Luramyrveien 29 AS
Aktiv- Org.nr.989 883 526
- Aksjeselskap
- Utleie av fast eiendom
- Sola
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Del av Habu Holding AS
Luramyrveien 29 AS er et aksjeselskap i Tananger i Sola, stiftet 16. mai 2006. Selskapet driver med utleie av egen eller leid fast eiendom. Daglig leder er Sturla Sand, og styrets leder er Terje Nyman.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025 · Omsetningen økte 3 101 972 kr → 4 088 015 kr
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024 · Omsetningen økte 2 776 691 kr → 3 101 972 kr
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
- Nytt årsregnskap · 2021 → 2022
- Nye vedtekter · Endring av vedtektsdato
Lignende bedrifter
Utleie av fast eiendom i Sola, nærmest i omsetning
- Vestteknikk Eiendom ASUtleie av fast eiendom · Stavanger, Sola4,1 mill. kromsetning 2025
- Sørsea ASUtleie av fast eiendom · Tananger, Sola4,1 mill. kromsetning 2025
- Kranbygget ASUtleie av fast eiendom · Sola4,1 mill. kromsetning 2025
- Røsi Eiendom 2 ASUtleie av fast eiendom · Tananger, Sola4,1 mill. kromsetning 2025
- Luramyrveien 25 ASUtleie av fast eiendom · Tananger, Sola4,1 mill. kromsetning 2025
- Splitten ASUtleie av fast eiendom · Stavanger, Sola4 mill. kromsetning 2025
- Stangeland Bygg ASUtleie av fast eiendom · Sola4 mill. kromsetning 2025
- Røynebergsletta 33 ASUtleie av fast eiendom · Stavanger, Sola4,2 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 4 088 | 3 102 | 2 777 | 7 694 | 8 627 | 7 859 | |
| 939 | 405 | −483 | 3 050 | 2 519 | 2 242 | |
| EBITDA | 4 974 | 5 051 | 4 766 | |||
| Resultat før skatt | 408 | −24 | −858 | 1 234 | 1 910 | 2 686 |
| 318 | −18 | −671 | 962 | 1 490 | 2 095 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
| Balanse | ||||||
| 30 872 | 28 950 | 30 741 | 40 960 | 120 487 | 124 403 | |
| 12 687 | 13 143 | 13 412 | 13 649 | 57 006 | 57 641 | |
| 18 185 | 15 807 | 17 330 | 27 312 | 63 480 | 66 762 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 23 % | 13,1 % | −17,4 % | 39,6 % | 29,2 % | 28,5 % |
| Egenkapitalandel | 41,1 % | 45,4 % | 43,6 % | 33,3 % | 47,3 % | 46,3 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,49 | 0,36 | 0,61 | 1,25 | 0,62 | 0,67 |
| Totalkapitalrentabilitet | 3,2 % | 1,4 % | −1,3 % | 3,8 % | 3,9 % | 4,5 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler31 mill. kr
Anleggsmidler91 %28 mill. kr
Omløpsmidler9 %2,7 mill. kr
Egenkapital og gjeld31 mill. kr
Innskutt egenkapital41 %13 mill. kr
Langsiktig gjeld41 %13 mill. kr
Kortsiktig gjeld18 %5,6 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 4 088 | 3 102 |
| Sum driftskostnader | 3 149 | 2 697 |
| Lønnskostnader | 0 | 0 |
| Driftsresultat | 939 | 405 |
| Finansinntekter | 25 | 12 |
| Finanskostnader | 556 | 441 |
| Netto finans | −531 | −429 |
| Resultat før skatt | 408 | −24 |
| Årsresultat | 318 | −18 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Sturla Sand | 1948 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Terje Nyman | 1941 | |
| Styremedlem | Eimund Sletten | 1959 | |
| Styremedlem | Sturla Sand | 1948 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Pricewaterhousecoopers AS | ||
| Regnskapsfører | Kjell Haver Regnskapsservice AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Habu Holding AS | 2 251 200 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetLuramyrveien 29 AS989 883 526
- Forretningsadresse
- Energivegen 20, 4056 Tananger
Underenheter1
- Sted
- Tananger
Historikk
41 hendelser siden 2006
- 2026
Nytt årsregnskap
2024 → 2025 · Omsetningen økte 3 101 972 kr → 4 088 015 kr
Hele kunngjøringen
- 2025
Nytt årsregnskap
2023 → 2024 · Omsetningen økte 2 776 691 kr → 3 101 972 kr
Hele kunngjøringen
- 2024
- 2023
- 2022
Endring av kapital
Kapital 18 760 000 kr → 2 251 200 kr
Hele kunngjøringen
Endring av foretaksnavn
Luramyrveien AS → Luramyrveien 29 AS
Hele kunngjøringen
Gjennomføring av fisjon
Overdragende foretak: Luramyrveien 29 AS · Overtakende foretak: Energiveien 18 AS
Hele kunngjøringen