Barbro og Rikard Marsteins Utdannings- og Næringsfond Sti
Barbro og Rikard Marsteins Utdannings- og Næringsfond Sti er en stiftelse i Lom, stiftet 29. oktober 2003. Selskapet driver med aktiviteter i fond/legat som støtter veldedige og allmennyttige formål. Styrets leder er Magnus Bø.
Fakta om Barbro og Rikard Marsteins Utdannings- og Næringsfond Sti
Regnskap og nøkkeltall
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Driftsresultat | −125 | −45 |
| Resultat før skatt | 30 | 92 |
| Årsresultat | 30 | 92 |
| Sum eiendeler | 3 998 | 3 988 |
| Egenkapital | 3 998 | 3 968 |
| Gjeld | 0 | 20 |
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjente årsregnskap
- Godkjente årsregnskap
- Godkjente årsregnskap
Offisiell foretaksinformasjon
Å gi støtte til utdanning, etablering og drift av næringsvirksomhet eller andre formål for å støtte opp om personer fra Lom kommune som tar utdanning eller etablerer drift av næringsvirksomhet innenfor fagområder under lov av 20.6.1986 nr. 35.
- Juridisk navn
- BARBRO OG RIKARD MARSTEINS UTDANNINGS- OG NÆRINGSFOND STI
- Org.nr.
- 986 703 470
- Selskapsform
- Stiftelse
- Stiftet
- 29.10.2003
- Registrert
- 17.04.2004
- Bransje
- Aktiviteter i fond/legat som støtter veldedige og allmennyttige formål 94.991
- Grunnkapital
- 2 749 482 kr
- Forretningsadresse
- Lom kommune Støttefunksjonen, 2686 Lom
- Postadresse
- Sognefjellsvegen 6, 2686 Lom
- Kommune
- Lom
- Telefon
- 61 21 73 00
- Nettsted
- lom.kommune.no
- Status
- Aktiv
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | ||||||||
| Driftsresultat | −125 | −45 | −53 | −5 | −5 | −25 | −5 | −8 | −8 | −5 |
| EBITDA | −8 | −5 | ||||||||
| Resultat før skatt | 30 | 92 | 50 | 29 | 23 | 23 | 37 | 159 | 29 | 36 |
| Årsresultat | 30 | 92 | 50 | 29 | 23 | 23 | 37 | 159 | 29 | 36 |
| Sum eiendeler | 3 998 | 3 988 | 3 924 | 3 826 | 3 797 | 3 774 | 3 751 | 3 714 | 3 556 | 3 526 |
| Egenkapital | 3 998 | 3 968 | 3 876 | 3 826 | 3 797 | 3 774 | 3 751 | 3 714 | 3 556 | 3 526 |
| Gjeld | 0 | 20 | 48 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftskostnader | 125 | 45 |
| Driftsresultat | −125 | −45 |
| Finansinntekter | 156 | 137 |
| Netto finans | 156 | 137 |
| Resultat før skatt | 30 | 92 |
| Årsresultat | 30 | 92 |
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Egenkapitalandel | 100 % | 99,5 % | 98,8 % |
| Likviditetsgrad 1 | 201,6 | 81,75 | |
| Totalkapitalrentabilitet | 0,8 % | 2,3 % | 1,3 % |
Roller
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Magnus Bø | 1996 |
| Styremedlem | Kari Britta Øyen | 1949 |
| Styremedlem | Mari Synnøve Sveen Steinehaugen | 1984 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Innlandet Revisjon IKS |
Historikk
- 2026
Nytt årsregnskap
2024 → 2025
- 2025
Godkjente årsregnskap
- 2024
Godkjente årsregnskap
- 2023
Godkjente årsregnskap
- 2022
Godkjente årsregnskap
- 2021
Godkjente årsregnskap
- 2020
Godkjente årsregnskap
- 2019
Godkjente årsregnskap
- 2018
Godkjente årsregnskap
- 2017
Godkjente årsregnskap
- 2016
Godkjente årsregnskap
- 2015
Godkjente årsregnskap
- 2014
Godkjente årsregnskap
- 2013
Godkjente årsregnskap
- 2012
Godkjente årsregnskap