Stenumgård Bygg AS
Tromsnesvegen 37, 2634 Fåvang
Stenumgård Bygg AS er et aksjeselskap i Fåvang i Ringebu, stiftet 7. juli 2004. Selskapet driver med oppføring av bygninger. Styrets leder er Trond Stenumgård. Status: konkurs.
Fakta om Stenumgård Bygg AS
- Styreleder
- Trond Stenumgård (f. 1967)
- Stiftet
- Bransje
- Byggentreprenører i Ringebu
- Kommune
- Ringebu
- Største eiere (2025)
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning69 mill. kr−37 % mot 2023
Driftsresultat5,1 mill. kr+138 % mot 2023
Årsresultat2,9 mill. kr+126 % mot 2023
Egenkapital6,6 mill. kr+79,8 % mot 2023
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 68 904 | 109 320 |
| Driftsresultat | 5 084 | −13 492 |
| Resultat før skatt | 3 765 | −14 466 |
| Årsresultat | 2 936 | −11 295 |
| Sum eiendeler | 43 681 | 37 902 |
| Egenkapital | 6 617 | 3 681 |
| Gjeld | 37 064 | 34 221 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2024
Hva som har skjedd
- Konkursåpning
- Færre ansatte · 40 → 27
- Godkjente årsregnskap
- Godkjente årsregnskap
Konsernstruktur
Morselskap for 1 datterselskap.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 37 % i 2024
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Bygging av hus og hytter, nybygg, tilbygg, restaurering og grunnarbeider både som tolalentreprenør og underentreprenør.
- Juridisk navn
- STENUMGÅRD BYGG AS
- Org.nr.
- 987 063 378
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 07.07.2004
- Registrert
- 22.07.2004
- Bransje
- Oppføring av bygninger 41.000
- Aksjekapital
- 100 000 kr
- Forretningsadresse
- Tromsnesvegen 37, 2634 FåvangÅpne i kart
- Kommune
- Ringebu
- Status
- Konkurs
Registrert i
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 68 904 | 109 320 | 160 562 | 103 275 | 96 339 | 56 637 | 46 627 | 42 733 | 27 219 | 18 419 |
| Driftsresultat | 5 084 | −13 492 | 9 428 | 1 974 | 3 022 | 1 120 | 1 566 | 197 | 1 225 | 2 019 |
| EBITDA | 2 557 | 3 641 | 1 691 | 2 184 | 769 | 1 677 | 2 218 | |||
| Resultat før skatt | 3 765 | −14 466 | 8 499 | 1 770 | 3 894 | 827 | 1 172 | 70 | 1 036 | 1 964 |
| Årsresultat | 2 936 | −11 295 | 6 629 | 1 528 | 3 034 | 645 | 909 | 74 | 798 | 1 455 |
| Sum eiendeler | 43 681 | 37 902 | 63 643 | 57 390 | 51 743 | 25 287 | 30 076 | 12 257 | 13 016 | 10 933 |
| Egenkapital | 6 617 | 3 681 | 14 976 | 9 147 | 7 618 | 4 584 | 3 939 | 3 030 | 2 956 | 2 158 |
| Gjeld | 37 064 | 34 221 | 48 668 | 48 243 | 44 124 | 20 702 | 26 137 | 9 227 | 10 060 | 8 776 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2024
Balanse 2024
Eiendeler44 mill. kr
Anleggsmidler14 %6,2 mill. kr
Omløpsmidler86 %37 mill. kr
Egenkapital og gjeld44 mill. kr
Innskutt egenkapital0 %100 000 kr
Opptjent egenkapital15 %6,5 mill. kr
Langsiktig gjeld26 %11 mill. kr
Kortsiktig gjeld59 %26 mill. kr
Resultatdetaljer 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 68 904 | 109 320 |
| Sum driftskostnader | 63 820 | 122 812 |
| Lønnskostnader | 21 475 | 23 793 |
| Driftsresultat | 5 084 | −13 492 |
| Finansinntekter | 12 | 13 |
| Finanskostnader | 1 330 | 987 |
| Netto finans | −1 319 | −974 |
| Resultat før skatt | 3 765 | −14 466 |
| Årsresultat | 2 936 | −11 295 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,4 % | −12,3 % | 5,9 % |
| Egenkapitalandel | 15,2 % | 9,7 % | 23,5 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,46 | 1,31 | 1,72 |
| Totalkapitalrentabilitet | 12,5 % | −26,6 % | 15,6 % |
Roller
Nå · 5 · Tidligere · 1
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Trond Stenumgård | 1967 |
| Styremedlem | Malin Stenumgård | 1991 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Valentor Revisjon AS | |
| Regnskapsfører | Fron Regnskapskontor SA |
Andre roller
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Bostyrer | Adv. Hans Mikkel Herberg |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Kontaktperson | Trond Stenumgård | 1967 | til 09.03.2026 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Trond Stenumgård (født 1967) | 51 | |
| Trond Stenumgård Holding AS | 49 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetStenumgård Bygg AS987 063 378
- Forretningsadresse
- Tromsnesvegen 37, 2634 Fåvang
Underenheter1
- Sted
- Fåvang
Støtte og tilskudd
5 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 22 474,18 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 42 964,65 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 33 566,91 kr |
| 2020 | IN Innlandet | Distriktsutviklingstilskudd, Bedriftsutviklingstilskudd | Tilskudd | 250 000 kr |
| 2020 | IN Innlandet | Risikolån og garantier, Landsdekkende risikolån | Lån | 10 mill. kr |
Historikk
50 hendelser siden 2004
- 2026
Konkursåpning
Færre ansatte
40 → 27
- 2025
Godkjente årsregnskap
- 2024
Godkjente årsregnskap
Endring av styre
Endring av styre
- 2023
Godkjente årsregnskap
- 2022
Godkjente årsregnskap
- 2021
Godkjente årsregnskap
Endring av styre
- 2020
Godkjente årsregnskap
Endring av forretningsadresse
- 2019
Godkjente årsregnskap
- 2018
Endring av revisor
Godkjente årsregnskap
Lignende bedrifter
Byggentreprenører i Ringebu, nærmest i omsetning
Blåne AS60 mill. kromsetning 202520ansatteASBorgedal Bygg AS53 mill. kromsetning 202535ansatteASBorgedal Byggservice AS8,4 mill. kromsetning 20257ansatteASLundbakken Bygg AS8,2 mill. kromsetning 20256ansatteASFåvang Bygg AS7,1 mill. kromsetning 2025ASTradisjonsbygg Entreprenør AS4,9 mill. kromsetning 20255ansatteASByggmester John Klævahaugen AS3,2 mill. kromsetning 2025ASVenabygg AS3,2 mill. kromsetning 2025AS
Byggentreprenører i RingebuAlle selskaper i Ringebu