Sundquist Bygg AS
Sundquist Bygg AS er et aksjeselskap i Hagan i Nittedal, stiftet 6. juni 2006. Selskapet driver med engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr. Daglig leder er Stig Harald Sundquist, og styrets leder er Stig Harald Sundquist.
Fakta om Sundquist Bygg AS
- Daglig leder
- Stig Harald Sundquist (f. 1972)
- Styreleder
- Stig Harald Sundquist (f. 1972)
- Stiftet
- Kommune
- Nittedal
- Største eiere (2025)
Regnskap og nøkkeltall
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 5 181 | 6 070 |
| Driftsresultat | 128 | 684 |
| Resultat før skatt | 129 | 682 |
| Årsresultat | 100 | 531 |
| Sum eiendeler | 3 231 | 3 339 |
| Egenkapital | 2 334 | 2 234 |
| Gjeld | 897 | 1 105 |
Hva som har skjedd
- Omsetningen falt · 6 070 221 kr → 5 180 564 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Endring av forretningsadresse · Årosveien 36, 1480 Slattum → c/o Stig Harald Sundquist Skyttaveien 63, 1481 Hagan
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 14,7 % i 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Kjøp, salg av byggmaterialer, snekker- tømrervirksomhet, service, samt hva dermed står i forbindelse. Rørleggerarbeid. Selskapet kan også delta i annen virksomhet ved aksjetegning eller på annen måte.
- Juridisk navn
- SUNDQUIST BYGG AS
- Org.nr.
- 989 924 303
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 06.06.2006
- Registrert
- 19.06.2006
- Bransje
- Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr 46.830
- Daglig leder
- Stig Harald Sundquist (f. 1972)
- Aksjekapital
- 100 000 kr
- Forretningsadresse
- c/o Stig Harald Sundquist, Skyttaveien 63, 1481 HaganÅpne i kart
- Kommune
- Nittedal
- Status
- Aktiv
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 5 181 | 6 070 | 6 586 | 6 491 | 9 458 | 10 967 | 9 470 | 11 200 | 20 850 | 13 281 |
| Driftsresultat | 128 | 684 | 865 | 26 | 794 | 240 | 366 | 950 | 2 837 | 2 281 |
| EBITDA | 269 | 1 089 | 528 | 694 | 1 359 | 3 216 | 2 564 | |||
| Resultat før skatt | 129 | 682 | 867 | 26 | 795 | 240 | 368 | 958 | 2 842 | 2 243 |
| Årsresultat | 100 | 531 | 676 | 21 | 620 | 187 | 295 | 793 | 2 170 | 1 692 |
| Sum eiendeler | 3 231 | 3 339 | 3 033 | 2 698 | 4 592 | 6 380 | 5 971 | 5 338 | 7 773 | 8 819 |
| Egenkapital | 2 334 | 2 234 | 1 952 | 1 376 | 2 355 | 4 336 | 4 148 | 3 854 | 3 096 | 5 826 |
| Gjeld | 897 | 1 105 | 1 080 | 1 322 | 2 236 | 2 044 | 1 822 | 1 484 | 4 677 | 2 993 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 5 181 | 6 070 |
| Sum driftskostnader | 5 053 | 5 386 |
| Lønnskostnader | 1 495 | 1 574 |
| Driftsresultat | 128 | 684 |
| Finansinntekter | 3 | 3 |
| Finanskostnader | 2 | 4 |
| Netto finans | 1 | −2 |
| Resultat før skatt | 129 | 682 |
| Årsresultat | 100 | 531 |
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,5 % | 11,3 % | 13,1 % |
| Egenkapitalandel | 72,3 % | 66,9 % | 64,4 % |
| Likviditetsgrad 1 | 2,21 | 2,68 | 2,62 |
| Totalkapitalrentabilitet | 4 % | 21,6 % | 30,3 % |
Roller
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Stig Harald Sundquist | 1972 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Stig Harald Sundquist | 1972 |
| Varamedlem | Aron Kobberstad Krishna | 1973 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Narvesen Revisjon AS |
Aksjonærer
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Stig Harald Sundquist (født 1972) | 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
- Forretningsadresse
- c/o Stig Harald Sundquist, Skyttaveien 63, 1481 Hagan
- Sted
- Hagan
Historikk
- 2026
Omsetningen falt
6 070 221 kr → 5 180 564 kr
- 2025
Endring av forretningsadresse
Årosveien 36, 1480 Slattum → c/o Stig Harald Sundquist Skyttaveien 63, 1481 Hagan
Hele kunngjøringen
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3031 Nittedal → 3232 Nittedal
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av formål
Formål: Kjøp, salg av byggmaterialer, snekker- tømrervirksomhet, service, samt hva dermed står i forbindelse. Rørleggerarbeid. Selskapet kan også delta i annen virksomhet ved aksjetegning eller på annen måte.
Hele kunngjøringen
Endring av forretningsadresse
Kommune 0233 Nittedal → 3031 Nittedal
Hele kunngjøringen
- 2019