Målar Olav AS
Aktiv- Org.nr.985 015 848
- Aksjeselskap
- Malere og glassmestere
- Ørsta
- Registrert i MVA-registeret
- Registrert i Foretaksregisteret
- 10 ansatte
- Del av Veiberg Holding AS
Målar Olav AS er et aksjeselskap i Ørsta, stiftet 10. juni 2002. Selskapet driver med maler- og glassarbeid og har 10 ansatte. Daglig leder er Petter Myklebust, og styrets leder er Petter Myklebust.
Nøkkeltall 2025
Omsetning 2016–2025
Siste hendelser
- Endring av signatur · Signatur: Styrets leder alene.
- Omsetningen økte · 9 448 557 kr → 10 545 965 kr
- Nytt årsregnskap · 2024 → 2025
- Flere ansatte · 7 → 8
- Omsetningen falt · 11 196 859 kr → 9 448 557 kr
Omsetning 2016–2025
Resultat og balanse
Beløp i 1 000 kr| Regnskapslinje | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultat | ||||||
| 10 546 | 9 449 | 11 197 | 9 330 | 7 036 | 9 458 | |
| 1 009 | 826 | 1 465 | 1 218 | 64 | 431 | |
| EBITDA | 1 279 | 102 | 448 | |||
| Resultat før skatt | 1 441 | 1 535 | 1 543 | 3 528 | 14 | 396 |
| 978 | 1 342 | 1 202 | 3 318 | 14 | 396 | |
| Balanse | ||||||
| 9 770 | 7 890 | 9 392 | 7 440 | 8 026 | 8 693 | |
| 6 874 | 5 896 | 4 553 | 5 951 | 2 633 | 2 619 | |
| 2 896 | 1 994 | 4 838 | 1 488 | 5 393 | 6 075 | |
| Nøkkeltall (beregnet) | ||||||
| Driftsmargin | 9,6 % | 8,7 % | 13,1 % | 13,1 % | 0,9 % | 4,6 % |
| Egenkapitalandel | 70,4 % | 74,7 % | 48,5 % | 80 % | 32,8 % | 30,1 % |
| Likviditetsgrad 1 | 2,7 | 3,4 | 1,75 | 4,44 | 1,39 | 1,4 |
| Totalkapitalrentabilitet | 16,5 % | 17,9 % | 18,5 % | 45,9 % | 0,8 % | 5,5 % |
Nøkkeltallene er regnet ut av oss fra tallene i årsregnskapet.
Detaljer for ett år
Balanse 2025
Eiendeler9,8 mill. kr
Anleggsmidler26 %2,5 mill. kr
Omløpsmidler74 %7,2 mill. kr
Egenkapital og gjeld9,8 mill. kr
Innskutt egenkapital46 %4,5 mill. kr
Opptjent egenkapital24 %2,3 mill. kr
Langsiktig gjeld2 %224 987 kr
Kortsiktig gjeld27 %2,7 mill. kr
Resultatdetaljer 2025
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 10 546 | 9 449 |
| Sum driftskostnader | 9 537 | 8 623 |
| Lønnskostnader | 4 025 | 3 663 |
| Driftsresultat | 1 009 | 826 |
| Finansinntekter | 443 | 723 |
| Finanskostnader | 11 | 14 |
| Netto finans | 432 | 709 |
| Resultat før skatt | 1 441 | 1 535 |
| Årsresultat | 978 | 1 342 |
Roller
| Rolle | Navn | Født | Siden |
|---|---|---|---|
| Ledelse | |||
| Daglig leder | Petter Myklebust | 1951 | |
| Styret | |||
| Styrets leder | Petter Myklebust | 1951 | |
| Revisor og regnskapsfører | |||
| Revisor | Hovden & Vatne Statsautoriserte Revisorar AS | ||
| Regnskapsfører | Øb Regnskap AS | ||
Aksjonærer
per 31.12.2025
| Aksjonær | Aksjer | Andel |
|---|---|---|
| Veiberg Holding AS | 4 425 | |
| Odd Einar Vartdal (født 1968) | 106 |
Aksjonærregisteret mangler 2020.
Aksjonærregisteret (Skatteetaten), 2025Organisasjon
Enheter
HovedenhetMålar Olav AS985 015 848
- Forretningsadresse
- Vikegata 17, 6150 Ørsta
Underenheter1
- Sted
- Ørsta
- Ansatte
- 10
Historikk
29 hendelser siden 2002
- 2026
Flere ansatte
7 → 8
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- 2021