Alto Invest AS
Kontinentalvegen 2, 4056 TanangerDel av Alto Holding AS
Alto Invest AS er et aksjeselskap i Tananger i Sola, stiftet 21. april 2004. Selskapet driver med utleie av egen eller leid fast eiendom. Styrets leder er Tom Henning Slethei.
Fakta om Alto Invest AS
- Styreleder
- Tom Henning Slethei (f. 1974)
- Stiftet
- Kommune
- Sola
- Største eiere (2025)
- Alto Holding AS100 %
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning753 750 kr+5,6 % mot 2024
Driftsresultat424 630 kr−10,2 % mot 2024
Årsresultat6 mill. kr+2 007 % mot 2024
Egenkapital13 mill. kr+90,1 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 754 | 714 |
| Driftsresultat | 425 | 473 |
| Resultat før skatt | 7 685 | 369 |
| Årsresultat | 5 992 | 284 |
| Sum eiendeler | 193 771 | 11 830 |
| Egenkapital | 12 639 | 6 647 |
| Gjeld | 181 131 | 5 183 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Meldepliktig avtale
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
Konsernstruktur
Del av et konsern: Alto Holding AS eier 100 %. Morselskap for 5 datterselskaper.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg, utleie og drift av fast eiendom samt hva dermed står i forbindelse, samt kjøp og salg av aksjer, obligasjoner og andre finansielle instrumenter.
- Juridisk navn
- ALTO INVEST AS
- Org.nr.
- 986 841 601
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 21.04.2004
- Registrert
- 06.05.2004
- Bransje
- Utleie av egen eller leid fast eiendom 68.200
- Aksjekapital
- 100 000 kr
- Forretningsadresse
- Kontinentalvegen 2, 4056 TanangerÅpne i kart
- Kommune
- Sola
- Status
- Aktiv
Registrert i
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 754 | 714 | 679 | 611 | 3 241 | 768 | 762 | 834 | 868 | 918 |
| Driftsresultat | 425 | 473 | 495 | 414 | 3 093 | 538 | −388 | 634 | 615 | 651 |
| EBITDA | 615 | 651 | ||||||||
| Resultat før skatt | 7 685 | 369 | 423 | 482 | 3 110 | 543 | −402 | 641 | 639 | 735 |
| Årsresultat | 5 992 | 284 | 326 | 375 | 2 454 | 417 | −448 | 497 | 490 | 556 |
| Sum eiendeler | 193 771 | 11 830 | 11 791 | 12 069 | 14 832 | 14 513 | 14 916 | 16 376 | 16 824 | 17 304 |
| Egenkapital | 12 639 | 6 647 | 6 363 | 6 037 | 6 043 | 5 916 | 5 944 | 6 837 | 6 903 | 6 985 |
| Gjeld | 181 131 | 5 183 | 5 428 | 6 032 | 8 789 | 8 597 | 8 971 | 9 539 | 9 921 | 10 319 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler194 mill. kr
Anleggsmidler32 %61 mill. kr
Omløpsmidler68 %133 mill. kr
Egenkapital og gjeld194 mill. kr
Innskutt egenkapital0 %100 000 kr
Opptjent egenkapital6 %13 mill. kr
Langsiktig gjeld81 %157 mill. kr
Kortsiktig gjeld13 %25 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 754 | 714 |
| Sum driftskostnader | 329 | 241 |
| Driftsresultat | 425 | 473 |
| Finansinntekter | 13 080 | 195 |
| Finanskostnader | 5 820 | 299 |
| Netto finans | 7 260 | −104 |
| Resultat før skatt | 7 685 | 369 |
| Årsresultat | 5 992 | 284 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 56,3 % | 66,2 % | 72,9 % |
| Egenkapitalandel | 6,5 % | 56,2 % | 54 % |
| Likviditetsgrad 1 | 5,39 | 35,15 | 33,22 |
| Totalkapitalrentabilitet | 13,1 % | 5,7 % | 5,8 % |
Roller
Nå · 4 · Tidligere · 1
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Tom Henning Slethei | 1974 |
| Varamedlem | Elisabeth Ellingsen Slethei | 1977 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Crowe Stavanger Revisjon AS | |
| Regnskapsfører | Hav Regnskap Stavanger AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Kontaktperson | Tom Henning Slethei | 1974 | til 09.03.2026 |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Alto Holding AS | 100 000 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Konsernstruktur
- Alto Holding AS
- 100 %Alto Invest AS
- 100 %Tananger Senter AS
- 100 %Risavika Handelseiendom AS
- 100 %Hestholmen AS
- 100 %Solakrossen 13 AS
- 100 %Myklebust Butikkeiendom AS
- 100 %Alto Invest AS
Enheter
HovedenhetAlto Invest AS986 841 601
- Forretningsadresse
- Kontinentalvegen 2, 4056 Tananger
Underenheter1
- Sted
- Tananger
Historikk
34 hendelser siden 2004
- 2026
- 2025
Meldepliktig avtale
Hele kunngjøringen
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
- 2019
Endring av forretningsadresse
Ura 16 → Kontinentalvegen 2, Tananger
Hele kunngjøringen
- 2018
- 2017
- 2016
Endring av formål
Formål: Kjøp, salg, utleie og drift av fast eiendom samt hva dermed står i forbindelse, samt kjøp og salg av aksjer, obligasjoner og andre finansielle instrumenter.
Hele kunngjøringen
Lignende bedrifter
Utleie av fast eiendom i Sola, nærmest i omsetning
Kallesten Eiendom AS748 964 kromsetning 2025ASProject Performance Partner AS763 600 kromsetning 2025ASProinvest AS766 228 kromsetning 2025ASTangen 7 Eiendom AS723 000 kromsetning 2025ASEllas Hus AS717 407 kromsetning 2025ASHardangerveien Eiendom AS713 313 kromsetning 2025ASMutual Fun AS700 000 kromsetning 2025ASJacom Eiendom AS695 969 kromsetning 2025AS
Utleie av fast eiendom i SolaAlle selskaper i Sola