Ringveien Invest AS
Org.nr. 989 208 071AksjeselskapAktiv
Markveien 39, 9510 Alta
Ringveien Invest AS er et aksjeselskap i Alta, stiftet 19. desember 2005. Styrets leder er Ruben Åsheim.
Fakta om Ringveien Invest AS
- Styreleder
- Ruben Åsheim (f. 1961)
- Stiftet
- Kommune
- Alta
- Største eiere (2025)
- Ruben Åsheim100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning1,4 mill. kr+87,6 % mot 2024
Driftsresultat−202 299 kr+74,7 % mot 2024
Årsresultat1,2 mill. kr+451 % mot 2024
Egenkapital53 mill. kr+2,3 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 385 | 738 |
| Driftsresultat | −202 | −798 |
| Resultat før skatt | 1 259 | 253 |
| Årsresultat | 1 202 | 218 |
| Sum eiendeler | 59 193 | 52 240 |
| Egenkapital | 52 669 | 51 466 |
| Gjeld | 6 524 | 773 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Omsetningen økte · 738 320 kr → 1 385 410 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Foretaksregisteret har mottatt redegjørelse om finansiell bistand til erverv av aksjer for:
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
Konsernstruktur
Morselskap for 1 datterselskap.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Forretningsdrift av enhver art, herunder investerings- og industrivirksomhet samt eiendomsforvaltning.
- Juridisk navn
- RINGVEIEN INVEST AS
- Org.nr.
- 989 208 071
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 19.12.2005
- Registrert
- 25.01.2006
- Bransje
- Uoppgitt i Brønnøysundregistrene
- Aksjekapital
- 100 000 kr
- Forretningsadresse
- Markveien 39, 9510 AltaÅpne i kart
- Postadresse
- Postboks 1004, 9503 Alta
- Kommune
- Alta
- Status
- Aktiv
Registrert i
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 385 | 738 | 242 | 65 | 0 | 318 | 801 | 933 | 863 | 720 |
| Driftsresultat | −202 | −798 | −949 | −1 937 | −3 502 | −379 | −659 | 241 | 1 272 | −940 |
| EBITDA | −1 642 | −1 340 | −154 | −504 | 377 | 254 | 224 | |||
| Resultat før skatt | 1 259 | 253 | 1 597 | −1 556 | 20 777 | 9 460 | 673 | 1 435 | 17 083 | 1 617 |
| Årsresultat | 1 202 | 218 | 1 598 | −1 196 | 21 322 | 9 415 | 797 | 1 237 | 16 518 | 1 198 |
| Sum eiendeler | 59 193 | 52 240 | 51 566 | 53 319 | 53 936 | 40 375 | 36 736 | 36 781 | 37 253 | 15 348 |
| Egenkapital | 52 669 | 51 466 | 51 248 | 49 650 | 53 845 | 32 523 | 23 108 | 22 310 | 21 073 | 4 555 |
| Gjeld | 6 524 | 773 | 318 | 3 669 | 90 | 7 852 | 13 628 | 14 471 | 16 180 | 10 792 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler59 mill. kr
Anleggsmidler59 %35 mill. kr
Omløpsmidler41 %24 mill. kr
Egenkapital og gjeld59 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %555 265 kr
Opptjent egenkapital88 %52 mill. kr
Langsiktig gjeld10 %6 mill. kr
Kortsiktig gjeld1 %532 183 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 385 | 738 |
| Sum driftskostnader | 1 588 | 1 536 |
| Lønnskostnader | 754 | 754 |
| Driftsresultat | −202 | −798 |
| Finansinntekter | 1 486 | 1 051 |
| Finanskostnader | 25 | 0 |
| Netto finans | 1 462 | 1 051 |
| Resultat før skatt | 1 259 | 253 |
| Årsresultat | 1 202 | 218 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −14,6 % | −108,1 % | −392,2 % |
| Egenkapitalandel | 89 % | 98,5 % | 99,4 % |
| Likviditetsgrad 1 | 45,19 | 78,35 | 145,91 |
| Totalkapitalrentabilitet | 2,3 % | 0,5 % | 3,1 % |
Roller
Nå · 2 · Tidligere · 1
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ruben Åsheim | 1961 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Stiansen & Co AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Kontaktperson | Ruben Åsheim | 1961 | til 09.03.2026 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Ruben Åsheim (født 1961) | 1 000 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Konsernstruktur
- Ringveien Invest AS
Enheter
HovedenhetRingveien Invest AS989 208 071
- Forretningsadresse
- Markveien 39, 9510 Alta
Underenheter1
- Sted
- Alta
Støtte og tilskudd
9 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 8 460 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 8 460 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 13 363,84 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 8 516,26 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 8 516,26 kr |
Historikk
31 hendelser siden 2005
- 2026
- 2025
Foretaksregisteret har mottatt redegjørelse om finansiell bistand til erverv av aksjer for:
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 5403 Alta → 5601 Alta
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
Endring av forretningsadresse
Maskinsvingen 3, 9511 Alta → Markveien 39, 9510 Alta
Hele kunngjøringen
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 2012 Alta → 5403 Alta
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018