Alvdal Blikkenslagerverksted AS
Sølndalsveien 22, 2560 AlvdalDel av Energima Fjellregionen AS
Alvdal Blikkenslagerverksted AS er et aksjeselskap i Alvdal, stiftet 22. oktober 2002. Selskapet driver med takarbeid. Daglig leder er Ivar Oddlien, og styrets leder er Lars Ivar Gjærum.
Fakta om Alvdal Blikkenslagerverksted AS
- Daglig leder
- Ivar Oddlien (f. 1969)
- Styreleder
- Lars Ivar Gjærum (f. 1972)
- Stiftet
- Kommune
- Alvdal
- Største eiere (2025)
Regnskap og nøkkeltall
Omsetning7,9 mill. kr−3,2 % mot 2024
Driftsresultat444 524 kr−67,5 % mot 2024
Årsresultat347 863 kr−67,4 % mot 2024
Egenkapital1,1 mill. kr+44,2 % mot 2024
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 7 886 | 8 148 |
| Driftsresultat | 445 | 1 367 |
| Resultat før skatt | 447 | 1 369 |
| Årsresultat | 348 | 1 066 |
| Sum eiendeler | 2 978 | 3 143 |
| Egenkapital | 1 136 | 788 |
| Gjeld | 1 842 | 2 355 |
Regnskapsregisteret, årsregnskap 2025
Hva som har skjedd
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Færre ansatte · 5 → 1
- Godkjent årsregnskap · Årsregnskap for 2024
- Endring av revisor · Ny revisor: Bdo AS
Konsernstruktur
Del av et konsern: Energima Fjellregionen AS eier 80 %.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025
Offisiell foretaksinformasjon
Vedtektsfestet formål
Blikkenslagervirksomhet og virksomhet i tilknytning til dette.
- Juridisk navn
- ALVDAL BLIKKENSLAGERVERKSTED AS
- Org.nr.
- 985 076 898
- Selskapsform
- Aksjeselskap
- Stiftet
- 22.10.2002
- Registrert
- 28.11.2002
- Bransje
- Takarbeid 43.410
- Daglig leder
- Ivar Oddlien (f. 1969)
- Aksjekapital
- 400 000 kr
- Forretningsadresse
- Sølndalsveien 22, 2560 AlvdalÅpne i kart
- Kommune
- Alvdal
- Telefon
- 62 48 76 05
- Status
- Aktiv
Registrert i
- MVA-registeret
Regnskap
Alle år
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 7 886 | 8 148 | 7 996 | 8 700 | 5 569 | 5 238 | 4 257 | 4 664 | 4 187 | 3 784 |
| Driftsresultat | 445 | 1 367 | 1 187 | 1 718 | 283 | 254 | 462 | 528 | 240 | 607 |
| EBITDA | 1 771 | 353 | 311 | 518 | 580 | 286 | 642 | |||
| Resultat før skatt | 447 | 1 369 | 1 184 | 1 716 | 280 | 261 | 462 | 529 | 234 | 597 |
| Årsresultat | 348 | 1 066 | 921 | 1 339 | 218 | 203 | 360 | 406 | 177 | 446 |
| Sum eiendeler | 2 978 | 3 143 | 2 797 | 4 138 | 2 797 | 2 190 | 2 019 | 2 150 | 1 885 | 1 884 |
| Egenkapital | 1 136 | 788 | 421 | 400 | 1 203 | 1 386 | 1 183 | 823 | 817 | 841 |
| Gjeld | 1 842 | 2 355 | 2 375 | 3 738 | 1 593 | 804 | 836 | 1 327 | 1 067 | 1 043 |
Balanse over tid
Årsregnskap 2025
Balanse 2025
Eiendeler3 mill. kr
Anleggsmidler4 %108 971 kr
Omløpsmidler96 %2,9 mill. kr
Egenkapital og gjeld3 mill. kr
Innskutt egenkapital13 %400 000 kr
Opptjent egenkapital25 %735 626 kr
Kortsiktig gjeld62 %1,8 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 7 886 | 8 148 |
| Sum driftskostnader | 7 441 | 6 781 |
| Lønnskostnader | 3 321 | 3 096 |
| Driftsresultat | 445 | 1 367 |
| Finansinntekter | 4 | 5 |
| Finanskostnader | 2 | 3 |
| Netto finans | 3 | 2 |
| Resultat før skatt | 447 | 1 369 |
| Årsresultat | 348 | 1 066 |
Nøkkeltall
beregnet
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,6 % | 16,8 % | 14,8 % |
| Egenkapitalandel | 38,1 % | 25,1 % | 15,1 % |
| Likviditetsgrad 1 | 1,56 | 1,27 | 1,09 |
| Totalkapitalrentabilitet | 14,7 % | 46,2 % | 34,3 % |
Roller
Nå · 9
Ledelse
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ivar Oddlien | 1969 |
Styret
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Lars Ivar Gjærum | 1972 |
| Styremedlem | Ivar Oddlien | 1969 |
| Styremedlem | Morten Hveding Juel | 1968 |
| Styremedlem | Øystein Ødegård Gjelten | 1986 |
| Styremedlem | Thomas Bredesen | 1988 |
| Styremedlem | Dag Inge Østgård | 1971 |
Revisor og regnskapsfører
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Revisor | Bdo AS | |
| Regnskapsfører | Censea Regnskap AS |
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Energima Fjellregionen AS | 320 | |
| Ivar Oddlien (født 1969) | 80 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Konsernstruktur
- Energima Fjellregionen AS
- 80 %Alvdal Blikkenslagerverksted AS
Enheter
HovedenhetAlvdal Blikkenslagerverksted AS985 076 898
- Forretningsadresse
- Sølndalsveien 22, 2560 Alvdal
Underenheter1
- Sted
- Alvdal
Støtte og tilskudd
9 tildelinger
| År | Giver | Formål | Ordning | Beløp |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 12 815,89 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 8 292,69 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 13 861,46 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 27 911,09 kr |
| 2026 | SKATTEETATEN | Regionalstøtte | Skatte- eller avgiftsfritak | 8 879,56 kr |
Historikk
35 hendelser siden 2002
- 2026
Færre ansatte
5 → 1
- 2025
- 2024
- 2023
Endring av styre
Styret: leder Lars Ivar Gjærum, 5 medlemmer
Hele kunngjøringen
- 2022
- 2021
- 2020
Endring av forretningsadresse
Kommune 0438 Alvdal → 3428 Alvdal
Hele kunngjøringen
- 2019
- 2018