Gipling Caravan og Fritid AS
Framverranvegen 819, 7690 Mosvik
Gipling Caravan og Fritid AS er et aksjeselskap i Mosvik i Inderøy, stiftet 1. desember 2004. Selskapet driver med drift av campingplasser. Daglig leder er Terje Gipling, og styrets leder er Terje Gipling.
Fakta om Gipling Caravan og Fritid AS
- Daglig leder
- Terje Gipling (f. 1961)
- Styreleder
- Terje Gipling (f. 1961)
- Stiftet
- Kommune
- Inderøy
- Største eiere (2025)
- Terje Gipling100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning811 434 kr−1,8 % mot 2024
Driftsresultat53 330 kr+316 % mot 2024
Årsresultat46 311 kr+359 % mot 2024
Egenkapital714 162 kr+6,9 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 811 | 826 |
| Driftsresultat | 53 | −25 |
| Resultat før skatt | 59 | −23 |
| Årsresultat | 46 | −18 |
| Sum eiendeler | 843 | 795 |
| Egenkapital | 714 | 668 |
| Gjeld | 129 | 127 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2022
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Campingplass og annen virksomhet som naturlig står i forbindelse med dette, herunder deltakelse i andre selskap.
- Juridisk navn
- GIPLING CARAVAN OG FRITID AS
- Org.nr.
- 987 658 169
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 01.12.2004
- Registrert
- 11.01.2005
- Bransje
- Drift av campingplasser 55.300
- Daglig leder
- Terje Gipling (f. 1961)
- Aksjekapital
- 102 000 kr
- Forretningsadresse
- Framverranvegen 819, 7690 MosvikÅpne i kart
- Kommune
- Inderøy
- Status
- Aktiv
Registrert i
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 811 | 826 | 796 | 746 | 707 | 717 | 657 | 672 | 678 | 632 |
| Driftsresultat | 53 | −25 | 28 | −14 | −30 | 74 | 84 | 112 | 126 | 259 |
| EBITDA | 56 | 42 | 164 | 174 | 202 | 216 | 342 | |||
| Resultat før skatt | 59 | −23 | 27 | −15 | −25 | 68 | 80 | 98 | 114 | 234 |
| Årsresultat | 46 | −18 | 21 | −12 | −19 | 53 | 62 | 73 | 84 | 174 |
| Sum eiendeler | 843 | 795 | 838 | 785 | 783 | 845 | 762 | 1 118 | 1 165 | 1 401 |
| Egenkapital | 714 | 668 | 686 | 664 | 676 | 696 | 642 | 580 | 507 | 423 |
| Gjeld | 129 | 127 | 152 | 121 | 107 | 150 | 119 | 538 | 658 | 978 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler842 958 kr
Anleggsmidler32 %268 123 kr
Omløpsmidler68 %574 835 kr
Egenkapital og gjeld842 958 kr
Innskutt egenkapital12 %102 000 kr
Opptjent egenkapital73 %612 162 kr
Kortsiktig gjeld15 %128 796 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 811 | 826 |
| Sum driftskostnader | 758 | 851 |
| Lønnskostnader | 89 | 59 |
| Driftsresultat | 53 | −25 |
| Finansinntekter | 7 | 2 |
| Finanskostnader | 1 | 1 |
| Netto finans | 6 | 2 |
| Resultat før skatt | 59 | −23 |
| Årsresultat | 46 | −18 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,6 % | −3 % | 3,5 % |
| Egenkapitalandel | 84,7 % | 84 % | 81,8 % |
| Likviditetsgrad 1 | 4,46 | 3,84 | 3,1 |
| Totalkapitalrentabilitet | 7,3 % | −2,7 % | 3,1 % |
Roller
Nå · 3
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Terje Gipling | 1961 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Terje Gipling | 1961 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Regnskapsfører | Sparebank 1 Regnskapshuset SMN AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Terje Gipling (født 1961) | 102 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetGipling Caravan og Fritid AS987 658 169
- Forretningsadresse
- Framverranvegen 819, 7690 Mosvik
Underenheter1
- Sted
- Steinkjer
Støtte og tilskudd
9 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 184,21 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 184,21 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 184,21 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 443,83 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 184,21 kr |
Historikk
35 hendelser siden 2004
- 2026
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
- 2019
- 2018
Endring av forretningsadresse
Kommune 1756 inderøy → 5053 inderøy
Hele kunngjøringen
- 2017
Lignende bedrifter
Camping, hytter og ferieleiligheter i Inderøy, nærmest i omsetning