Spurs Holding AS
c/o Complér Accounting AS, Vestre Strømkaien 7, 5008 Bergen
Spurs Holding AS er et aksjeselskap i Bergen, stiftet 6. april 2006. Selskapet driver med revisjon. Styrets leder er Tom Walberg Horne.
Fakta om Spurs Holding AS
- Styreleder
- Tom Walberg Horne (f. 1953)
- Stiftet
- Bransje
- Revisjon i Bergen
- Kommune
- Bergen
- Største eiere (2025)
- Christine Horne Eikeland33,5 %
- Morten Eide Horne33,5 %
- Marte Eide Horne33 %
Regnskap og nøkkeltall
Driftsresultat−1,9 mill. kr−66,9 % mot 2024
Årsresultat1,3 mill. kr+57,6 % mot 2024
Egenkapital19 mill. kr+4 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Driftsresultat | −1 892 | −1 134 |
| Resultat før skatt | 1 311 | 832 |
| Årsresultat | 1 311 | 832 |
| Sum eiendeler | 18 831 | 18 037 |
| Egenkapital | 18 560 | 17 849 |
| Gjeld | 271 | 188 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Endring av forretningsadresse · Øvre Kråkenes 17, 5152 Bønes → c/o Complér Accounting AS Vestre Strømkaien 7, 5008 Bergen
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
Konsernstruktur
Morselskap for 1 datterselskap.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Eie andeler eller aksjer, samt foreta øvrige investeringer.
- Juridisk navn
- SPURS HOLDING AS
- Org.nr.
- 989 967 428
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 06.04.2006
- Registrert
- 22.06.2006
- Bransje
- Revisjon 69.201
- Aksjekapital
- 734 000 kr
- Forretningsadresse
- c/o Complér Accounting AS, Vestre Strømkaien 7, 5008 BergenÅpne i kart
- Kommune
- Bergen
- Status
- Aktiv
Registrert i
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | |||||||
| Driftsresultat | −1 892 | −1 134 | −1 007 | −4 600 | −1 404 | −939 | −32 | −25 | −55 | −36 |
| EBITDA | −55 | −36 | ||||||||
| Resultat før skatt | 1 311 | 832 | 3 427 | 2 299 | 779 | 732 | 616 | 1 008 | 2 979 | 2 972 |
| Årsresultat | 1 311 | 832 | 3 427 | 2 299 | 785 | 732 | 614 | 1 004 | 2 967 | 2 957 |
| Sum eiendeler | 18 831 | 18 037 | 17 180 | 16 159 | 14 460 | 13 219 | 11 576 | 10 965 | 10 269 | 8 905 |
| Egenkapital | 18 560 | 17 849 | 17 017 | 13 590 | 13 091 | 12 306 | 11 574 | 10 960 | 9 956 | 7 290 |
| Gjeld | 271 | 188 | 163 | 2 569 | 1 369 | 913 | 2 | 5 | 313 | 1 616 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler19 mill. kr
Anleggsmidler21 %4 mill. kr
Omløpsmidler79 %15 mill. kr
Egenkapital og gjeld19 mill. kr
Innskutt egenkapital5 %943 196 kr
Opptjent egenkapital94 %18 mill. kr
Kortsiktig gjeld1 %271 270 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftskostnader | 1 892 | 1 134 |
| Lønnskostnader | 1 841 | 1 091 |
| Driftsresultat | −1 892 | −1 134 |
| Finansinntekter | 1 676 | |
| Finanskostnader | −290 | |
| Netto finans | 3 204 | 1 966 |
| Resultat før skatt | 1 311 | 832 |
| Årsresultat | 1 311 | 832 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 98,6 % | 99 % | 99,1 % |
| Likviditetsgrad 1 | 54,54 | 74,34 | 71,06 |
| Totalkapitalrentabilitet | 7,1 % | 3,1 % | 28 % |
Roller
Nå · 3 · Tidligere · 1
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Tom Walberg Horne | 1953 |
| Varamedlem | Agnete Marta Eide Horne | 1952 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Complér Accounting AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Kontaktperson | Tom Walberg Horne | 1953 | til 09.03.2026 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Christine Horne Eikeland (født 1979) | 67 | |
| Morten Eide Horne (født 1982) | 67 | |
| Marte Eide Horne (født 1989) | 66 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetSpurs Holding AS989 967 428
- Forretningsadresse
- c/o Complér Accounting AS, Vestre Strømkaien 7, 5008 Bergen
Underenheter1
- Sted
- Bergen
Historikk
30 hendelser siden 2006
- 2026
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Øvre Kråkenes 17, 5152 Bønes → c/o Complér Accounting AS Vestre Strømkaien 7, 5008 Bergen
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 1201 Bergen → 4601 Bergen
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
- 2017
Revisjon av årsregnskap
Hele kunngjøringen
Endring av revisor
Hele kunngjøringen
- 2016
Lignende bedrifter
Revisjon i Bergen
Anstes II ASASKHN Holding ASASLani Revisjon ASASStorbotn Næring ASASTras ASASSiffer ASASSkudal Invest ASASRJF Holding ASAS
Revisjon i BergenAlle selskaper i Bergen