Neve Holding AS
Neve Holding AS er et aksjeselskap i Eiksmarka i Bærum, stiftet 18. desember 2003. Selskapet driver med kjøp og salg av egen fast eiendom. Daglig leder er Even Matre Ellingsen, og styrets leder er Even Matre Ellingsen.
Fakta om Neve Holding AS
- Daglig leder
- Even Matre Ellingsen (f. 1962)
- Styreleder
- Even Matre Ellingsen (f. 1962)
- Stiftet
- Bransje
- Eiendomsutvikling i Bærum
- Kommune
- Bærum
- Største eiere (2024)
Regnskap og nøkkeltall
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 857 | −1 038 |
| Driftsresultat | −1 574 | −1 546 |
| Resultat før skatt | 2 395 | −27 348 |
| Årsresultat | 2 205 | −27 489 |
| Sum eiendeler | 28 085 | 26 575 |
| Egenkapital | 27 398 | 25 193 |
| Gjeld | 687 | 1 382 |
Hva som har skjedd
- Omsetningen økte · −1 037 779 kr → 857 385 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2025
- Endring av revisor · Ny revisor: BHL AS
Konsernstruktur
Morselskap for 1 datterselskap.
Offisiell foretaksinformasjon
Investeringsvirksomhet innen verdipapirer samt hva dermed står i forbindelse, herunder deltagelse i selskaper med samme formål. I tillegg til verdipapirer vil selskapet også drive med investering i fast eiendom.
- Juridisk navn
- NEVE HOLDING AS
- Org.nr.
- 986 402 357
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 18.12.2003
- Registrert
- 19.01.2004
- Bransje
- Kjøp og salg av egen fast eiendom 68.110
- Daglig leder
- Even Matre Ellingsen (f. 1962)
- Aksjekapital
- 202 000 kr
- Forretningsadresse
- Eiksstubben 5, 1359 EiksmarkaÅpne i kart
- Kommune
- Bærum
- Telefon
- 67 14 33 85
- Status
- Aktiv
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 857 | −1 038 | 203 | 1 106 | 166 | 9 084 | 0 | 0 | ||
| Driftsresultat | −1 574 | −1 546 | −226 | −4 862 | −307 | 8 882 | −306 | −98 | −72 | −76 |
| EBITDA | −72 | −76 | ||||||||
| Resultat før skatt | 2 395 | −27 348 | 1 067 | −42 545 | 58 985 | 9 333 | 4 870 | 15 154 | 579 | 317 |
| Årsresultat | 2 205 | −27 489 | 913 | −42 765 | 58 980 | 9 252 | 4 780 | 15 128 | 499 | 229 |
| Sum eiendeler | 28 085 | 26 575 | 62 167 | 63 001 | 106 686 | 59 308 | 55 732 | 50 735 | 29 928 | 29 854 |
| Egenkapital | 27 398 | 25 193 | 53 183 | 57 714 | 100 479 | 46 498 | 44 746 | 39 966 | 29 838 | 29 339 |
| Gjeld | 687 | 1 382 | 8 984 | 5 287 | 6 207 | 12 810 | 10 985 | 10 769 | 90 | 515 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 857 | −1 038 |
| Sum driftskostnader | 2 431 | 508 |
| Driftsresultat | −1 574 | −1 546 |
| Finansinntekter | 1 206 | 1 039 |
| Finanskostnader | −2 763 | 26 841 |
| Netto finans | 3 969 | −25 803 |
| Resultat før skatt | 2 395 | −27 348 |
| Årsresultat | 2 205 | −27 489 |
Nøkkeltall
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −183,6 % | 148,9 % | −111,1 % |
| Egenkapitalandel | 97,6 % | 94,8 % | 85,6 % |
| Likviditetsgrad 1 | 31,28 | 11,39 | 4,69 |
| Totalkapitalrentabilitet | −1,4 % | −1,1 % | 2,3 % |
Roller
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Even Matre Ellingsen | 1962 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Even Matre Ellingsen | 1962 |
| Varamedlem | Siri Aspelund | 1964 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | BHL AS | |
| Regnskapsfører | Statement AS |
Tidligere roller
| Rolle | Navn | Født | Periode |
|---|---|---|---|
| Revisor | Org.nr. 992 768 061 | til 08.07.2025 |
Aksjonærer
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Even Matre Ellingsen (født 1962) | 998 | |
| Even Matre Ellingsen (født 1962) | 10 | |
| Even Matre Ellingsen (født 1962) | 2 |
Endringer 2023–2024
| Aksjonær | Endring | Aksjer |
|---|---|---|
| Even Matre Ellingsen | Økte | 1 000 → 1 010 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2024Organisasjon
Historikk
- 2026
Omsetningen økte
−1 037 779 kr → 857 385 kr
- 2025
- 2024
Endring av formål
Formål: Investeringsvirksomhet innen verdipapirer samt hva dermed står i forbindelse, herunder deltagelse i selskaper med samme formål. I tillegg til verdipapirer vil selskapet også drive med investering i fast eiendom.
Hele kunngjøringen
Endring av forretningsadresse
Kommune 3024 Bærum → 3201 Bærum
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020