Zaxiz Frisør AS
Sentrumsvegen 130, 3550 Gol
Zaxiz Frisør AS er et aksjeselskap i Gol, stiftet 16. juni 2006. Selskapet driver med frisering og barbering og har 13 ansatte. Daglig leder er Ina Cathrin Haugen, og styrets leder er Ina Cathrin Haugen.
Fakta om Zaxiz Frisør AS
- Daglig leder
- Ina Cathrin Haugen (f. 1981)
- Styreleder
- Ina Cathrin Haugen (f. 1981)
- Stiftet
- Bransje
- Frisører i Gol
- Kommune
- Gol
- Største eiere (2025)
- Ina Cathrin Haugen100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning8,3 mill. kr−13,8 % mot 2024
Driftsresultat148 149 kr−87,2 % mot 2024
Årsresultat137 486 kr−85,6 % mot 2024
Egenkapital2,4 mill. kr−7,5 % mot 2024
Ansatte13
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 8 273 | 9 594 |
| Driftsresultat | 148 | 1 158 |
| Resultat før skatt | 177 | 1 222 |
| Årsresultat | 137 | 953 |
| Sum eiendeler | 4 456 | 4 682 |
| Egenkapital | 2 370 | 2 562 |
| Gjeld | 2 086 | 2 120 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen falt · 9 594 253 kr → 8 272 722 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Flere ansatte · 14 → 15
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 13,8 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Eie og drift av frisørsalonger, samt ved investeringer i andre selskaper.
- Juridisk navn
- ZAXIZ FRISØR AS
- Org.nr.
- 989 998 110
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 16.06.2006
- Registrert
- 10.07.2006
- Bransje
- Frisering og barbering 96.210
- Daglig leder
- Ina Cathrin Haugen (f. 1981)
- Ansatte
- 13
- Aksjekapital
- 100 000 kr
- Forretningsadresse
- Sentrumsvegen 130, 3550 GolÅpne i kart
- Kommune
- Gol
- Status
- Aktiv
Registrert i
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 8 273 | 9 594 | 8 022 | 7 751 | 6 851 | 5 450 | 5 908 | 5 511 | 5 332 | 4 751 |
| Driftsresultat | 148 | 1 158 | 875 | 816 | 689 | 382 | 800 | 504 | 639 | 496 |
| EBITDA | 800 | 510 | 649 | 506 | ||||||
| Resultat før skatt | 177 | 1 222 | 877 | 814 | 688 | 384 | 801 | 501 | 639 | 493 |
| Årsresultat | 137 | 953 | 684 | 635 | 537 | 299 | 629 | 382 | 480 | 369 |
| Sum eiendeler | 4 456 | 4 682 | 4 497 | 3 656 | 3 282 | 2 546 | 2 127 | 1 490 | 2 170 | 2 162 |
| Egenkapital | 2 370 | 2 562 | 2 459 | 1 775 | 1 140 | 1 203 | 904 | 275 | 993 | 1 013 |
| Gjeld | 2 086 | 2 120 | 2 038 | 1 881 | 2 142 | 1 342 | 1 223 | 1 215 | 1 177 | 1 149 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler4,5 mill. kr
Anleggsmidler39 %1,7 mill. kr
Omløpsmidler61 %2,7 mill. kr
Egenkapital og gjeld4,5 mill. kr
Innskutt egenkapital6 %260 229 kr
Opptjent egenkapital47 %2,1 mill. kr
Kortsiktig gjeld47 %2,1 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 8 273 | 9 594 |
| Sum driftskostnader | 8 125 | 8 437 |
| Lønnskostnader | 5 379 | 5 780 |
| Driftsresultat | 148 | 1 158 |
| Finansinntekter | 32 | 65 |
| Finanskostnader | 4 | 1 |
| Netto finans | 29 | 64 |
| Resultat før skatt | 177 | 1 222 |
| Årsresultat | 137 | 953 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,8 % | 12,1 % | 10,9 % |
| Egenkapitalandel | 53,2 % | 54,7 % | 54,7 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,31 | 1,3 | 2,2 |
| Totalkapitalrentabilitet | 4 % | 26,7 % | 21,5 % |
Roller
Nå · 5 · Tidligere · 1
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ina Cathrin Haugen | 1981 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ina Cathrin Haugen | 1981 |
| Styremedlem | Øydis Lund | 1983 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | SLM Revisjon AS | |
| Regnskapsfører | Regnskapsteam Hallingdal AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Nestleder | Øydis Lund | 1983 | til 09.03.2026 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Ina Cathrin Haugen (født 1981) | 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetZaxiz Frisør AS989 998 110
- Forretningsadresse
- Sentrumsvegen 130, 3550 Gol
Underenheter2
- Sted
- Gol
- Ansatte
- 10
- Sted
- Hemsedal
Støtte og tilskudd
9 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 15 757,29 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 6 801,23 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 25 550,45 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 20 077,36 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 19 458,33 kr |
Varemerker og rettigheter
1 rettighet
| Navn | Type | Status | Nummer | Registrert | Utløper |
|---|---|---|---|---|---|
| ZAXIZ FRISØR | Varemerke, figurmerke | Registrert | 311484 | 17.09.2020 | 15.09.2030 |
Historikk
35 hendelser siden 2006
- 2026
Flere ansatte
14 → 15
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3041 Gol → 3324 Gol
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Hovtunsenteret, 3560 Hemsedal → Sentrumsvegen 130, 3550 Gol
Hele kunngjøringen
Endring av forretningsadresse
Kommune 0618 Hemsedal → 3042 Hemsedal
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
Lignende bedrifter
Frisører i Gol, nærmest i omsetning
Desire Frisørsalong AS4,4 mill. kromsetning 20255ansatteASCapello Frisører AS2,7 mill. kromsetning 2025ASBlessed Barbershop Gol AS465 029 kromsetning 2025AS
Frisører i GolAlle selskaper i Gol