Nor-Group Holding AS
Nor-Group Holding AS er et aksjeselskap i Vinterbro i Ås, stiftet 1. desember 2005. Selskapet driver med engroshandel med maskiner og utstyr ellers. Daglig leder er Morten Ståle Sørensen, og styrets leder er Morten Ståle Sørensen.
Fakta om Nor-Group Holding AS
- Daglig leder
- Morten Ståle Sørensen (f. 1957)
- Styreleder
- Morten Ståle Sørensen (f. 1957)
- Stiftet
- Kommune
- Ås
- Største eiere (2025)
Regnskap og nøkkeltall
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 484 | 494 |
| Driftsresultat | 117 | 150 |
| Resultat før skatt | 2 353 | 6 076 |
| Årsresultat | 2 088 | 5 866 |
| Sum eiendeler | 47 632 | 46 356 |
| Egenkapital | 45 804 | 44 584 |
| Gjeld | 1 828 | 1 772 |
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Endring av forretningsadresse · Vestveien 46, 1423 Ski → Myråsdalen 7, 1407 Vinterbro
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
Konsernstruktur
Morselskap for 1 datterselskap.
Offisiell foretaksinformasjon
Eie aksjer i andre selskaper, foreta investeringer og relatert virksomhet, samt konsulenttjenester, Investeringer kan foretas i aksjer, verdipapirer og/eller fast eiendom.
- Juridisk navn
- NOR-GROUP HOLDING AS
- Org.nr.
- 989 007 254
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 01.12.2005
- Registrert
- 18.01.2006
- Bransje
- Engroshandel med maskiner og utstyr ellers 46.640
- Daglig leder
- Morten Ståle Sørensen (f. 1957)
- Aksjekapital
- 350 000 kr
- Forretningsadresse
- Myråsdalen 7, 1407 VinterbroÅpne i kart
- Kommune
- Ås
- Status
- Aktiv
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 484 | 494 | 473 | 452 | 429 | 432 | 425 | 105 | 0 | 0 |
| Driftsresultat | 117 | 150 | 170 | 135 | 140 | 157 | 155 | −100 | −14 | −11 |
| EBITDA | 271 | 276 | 293 | 291 | 36 | −14 | −11 | |||
| Resultat før skatt | 2 353 | 6 076 | 6 392 | 5 059 | 3 988 | 4 141 | 2 920 | 2 287 | 2 245 | 1 854 |
| Årsresultat | 2 088 | 5 866 | 6 222 | 4 922 | 3 895 | 3 960 | 2 783 | 2 160 | 2 161 | 1 784 |
| Sum eiendeler | 47 632 | 46 356 | 41 920 | 37 183 | 35 195 | 34 408 | 33 388 | 30 635 | 28 361 | 26 187 |
| Egenkapital | 45 804 | 44 584 | 40 218 | 35 497 | 32 074 | 31 180 | 30 220 | 30 437 | 28 277 | 26 117 |
| Gjeld | 1 828 | 1 772 | 1 701 | 1 686 | 3 120 | 3 229 | 3 168 | 197 | 84 | 70 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 484 | 494 |
| Sum driftskostnader | 367 | 344 |
| Lønnskostnader | 0 | 0 |
| Driftsresultat | 117 | 150 |
| Finansinntekter | 2 249 | 5 942 |
| Finanskostnader | 14 | 16 |
| Netto finans | 2 235 | 5 926 |
| Resultat før skatt | 2 353 | 6 076 |
| Årsresultat | 2 088 | 5 866 |
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 24,3 % | 30,3 % | 36 % |
| Egenkapitalandel | 96,2 % | 96,2 % | 95,9 % |
| Likviditetsgrad 1 | 18,34 | 18,2 | 16,8 |
| Totalkapitalrentabilitet | 5 % | 13,8 % | 16,2 % |
Roller
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Morten Ståle Sørensen | 1957 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Morten Ståle Sørensen | 1957 |
| Varamedlem | Bente Nyland Sørensen | 1956 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Langseth Revisjon AS |
Aksjonærer
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Morten Ståle Sørensen (født 1957) | 48 | |
| Nyland AS | 25 | |
| TS Invest og Holding AS | 25 | |
| Morten Ståle Sørensen (født 1957) | 2 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
- Forretningsadresse
- Myråsdalen 7, 1407 Vinterbro
- Sted
- Vinterbro
Historikk
- 2026
- 2025
Endring av forretningsadresse
Vestveien 46, 1423 Ski → Myråsdalen 7, 1407 Vinterbro
Hele kunngjøringen
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3020 Nordre Follo → 3207 Nordre Follo
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0213 Ski → 3020 Nordre Follo
Hele kunngjøringen
- 2019
Endring av forretningsadresse
Vestveien 46, 1400 Ski → Vestveien 46, 1423 Ski
Hele kunngjøringen
- 2018
- 2017