Svante Holding AS
Org.nr. 988 980 609AksjeselskapHolding- og investeringsselskaperAndre egeninvesteringsselskaperAktiv
Hårkollveien 18, 3138 Skallestad
Svante Holding AS er et aksjeselskap i Skallestad i Færder, stiftet 1. september 2005. Selskapet driver med andre egeninvesteringsselskaper. Styrets leder er Svein Andersen.
Fakta om Svante Holding AS
- Styreleder
- Svein Andersen (f. 1954)
- Stiftet
- Kommune
- Færder
- Største eiere (2025)
- Svein Andersen100 %
Regnskap og nøkkeltall
Årsresultat631 kr−67,1 % mot 2024
Egenkapital1,7 mill. kr0 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Resultat før skatt | 2 | |
| Årsresultat | 1 | 2 |
| Sum eiendeler | 1 919 | 1 918 |
| Egenkapital | 1 707 | 1 706 |
| Gjeld | 212 | 212 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Endring av forretningsadresse · Hårkollveien 18 → Hårkollveien 18, Skallestad
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Investeringsvirksomhet, herunder å eie andeler i andre selskaper.
- Juridisk navn
- SVANTE HOLDING AS
- Org.nr.
- 988 980 609
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 01.09.2005
- Registrert
- 13.02.2006
- Bransje
- Andre egeninvesteringsselskaper 64.323
- Aksjekapital
- 100 000 kr
- Forretningsadresse
- Hårkollveien 18, 3138 SkallestadÅpne i kart
- Kommune
- Færder
- Status
- Aktiv
Registrert i
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | ||||||||
| Driftsresultat | 0 | −11 | −7 | |||||||
| EBITDA | −11 | −7 | ||||||||
| Resultat før skatt | 2 | 2 | 466 | 474 | 273 | 258 | 97 | 217 | −345 | |
| Årsresultat | 1 | 2 | 2 | 466 | 474 | 273 | 258 | 97 | 217 | −345 |
| Sum eiendeler | 1 919 | 1 918 | 1 916 | 1 914 | 1 449 | 974 | 699 | 436 | 526 | 396 |
| Egenkapital | 1 707 | 1 706 | 1 704 | 1 702 | 1 237 | 763 | 490 | 232 | 135 | −82 |
| Gjeld | 212 | 212 | 212 | 212 | 212 | 211 | 208 | 204 | 390 | 478 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler1,9 mill. kr
Omløpsmidler100 %1,9 mill. kr
Egenkapital og gjeld1,9 mill. kr
Innskutt egenkapital7 %142 000 kr
Opptjent egenkapital82 %1,6 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Finansinntekter | 2 | |
| Netto finans | 1 | 2 |
| Resultat før skatt | 2 | |
| Årsresultat | 1 | 2 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 89 % | 89 % | 89 % |
| Likviditetsgrad 1 | |||
| Totalkapitalrentabilitet | 0,1 % | 0,1 % |
Roller
Nå · 2 · Tidligere · 1
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Svein Andersen | 1954 |
| Varamedlem | Ingrid Karin Vermaase | 1959 |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Kontaktperson | Svein Andersen | 1954 | til 09.03.2026 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Svein Andersen (født 1954) | 1 000 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Historikk
27 hendelser siden 2005
- 2026
- 2025
Endring av forretningsadresse
Hårkollveien 18 → Hårkollveien 18, Skallestad
Hele kunngjøringen
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3811 Færder → 3911 Færder
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0729 Færder → 3811 Færder
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
Endring av forretningsadresse
Kommune 0722 Nøtterøy → 0729 Færder
Hele kunngjøringen
- 2017
Revisjon av årsregnskap
Hele kunngjøringen
Endring av revisor
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Holding- og investeringsselskaper i Færder
H E Invest ASASLindbox ASASNPH Invest ASASJørn Persson ASASSE Andersen Holding ASASHR Invest ASASBikuben Invest ASASProca ASAS
Holding- og investeringsselskaper i FærderAlle selskaper i Færder