Marathon Invest AS
Øvre Stokkavei 42B, 4023 Stavanger
Marathon Invest AS er et aksjeselskap i Stavanger, stiftet 13. desember 2005. Selskapet driver med revisjon. Styrets leder er Svein Malde.
Fakta om Marathon Invest AS
- Styreleder
- Svein Malde (f. 1958)
- Stiftet
- Bransje
- Revisjon i Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Største eiere (2025)
- Svein Malde100 %
- Svein Malde0 %
Regnskap og nøkkeltall
Driftsresultat−2 237 kr−2,8 % mot 2024
Årsresultat8,5 mill. kr+1 076 % mot 2024
Egenkapital19 mill. kr+62,9 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Driftsresultat | −2 | −2 |
| Resultat før skatt | 8 622 | 741 |
| Årsresultat | 8 488 | 722 |
| Sum eiendeler | 19 784 | 12 439 |
| Egenkapital | 18 593 | 11 411 |
| Gjeld | 1 191 | 1 029 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Endring av revisor · Ny revisor: Øksendal Revisjon AS
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Endring av forretningsadresse · Auglendsmyrå 9, 4016 Stavanger → Øvre Stokkavei 42B, 4023 Stavanger
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Investere i andre virksomheter.
- Juridisk navn
- MARATHON INVEST AS
- Org.nr.
- 989 202 553
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 13.12.2005
- Registrert
- 14.01.2006
- Bransje
- Revisjon 69.201
- Aksjekapital
- 543 000 kr
- Forretningsadresse
- Øvre Stokkavei 42B, 4023 StavangerÅpne i kart
- Postadresse
- Randabergveien 300B, 4073 Randaberg
- Kommune
- Stavanger
- Telefon
- 51 88 48 10
- Status
- Aktiv
Registrert i
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||||
| Driftsresultat | −2 | −2 | −2 | −1 | −2 | −2 | −1 | −1 | −8 | −8 |
| EBITDA | −8 | −8 | ||||||||
| Resultat før skatt | 8 622 | 741 | 798 | 480 | 788 | 870 | 914 | 692 | 936 | 401 |
| Årsresultat | 8 488 | 722 | 764 | 445 | 749 | 769 | 810 | 626 | 944 | 336 |
| Sum eiendeler | 19 784 | 12 439 | 11 962 | 11 508 | 11 373 | 10 926 | 11 159 | 9 896 | 9 404 | 8 636 |
| Egenkapital | 18 593 | 11 411 | 11 200 | 10 716 | 10 771 | 10 022 | 9 453 | 8 968 | 8 542 | 7 798 |
| Gjeld | 1 191 | 1 029 | 762 | 793 | 603 | 904 | 1 706 | 928 | 862 | 839 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler20 mill. kr
Anleggsmidler25 %4,9 mill. kr
Omløpsmidler75 %15 mill. kr
Egenkapital og gjeld20 mill. kr
Innskutt egenkapital3 %543 000 kr
Opptjent egenkapital91 %18 mill. kr
Kortsiktig gjeld6 %1,2 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftskostnader | 2 | 2 |
| Driftsresultat | −2 | −2 |
| Finansinntekter | 8 788 | 893 |
| Finanskostnader | 163 | 149 |
| Netto finans | 8 624 | 744 |
| Resultat før skatt | 8 622 | 741 |
| Årsresultat | 8 488 | 722 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 94 % | 91,7 % | 93,6 % |
| Likviditetsgrad 1 | 12,47 | 6,35 | 7,64 |
| Totalkapitalrentabilitet | 54,5 % | 7,3 % | 7 % |
Roller
Nå · 2 · Tidligere · 1
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Svein Malde | 1958 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Øksendal Revisjon AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Kontaktperson | Svein Malde | 1958 | til 09.03.2026 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Svein Malde (født 1958) | 5 428 | |
| Svein Malde (født 1958) | 2 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Historikk
30 hendelser siden 2005
- 2026
Endring av forretningsadresse
Auglendsmyrå 9, 4016 Stavanger → Øvre Stokkavei 42B, 4023 Stavanger
Hele kunngjøringen
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
- 2019
- 2018
- 2017
Revisjon av årsregnskap
Hele kunngjøringen
Endring av revisor
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Revisjon i Stavanger