Harald Meier Nilsen AS
Aktiv- Org.nr.989 231 820
- Aksjeselskap
- Holding- og investeringsselskaper
- Skien
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
Harald Meier Nilsen AS er et aksjeselskap i Skien, stiftet 21. desember 2005. Selskapet driver med andre egeninvesteringsselskaper. Daglig leder er Harald Meier Nilsen, og styrets leder er Harald Meier Nilsen.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Endring av forretningsadresse · Kommune 3807 Skien → 4003 Skien
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2022
Lignende bedrifter
Holding- og investeringsselskaper i Skien, nærmest i omsetning
- Bromely Holding ASHolding- og investeringsselskaper · Skien84 788 kromsetning 2025
- JTP Holding ASHolding- og investeringsselskaper · Skien74 400 kromsetning 2025
- Gap Invest ASHolding- og investeringsselskaper · Skien0 kromsetning 2025
- Lilleinvest ASHolding- og investeringsselskaper · Skien0 kromsetning 2025
- Feev ASHolding- og investeringsselskaper · Skien0 kromsetning 2025
- Jeg Venture ASHolding- og investeringsselskaper · Skien0 kromsetning 2025
- PBJ Holding ASHolding- og investeringsselskaper · Skien0 kromsetning 2025
- Løberg Invest ASHolding- og investeringsselskaper · Skien0 kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 235 | 245 | 852 | 136 | 112 | 75 | |
| 633 | 20 | −219 | −431 | −345 | −315 | |
| EBITDA | −246 | −160 | −130 | |||
| Resultat før skatt | 2 855 | 2 242 | 530 | 3 728 | 37 693 | 986 |
| 2 517 | 2 266 | 371 | 3 728 | 37 539 | 1 047 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| Balanse | ||||||
| 45 596 | 46 337 | 47 053 | 47 374 | 47 435 | 24 910 | |
| 42 624 | 46 107 | 45 091 | 44 720 | 44 892 | 24 654 | |
| 2 972 | 230 | 1 963 | 2 654 | 2 543 | 257 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 269,5 % | 8 % | −25,8 % | −316,9 % | −308 % | −420 % |
| Egenkapitalandel | 93,5 % | 99,5 % | 95,8 % | 94,4 % | 94,6 % | 99 % |
| Likviditetsgrad 1 | 8,1 | 114,96 | 24,27 | 16,46 | 16,43 | 1 307,89 |
| Totalkapitalrentabilitet | 8,5 % | 4,8 % | 3,2 % | 9,3 % | 104,2 % | 3,9 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler46 mill. kr
Anleggsmidler49 %22 mill. kr
Omløpsmidler51 %23 mill. kr
Egenkapital og gjeld46 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %428 516 kr
Opptjent egenkapital93 %42 mill. kr
Kortsiktig gjeld6 %2,9 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 235 | 245 |
| Sum driftskostnader | −398 | 226 |
| Driftsresultat | 633 | 20 |
| Finansinntekter | 3 276 | 2 222 |
| Finanskostnader | 1 054 | 0 |
| Netto finans | 2 222 | 2 222 |
| Resultat før skatt | 2 855 | 2 242 |
| Årsresultat | 2 517 | 2 266 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Harald Meier Nilsen | 1951 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Harald Meier Nilsen | 1951 | |
| Styremedlem | Erik Meier Nilsen | 1978 | |
| Styremedlem | Petter Meier Nilsen | 1983 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Revisjonsselskapet AS | ||
| Regnskapsfører | Saga Regnskap og Rådgivning AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Erik M. Nilsen AS | 160 | |
| Ferwil Holding AS | 160 | |
| Harald Meier Nilsen (født 1951) | 80 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetHarald Meier Nilsen AS989 231 820
- Forretningsadresse
- Bjørn Farmanns gate 14, 3746 Skien
Underenheter1
- Sted
- Skien
Historikk
24 hendelser siden 2005
- 2026
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3807 Skien → 4003 Skien
Hele kunngjøringen
- 2023
Endring av styre
Styret: leder Harald Meier Nilsen, 2 medlemmer
Hele kunngjøringen
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0806 Skien → 3807 Skien
Hele kunngjøringen