Equine Fusion AS
Aktiv- Org.nr.988 779 245
- Aksjeselskap
- Rådgivende ingeniører (annet)
- Stavanger
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- 7 ansatte
- eqfu.no
Equine Fusion AS er et aksjeselskap i Stavanger, stiftet 12. oktober 2005. Selskapet driver med annen teknisk konsulentvirksomhet og har 7 ansatte. Daglig leder er Sven Erik Revheim, og styrets leder er Kurt Steinar Helland.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025 · Omsetningen falt 33 159 234 kr → 26 812 098 kr
- Færre ansatte · 7 → 6
- Nytt årsregnskap · 2023 → 2024 · Omsetningen økte 27 444 745 kr → 33 159 234 kr
- Nytt årsregnskap · 2022 → 2023
- Nytt årsregnskap · 2021 → 2022
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 19,1 % i 2025
Støtte og tilskudd
17 tildelinger
| År | Giver | Formål | Beløp |
|---|---|---|---|
| 2026 | IN Rogaland | Innovasjonstilskudd, Andre innovasjonstilskudd | 50 000 kr |
| 2026 | IN Rogaland | Innovasjonstilskudd, Andre innovasjonstilskudd | 70 000 kr |
| 2024 | Skatteetaten | Utvikling av metode for uthenting av data under bruk av joggesko for hest | Ikke oppgitt |
| 2023 | Skatteetaten | Modulær hestesko - forlengelse | Ikke oppgitt |
| 2021 | Skatteetaten | Modulær hestesko | Ikke oppgitt |
Varemerker og rettigheter
5 rettigheter
| Navn | Type | Status | Nummer | Registrert | Utløper |
|---|---|---|---|---|---|
| EQFU | Varemerke, ordmerke | Registrert | 331034 | 08.03.2024 | 16.02.2034 |
| EQFUSION | Varemerke, ordmerke | Registrert | 331033 | 08.03.2024 | 16.02.2034 |
| EQUINE FUSION | Varemerke, figurmerke | Registrert | 268210 | 09.11.2012 | 20.08.2032 |
| EQUINE FUSION | Varemerke, ordmerke | Registrert | 268208 | 09.11.2012 | 20.08.2032 |
| FUSION EQUINE | Varemerke, figurmerke | Registrert | 249501 | 26.01.2009 | 26.01.2029 |
Lignende bedrifter
Rådgivende ingeniører (annet) i Stavanger, nærmest i omsetning
- Designbanken ASRådgivende ingeniører (annet) · Stavanger27 mill. kromsetning 2025
- Abl Norway ASRådgivende ingeniører (annet) · Stavanger27 mill. kromsetning 2025
- Elemental Energies ASRådgivende ingeniører (annet) · Stavanger26 mill. kromsetning 2025
- Remora Robotics ASRådgivende ingeniører (annet) · Stavanger28 mill. kromsetning 2025
- Proram ASRådgivende ingeniører (annet) · Hundvåg, Stavanger25 mill. kromsetning 2025
- Ekrheim Elconsult ASRådgivende ingeniører (annet) · Stavanger24 mill. kromsetning 2025
- Cadel Solutions ASRådgivende ingeniører (annet) · Stavanger30 mill. kromsetning 2025
- Shipshave ASRådgivende ingeniører (annet) · Stavanger23 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 26 812 | 33 159 | 27 445 | 20 360 | 23 540 | 24 794 | |
| 5 511 | 7 811 | 5 642 | 3 392 | 3 683 | 3 944 | |
| EBITDA | 3 774 | 4 113 | 4 364 | |||
| Resultat før skatt | 4 093 | 8 162 | 6 189 | 3 437 | 3 093 | 3 829 |
| 3 205 | 6 481 | 4 963 | 2 739 | 2 537 | 3 098 | |
| Balanse | ||||||
| 17 175 | 15 354 | 17 526 | 14 465 | 15 564 | 14 861 | |
| 13 705 | 11 500 | 10 269 | 8 167 | 10 427 | 9 890 | |
| 3 470 | 3 855 | 7 257 | 6 299 | 5 137 | 4 971 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 20,6 % | 23,6 % | 20,6 % | 16,7 % | 15,7 % | 15,9 % |
| Egenkapitalandel | 79,8 % | 74,9 % | 58,6 % | 56,5 % | 67 % | 66,6 % |
| Likviditetsgrad 1 | 5,59 | 5,2 | 3 | 3,43 | 6,4 | 6,95 |
| Totalkapitalrentabilitet | 36,9 % | 58,9 % | 51,7 % | 31,7 % | 28,6 % | 33,2 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler17 mill. kr
Anleggsmidler7 %1,3 mill. kr
Omløpsmidler93 %16 mill. kr
Egenkapital og gjeld17 mill. kr
Innskutt egenkapital16 %2,7 mill. kr
Opptjent egenkapital64 %11 mill. kr
Langsiktig gjeld4 %625 000 kr
Kortsiktig gjeld17 %2,8 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 26 812 | 33 159 |
| Sum driftskostnader | 21 301 | 25 348 |
| Lønnskostnader | 5 527 | 5 723 |
| Driftsresultat | 5 511 | 7 811 |
| Finansinntekter | 483 | 1 875 |
| Finanskostnader | 1 901 | 1 524 |
| Netto finans | −1 418 | 351 |
| Resultat før skatt | 4 093 | 8 162 |
| Årsresultat | 3 205 | 6 481 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Sven Erik Revheim | 1987 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Kurt Steinar Helland | 1962 | |
| Styremedlem | Roar Voll | 1976 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | KPMG AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Revinvest AS | 47 067 | |
| RR Ventures AS | 47 045 | |
| Reven Holding AS | 47 045 | |
| Sven Erik Revheim (født 1987) | 37 592 | |
| Hellfam2 AS | 28 232 |
Endringer 2024–2025
| Aksjonær | Endring | Aksjer |
|---|---|---|
| Equine Fusion Holding AS | Solgte seg ut | 225 853 → 0 |
| Revinvest AS | Ny eier | 0 → 47 067 |
| RR Ventures AS | Ny eier | 0 → 47 045 |
| Reven Holding AS | Ny eier | 0 → 47 045 |
| Hellfam2 AS | Ny eier | 0 → 28 232 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetEquine Fusion AS988 779 245
- Forretningsadresse
- Travbaneveien 3, 4031 Stavanger
Underenheter1
- Sted
- Stavanger
- Ansatte
- 7
Historikk
50 hendelser siden 2005
- 2026
Nytt årsregnskap
2024 → 2025 · Omsetningen falt 33 159 234 kr → 26 812 098 kr
Hele kunngjøringen
Færre ansatte
7 → 6
- 2025
Nytt årsregnskap
2023 → 2024 · Omsetningen økte 27 444 745 kr → 33 159 234 kr
Hele kunngjøringen
- 2024
- 2023
- 2022
Nytt styremedlem
Roar Voll · Styremedlem gikk ut Sven Erik Revheim · Styremedlem gikk ut Anders Lanne · Styremedlem gikk ut Ann-Kristin Olsvik
Hele kunngjøringen
Nytt styremedlem
Kurt Steinar Helland · Styremedlem gikk ut Lars Gaute Bø · Styremedlem gikk ut Sven Revheim
Hele kunngjøringen
- 2021