Emla AS
Org.nr. 989 014 900AksjeselskapHolding- og investeringsselskaperAndre egeninvesteringsselskaperAktiv
Ramberg terrasse 21D, 3128 Nøtterøy
Emla AS er et aksjeselskap i Nøtterøy i Færder, stiftet 21. november 2005. Selskapet driver med andre egeninvesteringsselskaper. Styrets leder er Ellen Mette Lauritzen.
Fakta om Emla AS
- Styreleder
- Ellen Mette Lauritzen (f. 1954)
- Stiftet
- Kommune
- Færder
- Største eiere (2025)
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning0 kr0 kr mot 2024
Driftsresultat−30 937 kr−31,4 % mot 2024
Årsresultat220 619 kr−5,7 % mot 2024
Egenkapital13 mill. kr+1,7 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 |
| Driftsresultat | −31 | −24 |
| Resultat før skatt | 283 | 300 |
| Årsresultat | 221 | 234 |
| Sum eiendeler | 13 349 | 13 284 |
| Egenkapital | 13 284 | 13 064 |
| Gjeld | 65 | 220 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Forvalte aksjer og investeringer i andre selskaper, delta i annen virksomhet, og alt som måtte stå i forbindelse med dette.
- Juridisk navn
- EMLA AS
- Org.nr.
- 989 014 900
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 21.11.2005
- Registrert
- 02.01.2006
- Bransje
- Andre egeninvesteringsselskaper 64.323
- Aksjekapital
- 1 100 000 kr
- Forretningsadresse
- Ramberg terrasse 21D, 3128 NøtterøyÅpne i kart
- Kommune
- Færder
- Telefon
- 33 31 13 64
- Status
- Aktiv
Registrert i
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |||
| Driftsresultat | −31 | −24 | −35 | −27 | −33 | −33 | −22 | −21 | −15 | −15 |
| EBITDA | −15 | −15 | ||||||||
| Resultat før skatt | 283 | 300 | 222 | −139 | 2 306 | −3 402 | −21 | −7 692 | 673 | 706 |
| Årsresultat | 221 | 234 | 178 | −139 | 2 306 | −3 402 | −27 | −7 686 | 511 | 529 |
| Sum eiendeler | 13 349 | 13 284 | 12 960 | 12 688 | 12 826 | 23 978 | 26 212 | 28 546 | 45 709 | 45 883 |
| Egenkapital | 13 284 | 13 064 | 12 830 | 12 652 | 12 791 | 21 421 | 26 206 | 28 546 | 44 781 | 44 270 |
| Gjeld | 65 | 220 | 130 | 36 | 35 | 2 557 | 6 | 1 | 927 | 1 613 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler13 mill. kr
Anleggsmidler45 %6 mill. kr
Omløpsmidler55 %7,4 mill. kr
Egenkapital og gjeld13 mill. kr
Innskutt egenkapital8 %1,1 mill. kr
Opptjent egenkapital91 %12 mill. kr
Kortsiktig gjeld0 %64 653 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 |
| Sum driftskostnader | 31 | 24 |
| Lønnskostnader | 0 | |
| Driftsresultat | −31 | −24 |
| Finansinntekter | 314 | 325 |
| Finanskostnader | 1 | 1 |
| Netto finans | 314 | 324 |
| Resultat før skatt | 283 | 300 |
| Årsresultat | 221 | 234 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 99,5 % | 98,3 % | 99 % |
| Likviditetsgrad 1 | 114,12 | 33,26 | 53,74 |
| Totalkapitalrentabilitet | 2,1 % | 2,3 % | 1,7 % |
Roller
Nå · 3 · Tidligere · 2
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Ellen Mette Lauritzen | 1954 |
| Varamedlem | Tor Vegard Lauritzen | 1956 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | System Regnskap AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Kontaktperson | Ellen Mette Lauritzen | 1954 | til 09.03.2026 |
| Regnskapsfører | Org.nr. 993 479 667 | til 26.07.2025 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Ellen Mette Lauritzen (født 1954) | 1 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Historikk
40 hendelser siden 2005
- 2026
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3811 Færder → 3911 Færder
Hele kunngjøringen
- 2023
Revisjon av årsregnskap
Hele kunngjøringen
Endring av revisor
Hele kunngjøringen
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0729 Færder → 3811 Færder
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
Lignende bedrifter
Holding- og investeringsselskaper i Færder, nærmest i omsetning
Fevang Holding AS0 kromsetning 2025ASA-W Invest AS0 kromsetning 2025ASMiriam Brenne Karlsen AS0 kromsetning 2025ASHovland Wivestad AS0 kromsetning 2025ASMoblo Invest AS0 kromsetning 2025ASLisaro Holding AS0 kromsetning 2025ASTma Holder AS0 kromsetning 2025ASAS Grand0 kromsetning 2025AS
Holding- og investeringsselskaper i FærderAlle selskaper i Færder