Fuglesangs Tech AS
Aktiv- Org.nr.985 081 220
- Aksjeselskap
- Agentur- og engroshandel
- Oslo
- Registrert i MVA-registeret
- fuglesangs.net
- Del av G R Fuglesangs Sønner AS
Fuglesangs Tech AS er et aksjeselskap i Oslo, stiftet 20. august 2002. Selskapet driver med agenturhandel med brensel, drivstoff, malm, metaller og industrikjemikalier. Daglig leder er Hans Peter Fuglesang, og styrets leder er Hans Peter Fuglesang.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Omsetningen økte · 773 940 kr → 13 028 545 kr
- Endring av revisor · Ny revisor: Insignis AS
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Endring av revisor · Ny revisor: HKW Norge Momentum AS
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
Lignende bedrifter
Agentur- og engroshandel i Oslo, nærmest i omsetning
- Marabu Scandinavia, Filial i Norge NUFAgentur- og engroshandel · Oslo13 mill. kromsetning 2025
- Nord-Lock ASAgentur- og engroshandel · Oslo13 mill. kromsetning 2025
- Lavendel Hygiene ASAgentur- og engroshandel · Oslo13 mill. kromsetning 2025
- Kamic No ASAgentur- og engroshandel · Oslo13 mill. kromsetning 2025
- DMT Solutions Norway ASAgentur- og engroshandel · Oslo13 mill. kromsetning 2025
- Innovanor ASAgentur- og engroshandel · Oslo13 mill. kromsetning 2025
- CBR Fashion Norway ASAgentur- og engroshandel · Oslo13 mill. kromsetning 2025
- Ews & Co ASAgentur- og engroshandel · Oslo13 mill. kromsetning 2025
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 13 029 | 774 | 827 | 472 | 608 | 5 641 | |
| 93 | 604 | 763 | 437 | 470 | 4 675 | |
| EBITDA | 470 | 4 730 | ||||
| Resultat før skatt | 24 | 702 | 942 | 501 | 479 | 4 650 |
| 19 | 544 | 735 | 391 | 374 | 4 303 | |
| 1 | 0 | 0 | 0 | |||
| Balanse | ||||||
| 6 827 | 3 833 | 6 550 | 5 608 | 5 150 | 9 091 | |
| 3 059 | 3 041 | 2 497 | 5 045 | 4 654 | 4 281 | |
| 3 768 | 793 | 4 054 | 563 | 496 | 4 810 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 0,7 % | 78,1 % | 92,2 % | 92,6 % | 77,3 % | 82,9 % |
| Egenkapitalandel | 44,8 % | 79,3 % | 38,1 % | 90 % | 90,4 % | 47,1 % |
| Likviditetsgrad 1 | 3,38 | 12,53 | 1,9 | 119,77 | 2,04 | |
| Totalkapitalrentabilitet | 2,6 % | 13,5 % | 15,8 % | 9,5 % | 7,3 % | 54,5 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler6,8 mill. kr
Anleggsmidler8 %516 709 kr
Omløpsmidler92 %6,3 mill. kr
Egenkapital og gjeld6,8 mill. kr
Innskutt egenkapital37 %2,5 mill. kr
Opptjent egenkapital8 %562 484 kr
Langsiktig gjeld28 %1,9 mill. kr
Kortsiktig gjeld27 %1,9 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 13 029 | 774 |
| Sum driftskostnader | 12 936 | 170 |
| Lønnskostnader | 2 542 | 71 |
| Driftsresultat | 93 | 604 |
| Finansinntekter | 44 | 98 |
| Finanskostnader | 113 | |
| Netto finans | −69 | 98 |
| Resultat før skatt | 24 | 702 |
| Årsresultat | 19 | 544 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Hans Peter Fuglesang | 1944 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Hans Peter Fuglesang | 1944 | |
| Styremedlem | Alexander Løvdahl Fuglesang | 1976 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Insignis AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| G R Fuglesangs Sønner AS | 1 000 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Konsernstruktur
- G R Fuglesangs Sønner AS
- 100 %Fuglesangs Tech AS
Enheter
HovedenhetFuglesangs Tech AS985 081 220
- Forretningsadresse
- Caspar Storms vei 21, 0664 Oslo
Underenheter1
- Sted
- Oslo
Historikk
55 hendelser siden 2002
- 2026
Omsetningen økte
773 940 kr → 13 028 545 kr
- 2025
- 2024
Endring av styre
Styret: leder Hans Peter Fuglesang, 1 medlem
Hele kunngjøringen
Endring av styre
Styret: leder Hans Peter Fuglesang, 2 medlemmer
Hele kunngjøringen