Lio Sag Holding AS
Org.nr. 988 958 883AksjeselskapInteriør, møbler og byggevarerDetaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glassAktiv
Syne 12, 5463 Uskedalen
Lio Sag Holding AS er et aksjeselskap i Uskedalen i Kvinnherad, stiftet 11. november 2005. Selskapet driver med detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass. Styrets leder er Rune Malvin Myklebust.
Fakta om Lio Sag Holding AS
- Styreleder
- Rune Malvin Myklebust (f. 1959)
- Stiftet
- Kommune
- Kvinnherad
- Største eiere (2025)
Regnskap og nøkkeltall
Driftsresultat−80 941 kr−225 % mot 2024
Årsresultat2,5 mill. kr+6 % mot 2024
Egenkapital8 mill. kr+8,4 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 56 | |
| Driftsresultat | −81 | −25 |
| Resultat før skatt | 3 170 | 2 985 |
| Årsresultat | 2 468 | 2 328 |
| Sum eiendeler | 10 536 | 9 478 |
| Egenkapital | 7 983 | 7 365 |
| Gjeld | 2 553 | 2 112 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2022
Konsernstruktur
Morselskap for 2 datterselskaper.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer, verdipapirer og deltakelse i andre virksomheter.
- Juridisk navn
- LIO SAG HOLDING AS
- Org.nr.
- 988 958 883
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 11.11.2005
- Registrert
- 09.01.2006
- Bransje
- Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass 47.520
- Aksjekapital
- 120 000 kr
- Forretningsadresse
- Syne 12, 5463 UskedalenÅpne i kart
- Kommune
- Kvinnherad
- Status
- Aktiv
Registrert i
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 56 | 0 | 0 | |||||||
| Driftsresultat | −81 | −25 | −219 | −55 | −23 | −22 | −22 | −19 | −16 | −11 |
| EBITDA | −38 | −16 | −11 | |||||||
| Resultat før skatt | 3 170 | 2 985 | 4 578 | 4 198 | 4 820 | 3 053 | 1 099 | 781 | 784 | 789 |
| Årsresultat | 2 468 | 2 328 | 3 971 | 3 274 | 3 759 | 2 381 | 905 | 601 | 596 | 592 |
| Sum eiendeler | 10 536 | 9 478 | 8 552 | 7 790 | 5 553 | 3 444 | 1 609 | 1 351 | 1 343 | 1 341 |
| Egenkapital | 7 983 | 7 365 | 7 037 | 5 966 | 4 492 | 1 933 | 352 | 346 | 406 | 459 |
| Gjeld | 2 553 | 2 112 | 1 515 | 1 823 | 1 060 | 1 511 | 1 258 | 1 005 | 937 | 882 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler11 mill. kr
Anleggsmidler4 %444 333 kr
Omløpsmidler96 %10 mill. kr
Egenkapital og gjeld11 mill. kr
Innskutt egenkapital3 %346 244 kr
Opptjent egenkapital72 %7,6 mill. kr
Kortsiktig gjeld24 %2,6 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 56 | |
| Sum driftskostnader | 81 | 81 |
| Driftsresultat | −81 | −25 |
| Finansinntekter | 3 252 | 3 012 |
| Finanskostnader | 1 | 2 |
| Netto finans | 3 251 | 3 010 |
| Resultat før skatt | 3 170 | 2 985 |
| Årsresultat | 2 468 | 2 328 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −44,1 % | ||
| Egenkapitalandel | 75,8 % | 77,7 % | 82,3 % |
| Likviditetsgrad 1 | 3,95 | 4,26 | 5,3 |
| Totalkapitalrentabilitet | 31,7 % | 33,1 % | 56 % |
Roller
Nå · 4 · Tidligere · 1
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Rune Malvin Myklebust | 1959 |
| Styremedlem | Reidunn Bakke Myklebust | 1964 |
| Varamedlem | Kristine Heimvik | 1981 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Bjørgvin Revisjon AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Kontaktperson | Rune Malvin Myklebust | 1959 | til 09.03.2026 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Rune Malvin Myklebust (født 1959) | 90 | |
| Heimvik Invest AS | 24 | |
| D.Myklebust Invest AS | 6 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Konsernstruktur
- Lio Sag Holding AS
- 90,8 %Lio Sag Eiendom AS
- 90,8 %Lio Sag & Treforedling AS
Historikk
26 hendelser siden 2005
- 2026
- 2025
- 2024
- 2023
Endring av forretningsadresse
c/o Lio Sag & Treforedling AS Nesvegen 283, 5474 Løfallstrand → Syne 12, 5463 Uskedalen
Hele kunngjøringen
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 1224 Kvinnherad → 4617 Kvinnherad
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
- 2017
- 2016
- 2015
- 2014
Lignende bedrifter
Interiør, møbler og byggevarer i Kvinnherad