Maskinsikkerhet AS
Maskinsikkerhet AS er et aksjeselskap i Vinstra i Nord-Fron, stiftet 21. mars 2005. Selskapet driver med produksjon av komponenter til hydraulisk og pneumatisk utstyr. Daglig leder er Paal Søberg, og styrets leder er Paal Søberg.
Fakta om Maskinsikkerhet AS
- Daglig leder
- Paal Søberg (f. 1946)
- Styreleder
- Paal Søberg (f. 1946)
- Stiftet
- Kommune
- Nord-Fron
- Største eiere (2025)
- Paal Søberg95 %
- Svein Bårdseth5 %
Regnskap og nøkkeltall
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 32 | 30 |
| Driftsresultat | −24 | −47 |
| Resultat før skatt | −24 | −47 |
| Årsresultat | −24 | −47 |
| Sum eiendeler | 368 | 361 |
| Egenkapital | −3 839 | −3 814 |
| Gjeld | 4 207 | 4 175 |
Hva som har skjedd
- Styremedlem gikk ut · Helge Østlie
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2022
Verdt å merke seg
- Negativ egenkapital i 2024: −3,8 mill. kr
Offisiell foretaksinformasjon
Å utvikle og markedsføre standardiserte merke- og betjeneingssystemer for hydrauliske og elektriske koblinger på maskiner og nyttekjøretøyer med tilhørende utstyr. Selskapet kan videre drive annen virksomhet som er forenlig med de forannevnte aktivitetene, herunder å gjøre seg interessert som aksjeeier i andre selskaper med samme eller beslektet virksomhet.
- Juridisk navn
- MASKINSIKKERHET AS
- Org.nr.
- 988 037 133
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 21.03.2005
- Registrert
- 31.03.2005
- Bransje
- Produksjon av komponenter til hydraulisk og pneumatisk utstyr 28.120
- Daglig leder
- Paal Søberg (f. 1946)
- Aksjekapital
- 100 000 kr
- Forretningsadresse
- Rustvegen 177, 2640 VinstraÅpne i kart
- Kommune
- Nord-Fron
- Status
- Aktiv
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 32 | 30 | 33 | 63 | 99 | 107 | 101 | 25 | 34 | 39 |
| Driftsresultat | −24 | −47 | −18 | −92 | −45 | −71 | −41 | −43 | −57 | −118 |
| EBITDA | −76 | −29 | −55 | −37 | −43 | −57 | −114 | |||
| Resultat før skatt | −24 | −47 | −18 | −92 | −45 | −72 | −459 | −200 | −195 | 2 |
| Årsresultat | −24 | −47 | −18 | −92 | −45 | −72 | −459 | −200 | −96 | 2 |
| Sum eiendeler | 368 | 361 | 371 | 358 | 412 | 435 | 456 | 365 | 373 | 625 |
| Egenkapital | −3 839 | −3 814 | −3 768 | −3 749 | −3 658 | −3 613 | −3 541 | −3 082 | −2 882 | −2 786 |
| Gjeld | 4 207 | 4 175 | 4 139 | 4 108 | 4 069 | 4 048 | 3 997 | 3 447 | 3 255 | 3 412 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2024
Balanse 2024
Resultatdetaljer 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 32 | 30 |
| Sum driftskostnader | 56 | 77 |
| Lønnskostnader | 0 | |
| Driftsresultat | −24 | −47 |
| Finansinntekter | 0 | 0 |
| Finanskostnader | 0 | |
| Netto finans | 0 | 0 |
| Resultat før skatt | −24 | −47 |
| Årsresultat | −24 | −47 |
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −76,5 % | −157,2 % | −55,6 % |
| Egenkapitalandel | −1 044,2 % | −1 056,8 % | −1 015,5 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,09 | 0,09 | 0,09 |
| Totalkapitalrentabilitet | −6,7 % | −12,8 % | −5 % |
Roller
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Paal Søberg | 1946 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Paal Søberg | 1946 |
Aksjonærer
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Paal Søberg (født 1946) | 190 | |
| Svein Bårdseth (født 1943) | 10 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
- Forretningsadresse
- Rustvegen 177, 2640 Vinstra
- Sted
- Vinstra
Varemerker og rettigheter
| Navn | Type | Status | Nummer | Registrert | Utløper |
|---|---|---|---|---|---|
| SAFETYLOCK | Varemerke, figurmerke | Registrert | 232112 | 25.04.2006 | 25.04.2036 |
| SAfETYMARK | Varemerke, figurmerke | Registrert | 232114 | 25.04.2006 | 25.04.2036 |
| MASKIN & SIKKERHET | Varemerke, figurmerke | Registrert | 232110 | 25.04.2006 | 25.04.2036 |
Historikk
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Rustvegen 179 → Rustvegen 177, Vinstra
Hele kunngjøringen
Endring av foretaksnavn
Sikkerhetsutvikling AS → Maskinsikkerhet AS
Hele kunngjøringen
Endring av forretningsadresse
Kommune 0516 Nord-Fron → 3436 Nord-Fron
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018
- 2017