeland Regnskap AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Svein Høiby (født 1966) | 25 | |
| Frode Eggereide (født 1973) | 25 | |
| Morten Gårder Antonsen (født 1974) | 25 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetHadeland Stål og Gipsmontasje AS990 102 600
- Forretningsadresse
- Helgelandsbråtan 24, 2730 Lunner
Underenheter1
- Sted
- Lunner
- Ansatte
- 21
Historikk
35 hendelser siden 2006
- 2026
Færre ansatte
17 → 14
Færre ansatte
23 → 17
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3054 Lunner → 3234 Lunner
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021