Yttersøveien 12 AS
Aktiv- Org.nr.985 733 953
- Aksjeselskap
- Eiendomsforvaltning
- Larvik
- Registrert i MVA-registeret
Yttersøveien 12 AS er et aksjeselskap i Larvik, stiftet 22. mai 2003. Selskapet driver med eiendomsforvaltning på oppdrag. Styrets leder er Pål Gunnar Mangelrød Johansson.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2025
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2023
- Endring av forretningsadresse · Kommune 3805 Larvik → 3909 Larvik
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2022
Verdt å merke seg
- Omsetningen falt 24,4 % i 2025
Lignende bedrifter
Eiendomsforvaltning i Larvik, nærmest i omsetning
- Geir Arne Komma ASEiendomsforvaltning · Kvelde, Larvik697 845 kromsetning 2025
- Møllegata 10-12 ASEiendomsforvaltning · Larvik630 841 kromsetning 2025
- Eriksen Eiendom Service ASEiendomsforvaltning · Stavern, Larvik609 070 kromsetning 2025
- Bach Skuggedal ASEiendomsforvaltning · Larvik608 211 kromsetning 2025
- Bytakst ASEiendomsforvaltning · Tjodalyng, Larvik762 599 kromsetning 2025
- CDF ASEiendomsforvaltning · Nevlunghavn, Larvik569 303 kromsetning 2025
- M2 Invest ASEiendomsforvaltning · Larvik539 475 kromsetning 2025
- Sigurdsgate 7 ASEiendomsforvaltning · Larvik829 107 kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 674 | 892 | 847 | 750 | 795 | 741 | |
| 395 | 450 | 644 | 512 | 563 | 499 | |
| EBITDA | 645 | 696 | 632 | |||
| Resultat før skatt | 85 | 137 | 358 | 328 | 426 | 334 |
| 67 | 107 | 279 | 256 | 333 | 260 | |
| 0 | 0 | 0 | 0 | |||
| Balanse | ||||||
| 8 072 | 6 751 | 6 503 | 6 280 | 6 170 | 5 915 | |
| 1 717 | 1 651 | 1 544 | 1 264 | 1 130 | 837 | |
| 6 355 | 5 100 | 4 960 | 5 016 | 5 040 | 5 077 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 58,5 % | 50,5 % | 76 % | 68,3 % | 70,8 % | 67,3 % |
| Egenkapitalandel | 21,3 % | 24,5 % | 23,7 % | 20,1 % | 18,3 % | 14,2 % |
| Likviditetsgrad 1 | 4,18 | 0,65 | 0,8 | 1,14 | 9,92 | 4,88 |
| Totalkapitalrentabilitet | 5,3 % | 6,8 % | 10,1 % | 8,2 % | 9,3 % | 8,9 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler8,1 mill. kr
Anleggsmidler85 %6,9 mill. kr
Omløpsmidler15 %1,2 mill. kr
Egenkapital og gjeld8,1 mill. kr
Innskutt egenkapital1 %100 000 kr
Opptjent egenkapital20 %1,6 mill. kr
Langsiktig gjeld75 %6,1 mill. kr
Kortsiktig gjeld4 %283 515 kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 674 | 892 |
| Sum driftskostnader | 280 | 441 |
| Driftsresultat | 395 | 450 |
| Finansinntekter | 1 | 0 |
| Finanskostnader | 310 | 313 |
| Netto finans | −309 | −313 |
| Resultat før skatt | 85 | 137 |
| Årsresultat | 67 | 107 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Styret | |||
| Styrets leder | Pål Gunnar Mangelrød Johansson | 1975 | |
| Varamedlem | Anette Kristine Tørrissen | 1989 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Regnskapsfører | Revisjonsfirmaet Schumacher & Hammer AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Pål Gunnar Mangelrød Johansson (født 1975) | 100 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetYttersøveien 12 AS985 733 953
- Forretningsadresse
- c/o Pål Gunnar M Johansson, Sleipneveien 70, 3274 Larvik
Underenheter1
- Sted
- Larvik
Historikk
35 hendelser siden 2003
- 2026
- 2025
- 2024
Endring av forretningsadresse
Kommune 3805 Larvik → 3909 Larvik
Hele kunngjøringen
- 2023
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0712 Larvik → 3805 Larvik
Hele kunngjøringen
- 2019