Laatasveien Drift AS
Aktiv- Org.nr.987 936 118
- Aksjeselskap
- Utleie av fast eiendom
- Oslo
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- Del av Roald Holding AS
- Nye vedtekter
Laatasveien Drift AS er et aksjeselskap i Oslo, stiftet 23. februar 2005. Selskapet driver med utleie av egen eller leid fast eiendom. Styrets leder er Johan Marcus Kruus.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Nytt styremedlem · Tomas Mikael Fröcklin
- Revisjon av årsregnskap
- Endring av revisor
- Nye vedtekter · Vedtektsdato
- Endring av formål · Formål: Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Lignende bedrifter
Utleie av fast eiendom i Oslo, nærmest i omsetning
- Høybråten Eiendom ASUtleie av fast eiendom · Oslo2,3 mill. kromsetning 2025
- Cemotnor ASUtleie av fast eiendom · Oslo2,3 mill. kromsetning 2024
- Boligsameiet Vossegt 24 og 30Utleie av fast eiendom · Oslo2,3 mill. kromsetning 2025
- Sentergården ASUtleie av fast eiendom · Oslo2,3 mill. kromsetning 2025
- Skofabrikken Moss ASUtleie av fast eiendom · Oslo2,3 mill. kromsetning 2025
- Concept Eiendom ASUtleie av fast eiendom · Oslo2,3 mill. kromsetning 2025
- Tronvikveien 1 ASUtleie av fast eiendom · Oslo2,3 mill. kromsetning 2025
- AS Ilagaten 2Utleie av fast eiendom · Oslo2,3 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 2 274 | 2 386 | 2 123 | 2 378 | 2 246 | 2 190 | |
| 1 325 | 1 652 | 1 327 | 1 707 | 1 843 | 1 590 | |
| EBITDA | 2 026 | 2 162 | 1 909 | |||
| Resultat før skatt | 1 364 | 1 689 | 1 367 | 1 724 | 1 845 | 1 587 |
| 1 064 | 1 317 | 1 066 | 1 345 | 1 439 | 1 238 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |
| Balanse | ||||||
| 4 855 | 5 323 | 5 476 | 5 667 | 5 623 | 5 832 | |
| 3 155 | 3 282 | 3 401 | 3 431 | 3 613 | 3 553 | |
| 1 700 | 2 042 | 2 075 | 2 236 | 2 010 | 2 279 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 58,3 % | 69,2 % | 62,5 % | 71,8 % | 82,1 % | 72,6 % |
| Egenkapitalandel | 65 % | 61,7 % | 62,1 % | 60,5 % | 64,3 % | 60,9 % |
| Likviditetsgrad 1 | 0,41 | 0,37 | 0,3 | 0,12 | 0,18 | 0,14 |
| Totalkapitalrentabilitet | 26,8 % | 31,3 % | 24,5 % | 30,5 % | 32,3 % | 26,2 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler4,9 mill. kr
Anleggsmidler85 %4,2 mill. kr
Omløpsmidler15 %704 811 kr
Egenkapital og gjeld4,9 mill. kr
Innskutt egenkapital9 %425 000 kr
Opptjent egenkapital56 %2,7 mill. kr
Kortsiktig gjeld35 %1,7 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 2 274 | 2 386 |
| Sum driftskostnader | 948 | 734 |
| Driftsresultat | 1 325 | 1 652 |
| Finansinntekter | 39 | 38 |
| Finanskostnader | 0 | 1 |
| Netto finans | 39 | 37 |
| Resultat før skatt | 1 364 | 1 689 |
| Årsresultat | 1 064 | 1 317 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Forretningsfører | Malling & Co Forvaltning AS | ||
| Styret | |||
| Styrets leder | Johan Marcus Kruus | 1975 | |
| Styremedlem | Tomas Mikael Fröcklin | 1982 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Malling & Co Forvaltning AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Roald Holding AS | 4 250 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetLaatasveien Drift AS987 936 118
- Forretningsadresse
- c/o Malling & Co Forvaltning AS, Dronning Mauds gate 15, 0250 Oslo
Underenheter1
- Sted
- Oslo
Historikk
47 hendelser siden 2005
- 2026
Revisjon av årsregnskapNy
Hele kunngjøringen
Endring av revisorNy
Hele kunngjøringen
Endring av formål
Formål: Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Hele kunngjøringen
Endring av forretningsadresse
Rosenholmveien 15, 1252 Oslo → c/o Malling & Co Forvaltning AS Dronning Mauds gate 15, 0250 Oslo
Hele kunngjøringen
Endring av signatur
Signatur: Styrets leder alene eller to styremedlemmer i fellesskap.
Hele kunngjøringen
- 2025