Travveien 4 AS
Aktiv- Org.nr.989 121 359
- Aksjeselskap
- Eiendomsutvikling
- Lyngdal
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Under 5 ansatte
Travveien 4 AS er et aksjeselskap i Lyngdal, stiftet 1. desember 2005. Selskapet driver med kjøp og salg av egen fast eiendom. Styrets leder er Edmund Stave.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Omsetningen økte · 926 616 kr → 1 052 311 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024
- Revisor fratrådt · PRO-REVISJON AS
- Nytt styremedlem · Randi Petterson
Lignende bedrifter
Eiendomsutvikling i Lyngdal, nærmest i omsetning
- Vå Holding ASEiendomsutvikling · Lyngdal876 000 kromsetning 2025
- Krågenes Boligfelt ASEiendomsutvikling · Lyngdal850 000 kromsetning 2025
- Viking Feriesenter ASEiendomsutvikling · Lyngdal545 400 kromsetning 2025
- Trevi Eiendom ASEiendomsutvikling · Byremo, Lyngdal500 000 kromsetning 2025
- Myran ASEiendomsutvikling · Lyngdal449 077 kromsetning 2025
- W-Tek LV1 ASEiendomsutvikling · Byremo, Lyngdal417 702 kromsetning 2025
- Ådnesgård Panorama ASEiendomsutvikling · Lyngdal304 000 kromsetning 2025
- Lister Boligbygging ASEiendomsutvikling · Lyngdal1,8 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 1 052 | 927 | 0 | ||||
| 419 | 166 | −136 | −346 | −618 | −413 | |
| EBITDA | −346 | |||||
| Resultat før skatt | 422 | 162 | −54 | 3 648 | −148 | −300 |
| 328 | 123 | −43 | 3 752 | −102 | −234 | |
| 1 | 1 | 1 | 0 | |||
| Balanse | ||||||
| 5 020 | 4 935 | 6 753 | 6 917 | 9 408 | 7 134 | |
| 3 707 | 3 378 | 3 284 | 3 327 | 2 483 | 6 585 | |
| 1 314 | 1 557 | 3 469 | 3 590 | 6 926 | 549 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 39,8 % | 17,9 % | ||||
| Egenkapitalandel | 73,8 % | 68,5 % | 48,6 % | 48,1 % | 26,4 % | 92,3 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,73 | 0,9 | 0,26 | 0,57 | 3,97 | 1,45 |
| Totalkapitalrentabilitet | 8,5 % | 2,9 % | 0,5 % | 45,8 % | −0,4 % | −3,2 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler5 mill. kr
Anleggsmidler86 %4,3 mill. kr
Omløpsmidler14 %705 776 kr
Egenkapital og gjeld5 mill. kr
Innskutt egenkapital65 %3,3 mill. kr
Opptjent egenkapital9 %451 747 kr
Langsiktig gjeld18 %906 717 kr
Kortsiktig gjeld8 %406 885 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 1 052 | 927 |
| Sum driftskostnader | 633 | 760 |
| Lønnskostnader | 51 | 72 |
| Driftsresultat | 419 | 166 |
| Finansinntekter | 6 | 1 |
| Finanskostnader | 3 | 6 |
| Netto finans | 3 | −5 |
| Resultat før skatt | 422 | 162 |
| Årsresultat | 328 | 123 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Styret | |||
| Styrets leder | Edmund Stave | 1959 | |
| Styremedlem | Paul Tommy Stave | 1979 | |
| Styremedlem | Rune Stave | 1967 | |
| Styremedlem | Marit Øvsteland | 1963 | |
| Styremedlem | Randi Petterson | 1953 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Pro-Revisjon AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Varbakskogen AS | 29 | |
| Rune Stave (født 1967) | 22 | |
| Randi Petterson (født 1953) | 21 | |
| Marit Øvsteland (født 1963) | 21 | |
| SSM Invest AS | 7 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetTravveien 4 AS989 121 359
- Forretningsadresse
- Travveien 4, 4580 Lyngdal
Underenheter1
- Sted
- Lyngdal
- Ansatte
- Under 5
Historikk
49 hendelser siden 2005
- 2026
- 2025
Revisjon av årsregnskap
Hele kunngjøringen